icon

Toto leto spoločne urobíme 1000 vecí pre zdravie! Náš tip č. 5. – Sladkosti zameníme za zdravé domáce maškrty.
Na každý výlet je dobré si zbaliť niečo sladké. Tentokrát si upečte svoje vlastné maškrty – skombinujte celozrnnú múku, čerstvu urodu zo záhradky či džem vlastnej výroby, kokosový cukor a zdravá maškrta na seba nenechá dlho čakať.
Ja som dnes rano pripravila zdravý mrkvovy koláčik zo spaldovej muky a kokosoveho cukru 😉
Ukážte mi vaše zdravé maškrty, ktoré pribalíte deťom na výlety, pridajte foto do komentára a ja zajtra o 18:00 vyberiem 10 z vas, ktoré odmením Žabka ruksacikom v ktorom bude detská kuchárka 😊😉😊

Pozrite si aké maškrty pripravili naši foodblogeri: http://www.dm-drogeriemarkt.sk/sk_homepage/vyzi...
#dm #sutaz_zdrava_maskrta

avatar

Domáce sušienky na dobré ráno...bez múky, bez laktózy, bez pridaného cukru a zvládnu to aj deti 👶 👶 ....potrebujeme len banán, citrón, 2 vajíčka, ovsené vločky, hrozienka, mak.....zmiešať, upiecť....prajem dobrú chuť 🍴 🍰.

21. júl 2016
avatar

Výborný koláčik bez muky a cukru👌🏻inšpirácia od našej členky Beatky😊

21. júl 2016
avatar

Ja balím na výlety kokosovo-špaldové sušienky 👍👌Sú najsamsuper 😊

21. júl 2016
avatar

Maková torta bez múky 👌😍

21. júl 2016
avatar

Cuketovy kolac 👌

21. júl 2016
avatar

Nase zdravé "modré koníky "☺celozrnna muka a stevia☺

21. júl 2016
avatar

Super stavnata varohovo-hrozienkova babovka bez muky a cukru 👌

21. júl 2016
avatar

Na cestu len takéto niečo jednoduche a neškodné 😉 OVSENÉ KEKSY

21. júl 2016
avatar

Tieto su tiez výborne PROTEINOVE... 😋

21. júl 2016
avatar

Tak u nás je teraz top🍰👌tento stavnaty,cviklovo-cokoladovy kolacik. Pripraveny z cvikly, paleo horkej cokolady, spaldovej muky a trstinoveho cukru! Na vrchu je bio cucoriedkovy dzem!
Vsetci ho doma milujeme, pre mna je momentalne popri kojeni dolezite papat zdravo,aby som sa dostala do formy,ale popritom musim obcas aj zhresit 😈😉
Starsiu dcerku sa tiez snazim viest k zdravemu stravovaniu, preto uprednostnim takyto kolacik pred kupenymi sladkostami! 👍🏻😉😊

21. júl 2016
avatar

U nás sa maškrtí takto 🍉🍌 dcéra zatial verí tomu že ovocie je sladkosť. Až na malé výnimky, na narodeniny mala domácu tortu 🍰

21. júl 2016
avatar

Keksiky na cesty - spaldova celozrnna muka, kokosovy olej, domace vajicka,pomlete mandle, trstinovy cukor, kypriaci prasok z vinneho kamena, a pre coko variantu pridavam holandske kakao, deti ich miluju 😉😉

21. júl 2016
avatar

@janana1612 Prosím si recept 😉

21. júl 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

Najčastejšie robím na výlety celozrnne muffiny na rôzne spôsoby, ale na poslednom výlete sme mali so sebou prenosnú chladničku a v nej cukinovy kolac s makom a ovocim 😊

21. júl 2016
avatar

@luliky nech sa páči 😊 Kokosovo-špaldové sušienky
150g špaldovej múky,50g kokosu,3lyžice ovs.vločiek,3lyžice kokosoveho oleja,4lyžice medu (alebo trstinoveho cukru)polovica kypr.prášku,1vajce.Zmiešať všetko spolu a tvarovať sušienky,piecť na 180stupňov asi 15minut (kokos.olej možno nahradiť napr.maslom)

21. júl 2016
avatar

U nas je to spaldovo marhulkovy kolacik ...taka klasika ale je lahky zdravy a chutnyyy

21. júl 2016
avatar

@janana1612 neposlala by si mi recept?

