Môže podať muž o zrušenie výživného, keď 23 ročná dcéra zanedbáva vysokú školu?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

muž platí na výživné dcére, ktorá navštevuje vysokú školu s tým, že opakuje prvý ročník. Minulý týždeň sa informoval a školu nenavštevuje trimester alebo semester. Nevieme presne ako sa učiteľka vyjadrila. Vraj jej dajú ešte chvíľu čas, či sa objaví. Bude mať 23 rokov.

Môže podať muž o zrušenie výživného, keď dcéra zanedbáva školu?

Ďakujem

Dobrý deň,

zanedbávanie školy nie je dôvod na zrušenie vyživovacej povinnosti. Rodič má povinnosť vyživovať dieťa do času, kedy sa dieťa nie je schopné samo živiť.

Váš muž môže požiadať o zrušenie vyživovacej povinnosti len v prípade, ak dcéra prestane školu navštevovať (prestane študovať) a bude vedená napr. na úrade práce.

V prípade záujmu o právnu konzultáciu, alebo zastúpenie sa na mňa kľudne obráťte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz