Je normálne, keď manžel a otec deti chodí športovať s kamarátkami?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o zvláštnom probléme.

Je normálne, keď manžel a otec deti chodí športovať s kamarátkami?

Resp. s jednou kamarátkou.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvažovala som o probléme z rôznych strán. Rozmýšľala som o tom, či nie sú Vaše obavy zbytočné a taktiež, či nie ste zbytočne žiarlivá. Na druhej strane uvažovala som o tom, prečo si Váš manžel vybral za športového partnera ženu a či by bol spokojný, keby ste to urobili rovnako.

Tiež by ma zaujímalo, ako uvažuje žena, ktorá má športový vzťah so ženatým mužom a či táto športová priateľka urobila aspoň niečo, aby zbavila manželku pochybností.

Zdá sa, že u Vás to tak nefunguje. Inak by ste teraz nečítali tieto slová.

Určite je neštandardné to, že si našiel za partnera ženu. V poriadku, ale aj to sa stáva. V tom prípade mal však urobiť všetko preto, aby ste z toho nemali zlý pocit. Minimálne Vás mal zoznámiť a nechať sa porozprávať. Alebo Vás mohla kontaktovať jeho kamarátka a ubezpečiť Vás, že môžete pokojne spávať, lebo nič viac ako kamarátstvo z toho nevznikne. Nespomínate to. Preto si myslím, že nič podobné sa nestalo, takže kamarátka Vášho manžela nie je aj Vaša kamarátka.

Rada by som Vás upokojila, žiaľ nemám na to dôvod. Mohla by som Vám písať romány o tom, ako môžete byť v kľude, ale vieme ako to chodí. Spoločné záľuby zbližujú a príležitosť robí zlodeja. Preto by som na Vašom mieste dôverovala, ale zároveň občas overovala. Určite by som chcela vedieť o manželovej kamarátke viac. A aj keby sa mi podarilo s ňou zoznámiť a porozprávať, aj tak by som si dávala pozor. Ženská spolupatričnosť je totiž veľmi krehká. Keď si žena vezme do hlavy, že niekoho chce, tak ho aj dostane.

Zároveň však nepomôže, keď manželovi zakážete šport s kamarátkou. Môže to totiž skončiť jeho vzdorom a hneď máte problém. Reagujte preto citlivo a bez hnevu. A hlavne pozorujte, aby ste vedeli, čo sa deje.


V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.naxar.fit