Ako sa vyrovnať s tým, že muž mal opletačky s dvomi ženami?

Zodpovedané
25. máj 2023

Dobrý deň,

som obyčajná žena. Mám synčeka a druhé dieťa pod srdcom. Manžel sa mi priznal, že mal opletačky s jednou bandou. Vraj chcel riešiť oplzlosti a rozprávať sa o prasačinkách s tou partiiou s nádejou, že ho tie dve ženy vypočujú.

Chcem odpustiť, no je to čerstvé. Vybavujú sa mi také myšlienky, že ja som bola doma so synom a tehotná. A on si inde riešil tie svoje úchylky. Cítim sa pošpinená, menejcenná a nedôležitá.

Môj muž to už raz spravil pár rokov dozadu. Vredy sľúbil, že sa to nezopakuje. Pravda je však iná. Vraj sex v tom nebol, ale to už nezistím.

Ako sa s tým vysporiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel si žije svojim životom a správa sa ako keby ani nebol ženatý. Žiaľ niektorí ženatí muži žijú aj po svadbe rovnako nezáväzne ako pred ňou. Vôbec im nevadí, že majú za rodinu zodpovednosť a mali by sa správať podľa toho. Váš manžel je len jedným z príkladov. Dáva sa do partie s ľuďmi, ktorých hlavný cieľ iste nie je postarať o rodinu. Ich hodnoty sú pochybné. Najhoršie je, že už to v minulosti urobil a vtedy nasľuboval všetko preto, aby ste mu odpustili. História sa však opakuje. A nebudem Vám klamať, zrejme sa zopakuje opäť, ak mu odpustíte.

Vy ste však momentálne v stave, v ktorom by ste nemali riešiť vážne problémy. Ste tehotná a vzhľadom k tomu by ste mali riešiť len seba a dieťa. Až kým sa nenarodí sa snažte vyhýbať stresu a kritickým situáciám. Na jednej strane stres a konflikty neprospievajú Vášmu nenarodenému a ani už žijúcemu dieťaťua. Druhá vec je, že momentálne to zrejme ani nemáte ako riešiť. Ak Váš manžel čaká na Vaše rozhodnutie, tak sa ho teraz jednoducho nedočká. Tiež si myslím, že mu vôbec neuškodí neistota vo Vašom vzťahu. Vidíte sama, že keď tú istotu má, robí hlúposti. A prečo tú istotu má? Čakáte druhé dieťa a to už nie je jednoduché opustiť a odísť. Presne s tým počíta aj Váš manžel. Takže nerozhodnúť sa hneď bude možno pre neho najhorší trest. Nerobte mu to ľahšie a dajte mu jasne najavo, že druhýkrát mu to len tak neodpustíte.

Samozrejme je to ale na Vás. Ak máte pocit, že to je potrebné riešiť už teraz, tak to urobte. Nikto Vám to nemôže zazlievať. Ste dospelá svojprávna žena a o svojom živote rozhodujete sama.


V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.naxar.fit