Ako postupovať, keď priateľ nesúhlasí so zvýšením výživného?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

môj priateľ má dcéru, na ktorú platí výživné 100 eur. 11 rokov sa výživné nemenilo. Teraz chce jeho bývalá partnerka zvýšiť výživné na 200 eur. Priateľ má aj dcéru z druhého vzťahu, tá s ním žije, je v jeho výchove. Priateľ nechce pristúpiť na tak vysoké zvýšenie. Plat má 1 100 eur v čistom.

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

návrh na zvýšenie výživného v prípade, že Váš partner sa s matkou jeho dcérky nedohodne, musí podať matka na príslušný súd.

11 rokov je však dlhá doba a je možné predpokladať, že súd Vášmu partnerovi výživné zvýši. Bude však brať aj do úvahy jeho majetkové pomery, ďalšie vyživovacie povinnosti...

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz