Musí otec platiť výživné, keď syn študuje na súkromnej vysokej škole a zároveň aj brigáduje?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

syn študuje na súkromnej vysokej škole a popritom už rok pracuje v Rakúsku ako brigádnik.

Má otec právo neplatiť výživné a žiadať súd o ukončenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je syn schopný sa sám živiť, nemá nárok na výživné a otec nemá povinnosť ho vyživovať. Uvedené však záleží od konkrétných okolností a prípadu.

Bez bližších informácií nie je možné na Váš dotaz odpovedať. Doporučujem však neprestať platiť výživné, a to až do právoplatného rozhodnutia súdu o zrušení vyživovacej povinnosti. V opačnom prípade sa vystavujete riziku exekúcie.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz