Ako ukončiť vzťah so ženatým mužom?

Zodpovedané
5. okt 2023

Dobrý deň,

zaľúbila som sa do chlapa, ktorý má doma ženu. Vraj ju neľúbi, ale je s ňou kvôli synovi. Hovorí, že ľúbi mňa. Vraj mu je so mnou dobre, ale nič viac. So mnou chce len sex.

Dlho odolávam a som si vedomá následkov. Na druhej strane neviem mu povedať do očí, že končím.

Ako to mám spraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

hovorí sa, že láska si nevyberá. Možno na tom niečo bude, lebo keby si vyberala, tak by Vám asi nedovolila vybrať si ženatého muža. Ženatý muž sa automaticky rovná komplikácii a často aj veľkému sklamaniu.

I napriek tomu, že Vám zdôrazňuje, že o svoju ženu už nemá záujem, môže byť všetko inak. Ak som to správne pochopila, ten Váš ženatý nápadník tvrdí, že Vás ľúbi, je mu s Vami dobre a chce sex. To je všetko. Nič neponúka, ani nič nesľubuje. Načo Vám bude taký muž? On od Vás vezme pre seba len to najlepšie. Teda to, čo vyhovuje jemu. Keď Vám bude najhoršie, alebo budete potrebovať pomoc, neozve sa. Možno Vám odporučí kontaktovať niekoho iného, lebo on je preč so svojou rodinou. Prípadne Vám nahovorí, ako teraz nemôže odísť, lebo dieťa je ešte malé a ak počkáte, tak jedného dňa...

Veľmi často sa stáva, že jedného dňa nikdy nepríde a vy zistíte, že ste život stratili čakaním. Prípadne, že jeho záujem o Vás opadol, alebo sa presunul inam. Veľmi správne ste teda vyhodnotili, že najlepšie bude ukončiť s ním akékoľvek kontakty, aj keby Vás to malo veľmi bolieť. Verte mi, že bolesť, ktorú by ste prežívali, keby ste s ním ostali by bola oveľa väčšia. Neostáva Vám teda nič iné, ako mu to povedať a rozlúčiť sa s ním. To však neviete urobiť. Do očí mu to neviete povedať, lebo je možné, že by Vás začal prehovárať, sľubovať a citovo vydierať.

Ak to nejde takýmto spôsobom, môžete vyskúšať iné spôsoby. Napríklad telefonát, alebo zvoliť písomnú formu. Hlavné je, aby ste to ustáli a nenechali sa prehovoriť k návratu. Aj keď Vás to bude veľmi trápiť, tak verte, že nič lepšie ste pre seba nemohli urobiť. Možno už o pár týždňov budete šťastná s niekým iným.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online