Môžem zaplatiť súdny poplatok aj po termíne splatnosti?

Zodpovedané
9. okt 2023

Dobrý deň,

podala som žiadosť o rozvod a neskôr mi poštou prišla výzva o zaplatenie súdneho poplatku. I napriek okolnostiam som na to zabudla a už je po termíne.

Je možné zaplatiť ten poplatok aj po termíne, aby pokračoval súdny proces?

Musím podať žiadosť o rozvod nanovo?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, súdny poplatok musíte zaplatiť v termíne splatnosti.

Doporučujem buď zobrať návrh na rozvod späť a podať ho znova, ale počkať na zastavenie konania z dôvodu nezaplatenia súdneho poplatku a až po právnej moci uznesenia podať návrh opäť.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz