Ako sa počíta výška výživného?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

dcérka má skoro rok a chcem si požiadať o výživné. Bývalý partner má plat 1300 eur a má hypotéku.

Aké výživné môžem žiadať?

Ako sa počíta výška výživného?

Ďakujem

Dobrý deň,

výživné závisí od možností, schopností a majetkových pomerov Vášho bývalého partnera. Ďalej je potrebné zohladniť aj potreby Vašej dcérky.

Konkrétnú výšku výživného Vám neviem odporúčiť, nakoľko nepoznám Váš prípad do podrobností. Dieťa by však malo mať rovnakú životnú úroveň ako jeho rodičia.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz