Ako žiť vo vzťahu, kde manžel 5 rokov stávkuje?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Môj manžel už 5 rokov stávkuje. Všetko sa prevalilo až teraz v januári 2019. Dlhy sme vyplatili a nasľuboval mi hory - doly.

A je v tom zase. Keď sa to znovu pred mesiacom prevalilo, tak som mu povedala, že buď stávkovanie, alebo ja a dcéra.

Chodí na liečenie, ale dôvera je fuč.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel je vážne chorý. Je dôležité, aby podstúpil liečbu a bol dlhodobo sledovaný, či sa k stávkovaniu nevráti. Je to závislosť.

Dôvera vo vzťahu sa získava veľmi ťažko a ľahko sa stráca.

Vo vašom prípade, ak manžela milujete, tak odporúčam trpezlivosť. Najskôr je dôležité, aby sa vyliečil a následne môžete opätovne budovať dôveru. Pomaly a postupne. Vo vašom prípade však bude platiť porekadlo dôveruj, ale preveruj.

Manžel bude potrebovať niekoho, kto bude na neho naďalej aj po liečení dávať pozor a pomôže mu, aby sa v žiadnom prípade nevrátil k závislosti. Slepé dôverovanie by nebolo namieste.

Závislosť je choroba, dajte tomu čas. Možno by Vám pomohlo stretnutie s psychológom, podporným poradcom, s ktorým by ste vedeli hlbšie prediskutovať a prebrať vaše emócie a ktorý by Vám aj pomohol. porozumieť prežívaniu závislých ľudí.
Prajem veľa trpezlivosti.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com