Ako zachrániť manželstvo, keď mi manžel nechce dať šancu?

Zodpovedané
23. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ocitli sme sa s manželom v manželskej kríze a manžel podal návrh na rozvod. Cítim sa vinná, pretože som preniesla pracovné problémy domov - uzavrela sa do seba a nekomunikovala. Tým som v podstate zničila medzi nami všetko krásne. Záleží mi na záchrane manželstva, ale manžel mi už nechce dať šancu.

Čo mi odporúčate?

Ako to môžem ešte riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

príde mi dôležité, že si uvedomujete, čo a hlavne ako sa to stalo. Je ťažko niekoho presvedčiť, keď už je raz rozhodnutý.

Priznajte si pocity, ktoré vo Vás možnosť rozvodu vyvoláva, venujte im pozornosť, odžite si ich a skúste s manželom úprimne komunikovať o tom, čo sa s Vami dialo a deje.

Možno táto úprimnosť zažnie ešte iskierku nádeje a manžel si k Vám nájde zasa cestu a dá Vám znovu šancu.

Niekedy sa, ale potrebujeme v živote úplne "zlomiť" aby sme získali citovú hĺbku a stretli sa sami zo sebou. Akokoľvek to dopadne skúste si z toho odniesť čo najviac zistení pre seba a múdrejšia a následne úprimnejšia kráčajte ďalej s manželom či bez.

A ako píšem takmer každému, neváhajte sa na mňa či iného psychológa v tejto ťažkej chvíli obrátiť , môžete tým len získať.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/