Manžel mi bol neverný a ja som mu dala druhú šancu. Čo mám robiť, keď mu už neverím?

Zodpovedané
24. jan 2021

Dobrý deň,

zistila som, že ma manžel podvádzal a evidentne sa do dotyčnej zamiloval. Chcela som nám dať druhú šancu, ale povedal mi, že už mi nič sľubovať nemôže. Vraj láska čo medzi nami bola, tak už pominula a že ma má rád.

Podala som žiadosť o rozvod a odišla zo spoločnej domácnosti. Deň pred pojednávaním ma poprosil o druhú šancu, že ma ľúbi. Pojednávanie som odročila a vrátila sa k nemu, ale ničím má nepresvedčil, aby sa oplatilo pri ňom ostať. Už mu neverím, stále mám pochybnosti.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hovoríte, že Vás ničím nepresvedčil, kvôli čomu by sa oplatilo pri ňom ostať a že mu už neveríte. Možno to už medzi Vami vyhaslo a nikto z vás sa nepokúša o znovuvytvorenie intímneho spojenia.

Odporúčam Vám preskúmať pocity, ktoré Vám spôsobila nevera a hlbšie sa pozrieť na vlastné prežívanie a vzorce správania.

Možno ste sa nedokázala cez neveru preniesť a naplno si to odžiť a preto sa Vám zdá, že sa nič nezmenilo a možno sa o to už ani nesnažíte.

Vo Vašej situácii Vám môže pomôcť párová psychoterapia, ale určite aj individuálne sedenia.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/