Zienky viete mi poradit? Je dobre mat druhy pilier? Mam 37 a nemam ho, nechapem preco som si ho nedala urobit uz ked som sa prvykrat zamestnala.....teraz je uz povinny pre mladych....ma to vyhody, nevyhody? A kde si ho mozem dat urobit? Dakujem za kazdu radu k veci😉
Mám pocit,že 2hy pilier sa uzatvoriť len do 35 rokov. Pokiaľ nenastala zmena.
@petusha253 od 1.5. 2023 sa da do 2.piliera vstupit do 40 rokov
@lula4222 ďakujem za info, bola som PN teraz na MD, tak to popravde nesledujem.
Ja som si ho nedávno založila, nevýhody som nenašla a výhod viacero ... Napr. Idú tie peniaze na tvoj účet a nie vseobecne do systému, za určitých podmienok sa dajú dediť, je predpoklad zhodnotenia vo fondoch ... Vyber si u ktorej správcovskej spoločnosti ho chces, je ich viacero napr.uniqa, NN, vub, allianz ... A na webstránke majú aj uvedené kde majú pobočky, ... Ja som prišla do pobočky, pani nahodila údaje, podpísala som a vybavené
Áno,je. O tom sa nediskutuje,zaloz si ho čím skôr.
Ja teda neviem, ale ta smiesna sumicka co tam ide… neviem ci mi to na dochodku vyrazne pomoze… to si radsej uzatvorim normalne nejake sporenie, kde budem davat 100 mesacne a odkladat tak na dochodok…
@janika11 len daco spominali ze sa bude zdanovat ci co,...no uvidime co panove vymyslia, urcite sa im nepaci ze nemaju prachy v statnej kase svine, hlavne ze rozdavaju hocjake vyhody nepracujucim matkam a ludom vseobecne,.
ono je dobre sledovat aj tie investicne fondy a nechat so poradit ....
.