icon
1 / 1
avatar

U nás jarabátka😁

17. feb 2024
avatar

U nás maňušky

17. feb 2024
avatar

U nas babuliatka ( okolie Lv)

17. feb 2024
avatar

@zuzana2910 u nás tiež 🙂

17. feb 2024
avatar

U nas uz pomaly odkvitaju /ruzove/, nech sa muz poponahla.

17. feb 2024
avatar

Cinky😉

17. feb 2024
avatar
ascotka
autor

@natalka13 no ešte keď mu poviem že ružové, tak naozaj dovlečie prasiatko 🤣

17. feb 2024
avatar

jeeee abarátka 🙂

17. feb 2024
avatar

Naši susedia maju na záhrade, také krasne veľké baburiatka, aj ja chceeeem 😍

17. feb 2024
avatar

toto je asi vec, co ma najviac nazvov na svete 😀

17. feb 2024
avatar

Mne tak syn odpovedal 😀

17. feb 2024
avatar

Aj u nas bahniatka (Ca a Mt)

17. feb 2024
avatar

U nás bahniatka a v nárečí Skalitanskom kočanky ☺️

17. feb 2024
avatar

U nas kočeničky lebo je to tak hebke ako mačaci kožusok. V AT sa to vola palmkätzchen

17. feb 2024
avatar

Púziky 😁

17. feb 2024
avatar

@ascotka ale su krasne. Ak nezabudnem zajtra odfotim.

17. feb 2024
avatar

Ja zo včera, so synom sme boli

17. feb 2024
avatar

Bahniatka a manžel to pozna ako bažičky, za domom mame kopec kopec, že by sme mohli tiez predavat🤭😀 minuleho roku som ich videla aj v kaufland letaku🙃

17. feb 2024
avatar

Ak má Tvoj muž v predstave "malé prasiatko"-čo si predstavuje/te pod "hog-tie"? Chlapi by si večne len hrajkali....no najradšej s vami.

17. feb 2024
avatar

@janasofi Po česky ľudovo: "kočičky".

17. feb 2024
avatar

U nás jaburiatka

18. feb 2024
avatar

Aj na východe odkiaľ pochadzam to sú bahniatka ❤️🙂 tu na Morave sú to kočičky 🙂😁.. u nás na južnej Morave už máme vo váze ❤️🙂.

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

@timurkvakin nepredstavujeme si pod tým nič lebo netušíme vôbec čo to je hog-tie 🤷‍♀️

18. feb 2024
avatar

@ascotka u nas su to bažičky (PO)

18. feb 2024
avatar

My máme pužičky 🤣

18. feb 2024
avatar

Cicaľky 🙈

18. feb 2024
avatar

To sú predsa baburátká😊

18. feb 2024
avatar

Tiez doma to volame bažičky.

18. feb 2024
avatar

Aj my to voláme bahniatka ( MT)

18. feb 2024
avatar

U nás sú to pujzičky 😁 Toľko názvov majú tieto bahniatka fakt... 😅🤣

18. feb 2024
avatar

@reanda oficiálne: odrezky vŕby rakyta🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😉

18. feb 2024
avatar

U nás to boli odjakživa bahniatka. MM je zo Šoporne, tu to volaju barišky. Lenže už vyše 15 rokov ich neviem nikde nájsť. Tu sú len také akoby rozkvitnute. Tieto chlpatucke biele nemáme. 😭😭

18. feb 2024
avatar

u nás na juhozápade Barišky 🙂

18. feb 2024
avatar

U nás bahniatka (Ga)

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

Fakt žienky, narátala som 15 rôznych názvov 😄

18. feb 2024
avatar

@ascotka Bahniatko vŕby rakytovej (Salix caprea).

Podľa wikipédie:
Medzi iné názvy patria: jahňada, maňuška; nárečovo: bahňatko, bahňátko, bahnátko, bániatko, babuliatko, babulátko, baburiatko, baburátko, baburka, jarabiatko, jaburátko, jabrátko, kočička, macuška, macúška, majcika, maňka, púzalka.

Väčšina uvedených tvarov sa používa obyčajne v množnom čísle.

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

Bahniatka, barišky, pujzičky, pužičky, bažičky, baburátká, cicaľky, jaburiatka, kočičky, púziky, kočeničky, kočanky, abarátka, baburiatka, babuliatka, cinky, jarabátka, maňušky. Tak 18 dokonca 😄

18. feb 2024
avatar

U nás pujzičky

18. feb 2024
avatar
18. feb 2024
avatar

Púžičky

18. feb 2024
avatar

Moja stará mama ich volala "majcky". My už bahniatka.🙂

18. feb 2024
avatar

Na som bola dnes na ne a veru už sú úplne žlté rozkvitnuté,prišla som neskoro.
No v takomto teplom počasí má to ani neprekvapuje.
Si pamätám jeden rok som ich rezala na Vianoce čo už boli také akurát.

18. feb 2024
avatar

Akurat chlapi dosli z vychadzky a doniesli.. ist o tyzden neskor, tak by uz bolo neskoro

18. feb 2024
avatar

@ascotka Nehovorte, prosím, za všetky/všetkých, to je vždy riziko. Nepriamo(?) sa to týka tých "prasiatok". Google upresní. Pekný večer.

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

@timurkvakin hovorím za mňa a manžela, nie za všetkých. Pozrela som si na Googli a podľa mňa to teda s touto témou nijako nesúvisí. Ale každý má v hlave svoje vlastné myšlienky 🤷‍♀️

18. feb 2024
avatar

ok-"HOG" (americká angličtina) = pig; piggy, piglet = prasiatko. Nechcem byť za múdreho, dostal som od Vás "plný zásah". Každej sme ňákej. Len tak pre zaujímavosť-najmä pre Vášho manžela-ak by ste poznali stránku "potrestajma" -slovenský portál... radšej manželovi nehovorte, trebárs by....Pekný večer a kľudný nový týždeň.

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

@timurkvakin vôbec nerozumiem prečo akurát v téme o bahniatkach potrebujete riešiť svoje sexuálne preferencie. Mňa to vážne vôbec nezaujíma. A manžela už tobôž nie.

18. feb 2024
avatar

Nespomínal pan manžel "prasiatko"? Ja význam výrazu "bahniatka" poznám, rovnako ako "bahnica". Aj Vy?

18. feb 2024
avatar

@timurkvakin nechces si uz dat pohov?

18. feb 2024
avatar
ascotka
autor

@timurkvakin nie každý si pod pojmom prasiatko predstavuje prasačinky 🤷‍♀️

19. feb 2024
avatar

pujzičky😍 moja svokra iba pozerala o čom je reč😀

19. feb 2024