Partner sa chce potetovať, mne sa to nepáči a môj názor ho nezaujíma. Čo robiť?

Zodpovedané
25. aug 2023

Dobrý deň,

pred pár dňami mi partner oznámil, že by si chcel dať vytetovať svoje znamenie na lýtko. Nesúhlasila som s tým, pretože sa mi to nepáči. Pre mňa je to gýčové a aj drahé. Jedno tetovanie už má. S tým som tiež nebola nadšená, no i napriek tomu si ho dal urobiť. Ja osobne mám tiež jedno urobené ešte predtým ako sme sa spoznali, ale chcem si ho dať odstrániť.

Je pevne rozhodnutý a mňa trápi, že moje názory neberie na vedomie. Pohádali sme sa a povedala som mu aj také veci, ktoré som nechcela. Poviem mu, že čo ma trápi a on to berie na ľahkú váhu. Robí si veci podľa seba. Mám výčitky, že som mohla inak reagovať ako po každej hádke s ním.

Čo robiť?

Mám ho v tom podporiť?

Naozaj sa mi nepáči, keď je chlap tak dotetovaný na viditeľných miestach a veľkých rozmeroch. Povedal mi, že keď budeme mať deti, že si chce dať vytetovať ich mená. To bude tiež podľa mňa veľmi veľkým napísané. Vysvetlila som mu to, ale on si trvá na svojom. Môj názor neberie do úvahy a o kompromise nechcel počuť. Vraj je to jeho telo a on si môže s ním robiť čo chce. Zosobášení nie sme a asi sa ani nebudeme brať.

Ďakujem

Dobrý deň,

dlho som uvažovala, čo Vám napíšem k Vášmu problému. Na jednej strane sa v porovnaní s inými vážnejšími problémami javí a vyznieva skôr ako nedorozumenie. Na druhej strane sa práve z nepodstatných vecí môže stať zásadná vec pri ďalšom fungovaní partnerstva. O čo ide v tomto prípade?

Partner sa chce dať potetovať a vy s tým nesúhlasíte. Dokonca to vyvolalo aj hádku, v ktorej ste mu vyčítali veci, ktoré ste možno ani nechceli otvoriť, no stalo sa. Teraz ste obaja nahnevaní. Vy konkrétne z dôvodu, že Vás partner nepočúva a nerešpektuje Váš názor a partner zase z toho dôvodu, že mu zasahujete do rozhodnutí, ktoré sa podľa neho týkajú len jeho, pretože je to jeho telo a môže si s ním robiť čo chce.

Povedala by som, že v tomto prípade už ani nejde o to, či to skutočne urobí a potetuje sa. Pretože som presvedčená, že kým pred Vašou hádkou len o tom uvažoval, tak teraz je už rozhodnutie úplne jasné a on to urobí. Tentokrát však už nie z dôvodu, že sa mu to páči, ale z dôvodu, že si presadí svoju vôľu za každú cenu. Keby ste na neho išli ženským spôsobom a zdôrazňovali mu, aká by bola škoda potetovať tak pekné telo a ako sa Vám páči práve preto, že tetovanie má v tejto dobe skoro každý. Ale on je výnimka, lebo už dávno mohol byť potetovaný, ale on odolal a podobné argumenty, tak možno by si dal povedať.

Teraz je to už však boj, kto z koho a tam nemôže popustiť, lebo mu ide o jeho vlastnú slobodu. Zrejme totiž uvažuje o tom, že ak mu zakazujete už teraz veci, ktoré sa týkajú podľa neho len jeho, čo všetko mu zakážete v budúcnosti.

Asi by ste si mali zvyknúť, že nie všetko, čo sa týka partnera sa Vám musí páčiť. Ak nechcete o neho prísť, budete musieť rešpektovať jeho rozhodnutie.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online