Mám nízke libido?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

mám problém, ktorý sa týka intímneho života medzi mnou a mojím manželom. Nemám chuť na sex každý druhý alebo tretí deň. Manžel trvá na častom sexe a ja nemám až takú potrebu. Na margo uvedeného vzniká medzi nami veľa nezhôd.

Mám nízke libido?

Ďakujem

Dobrý deň,

nízke libido spôsobujú rôzne faktory.

Nemyslím si, že vo Vašom prípade je to zdravotný alebo emocionálny problém, aj keď s istotou to tvrdiť nemôžem. Nenapísali ste o sebe vôbec nič.

Tu určite zohráva svoju úlohu to, či ste na materskej dovolenke, alebo pracujete, koľko máte detí, ak teda vôbec máte a podobne. U manžela mám informáciu, že sa dožaduje sexu každý druhý - tretí deň. Vôbec však netuším, ako dlho ste spolu, či mal takú potrebu a frekvenciu aj na začiatku vzťahu a u neho sa nič nezmenilo, ale u Vás áno, alebo to je presne naopak. Možno je však všetko inak.

Kým nebudem mať viac informácií, ťažko Vám viem dať adekvátnu odpoveď, aj keby to mal byť len môj názor. Napriek tomu ďakujem, že ste sa ozvali a dali mi tú dôveru odpovedať Vám na Váš dotaz.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online