21. júl 2016
avatar

@avokinagic je napisany o dva komenty vyššie 👍😉

21. júl 2016
avatar

@janinna11 ahojky prosim ta mozes dat recept....

21. júl 2016
avatar

Domáce bebe keksíky

21. júl 2016
avatar

@janinna11 poprosim ta ak mozes poslat recept....a kde si kupovala tie peciatky na keksiky?

21. júl 2016
avatar

CUKETKOVY PERNICEK
Cuketa,spaldova muka,kokosovy olej a cukor,cokolada s vysokym podielom kakaa

21. júl 2016
avatar

my tak rozne, ale napr. raw mrkvovo-datlove gulky 🙂

21. júl 2016
avatar

alebo dvojfarebne muffiny s arasidovym kremom a bananom 🙂

21. júl 2016
avatar

domace musli tycinky 🙂

21. júl 2016
avatar

alebo celozrnne cookies s horkou cokoladou

21. júl 2016
avatar

@zuzulienkab vykrajovacka a razitko v jednom su z tescomy a aj recept je odtial na maslove susienky, len ja som ho upravila na zdravsiu variantu, 350g spald.muky,130g trstinoveho cukru (davam max 110g), 2vajicka, 130g masla (ja davam kokos.olej),a mimo receptu pridavam mandle mixnute,pripadne lieskovce, a kakao, kedze pouzivam spaldovu muku,ktora je tazsia,davam aj kypriaci - z vinneho kamena,cesto na 2 hodky do chladnicky a potom na 160stupnov na papier na pecenie na 10 az 15minut, podla toho ako ti pecie rura 😉

21. júl 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@raddka226 pridany 😉

21. júl 2016
avatar

@janinna11 dakujem...pojdem kuk u nas do tescomy ☺

22. júl 2016
avatar

Tak toto su nase oblubene zdrave pochutky 🙂 kokosovo coko ovsene kolaciky; mrkvovo spaldove kolaciky s makovou plnkou a ovsene susienky s roznym susenym ovocim a hrozienkami 🙂

22. júl 2016
avatar

🙂 Náš obľúbený banánovo-brusnicový koláč z ovsených vločiek (a bez cukru)

22. júl 2016
avatar

Naše dcérky milujú mrazené nanuky, zmrzllinky a tak sme si u babky pripravili domácu marhuľovú dreń, super. krásny deň

22. júl 2016
avatar

Aak môže pridám aj foto domácich keksíkov, ktoré pečie môj mažel, foto je síce od Vianoc, ale pečie ich hocikedy cez rok a sú super, len teraz prázdninujeme u babky bez tatka, tak pridávam aspoň tak, inak musím povedať, že manžel pečie lepšie ako ja a ešte ho to aj baví, z čoho sa teším, krásny deň všetkým

22. júl 2016
avatar

Ribezlove muffinky zo spaldovej muky😊

22. júl 2016
avatar

Ahojte, kedze nas je vela tak toho aj musi byt viac. Ribezlovy kolacik, prisady obmienam podla toho, co mame momentalne doma. Cesto s ovsenymi vlockami.

22. júl 2016
avatar

Moje deticky a vnucatka zboznuju domaci jogurtik s domacim jahodkovym dzemom, 4-rocny len s kakaom a druha foto s ovsenymi vlockami.

22. júl 2016
avatar

S vlockami, osviezujuci a doda energiu.

22. júl 2016
avatar

Vsetci zboznuju rozteky. Tieto su narychlo z listkoveho cesta plnene bryndzou, syrom a zeleninkou.

22. júl 2016
avatar

Francuzsky kolacik so vselijakymi dobrotkami....orechy, brusnice, hrozienka, jablcka.

22. júl 2016
avatar

Ribezle vymiesane s cukrom a na to parizska slahacka bez cukru.
Prepacte, ze pridavam tolko, ale u nas je jeden kolacik ozaj malo. A dobrotky sa musia obmienat. Pekny den.

22. júl 2016
avatar

@cessy mozem poprosit presne mnozstva? dakujeeem 🙂

22. júl 2016
avatar

Je to podla tohto receptu,len som si ho upravila a nahradila zdravsimi surovinami
https://bonvivani.sk/recepty/hrncekovy-cuketovy...

Inak aj povodna verzia je mnamkova. Kolacik je stavnaty,urcite odporucam

22. júl 2016
avatar
22. júl 2016
avatar

@cessy dakujem velmi pekne 🙂 urcite vyskusam 🙂

23. júl 2016