Bývalý partner zarába 2 000 eur, ale na papieri má iba 150. Ako mu to reálne môžem dokázať?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

píšem už zo zúfalosti. Akurát sa rozvádzam a už 2x súd odročili kvôli výmyslom môjho ex. Zarába cca 2 000 eur - všetko v hotovosti bez dokladov (stavebníctvo). Má veľký dom a hypotéku na tento dom. Asi 1/3 z hodnoty - dom v hodnote 300 000 a hypotéka 100 000 eur. Tvrdí, že to platí jeho matka.

Na papieri má príjem 150 eur. Auto má na seba 1, ale reálne využíva 3. Žiadam výživné 250 eur, keďže pri rodičovskom to neviem utiahnuť. Neustále sa mi vyhráža, že si upraví plat tak, aby som nedostala vôbec nič.

Ako mu mám dokázať, že reálne má príjem oveľa vyšší a žije si na úrovni?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tejto veci by som Vám doporučovala vyhľadať pomoc advokáta, nakoľko Vám neviem na základe Vašich informácii a bez štúdia obsahu spisu relevantne poradiť.

Je to otázka dôkazných prostriedkov. Môžete napr. dať predvolať jeho matku, aby potvrdila, že synovi platí dom (napr. či má matka príjem na to, aby výdavky syna uhrádzala), predvolať jeho kolegov, známych, atď.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz