Pre manžela som len chúva, kuchárka, upratovačka. Ako zmeniť jeho postoj ku mne?

Zodpovedané
29. júl 2019

Dobrý deň,

s partnerom sme manželia 7 rokov a máme 3 deti. Keby neboli deti, tak si myslím, že spolu nie sme.

Manžel má na prvom mieste deti. Teda hlavne prvé dve, to 3 je, ako povedal, moja akcia, chcela som ho hlavne ja.

Pred deťmi ma pravidelne zhadzuje, zakazujem im telefóny, tablety. Úžasný tatko im ich však dovolí, ja som potom ta zlá.

Keď sa s ním o tom chcem porozprávať, tak jeho odpoveď je, keď nie je po tvojom, je to zlé. O našom vzťahu sa s ním rozprávať nedá, ignorácia.

Sex máme občas, musím si ho však vynútiť a aj tak stojí za nič. Ani neviem, ako sa nám podarilo spraviť si 3 deti. Manžel dobre zarobí, myslím, že deťmi si vynahrádzam to prázdno.

Muž mi vyhadzuje na oči, že som nervózna a bla bla. Má pravdu, len stále sa mu snažím vysvetliť, že keby ma objal, dal pusu, spontánne ma pomiloval, tak nebudem nervózna, budem ok.

Deťom dokáže dať lásku, vystíska ich. Len na mňa zabudol. Otec je úžasný, manžel je otrasný. Mám chyby, som panovačná. Ale snažím sa kvôli deťom. Len mám pocit, že som síce vydatá, ale som sama, som slobodná matka.

Pre deti urobí prvé - posledné. Ja som vlastne len chúva, kuchárka, upratovačka. Ako zmeniť jeho postoj ku mne?

Ako

Dobrý deň,

s manželom o vašich pocitoch otvorené komunikujete a trvajte na zmene ak Vám to takto nevyhovuje.

V manželstve treba neustále hľadať kompromisy.

Ak by sa Vám nedarilo, tak skúste vyhľadať pomoc niekde v poradni. Niekedy stačí vztah adekvátne nastaviť.

Prajem Vám dostatok uznania a záujmu.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com