kto by mi vedel poradiť, či dostanem a koľko RP, ked pôjdem späť do práce???
@didiana333 dakujem, nedávame do jaslí, lebo nemáme jasle 🙂 bude pravdepodobne u babky...a nevieš, ked poberám 256e, tak či mi ostane v plnej výške?
V casopise Dieta to bolo vysvetlene takto. Ak teraz poberas vyssi prispevok 256 EUR, budes ho dostavat do 20. mesiaca zivota dietata, aj ked budes pracovat . Ak ostane pri babicke a nepoziadas o prispevok na starostlivost o dieta (prispevok na starostlivost o dieta, ktory rodic moze vyuzit na jasle ci ine destke zariadenie, cize aj skolku je max. do vysky 230 EUR) dostanes riadne rodicovsky prispevok. Neprides on. Po dovrseni 20. mesiaca dietata budes dostavat 190 EUR do 3. roku.
A este k tomu prispevku na starostlivost o dieta. Ak on poziadas automaticky zanika narok na rodicovsky prispevok. Prispevok nedostanes ty na ucet, ale jasle alebo skolka.
@ivanka1983 no vidíš toto som nevedela o príspevku....
@ivanka1983
@vina
@didiana333
dakujem baby
myslím,že je to tak,že budeš poberať celý RP a k tomu plat...ak nepojde bábo do jaslí...ak ano,tak ti budu preplácať jasle...skus sa spýtať v téme RP...tam je to určite vysvetlené...😉