icon

Ahojte. V sobotu ideme robiť guláš na záhrade.
Keďže hlásia 35stupnov, premýšľam čo by bolo vhodné pripraviť ako občerstvenie. Máte nejaké nápady?
Ďakujem

avatar

Také dobré chladené orosené 😀 A kľudne aj nealko Radler 😀 a inak už asi len ovocie,neviem v tom teple moc nechutí jesť,mala som možnosť dať si guláš minulý piatok v 32stupňoch 🙈

22. jún 2026
avatar

Limonády, ovocný šalát, možno niečo slané na dzobanie ( pagáčiky, tyčinky ...)

22. jún 2026
avatar
22. jún 2026
avatar

V takom teple by som sa na gulas vykaslala a radsej urobila nieco uplne ine. Stat par hodin pri kotliku v tej horucave je za trest, nie pohoda. U nas v taky cas ide trhane maso uvarene doma vopred, ktore sa len prehreje na grilovacej panvici, k tomu salaty, dipy a zemle. Kazdy sa obsluzi, nikto nemusi otrocit pri ohnisku, lebo zohriate je to za chvilu

22. jún 2026
avatar

mohla by som okašlať robiť kotlíkový guláš v takom teple, viem čo to obnáša a hlavne keď ho varí môj chlap, tak minimálne 6h, takže tak..skúste inú alternatívu alebo to preložiť keď bude "trochu" chladnejšie..

22. jún 2026
avatar
22. jún 2026
avatar

My sme robili burgre na grile. Spravili mäso, misy dali dovnútra a každý si už len plnil žemle. Šaláty, pivá, voda s ľadom atd

22. jún 2026
avatar

Urob hotdogy na grile. Nanuky, zmrzka.

22. jún 2026
avatar

V lete idu ovocne a zeleninove spizy, salaty, grilovana zelenina, kukurica varena/grilovana, melon, bruschety, bagety/zemle s grilovanym masom a zeleninou/ grilovane syry, k tomu rozne dipy. Gulas by som dala az na vecer, v teple sa to nehodi.

22. jún 2026
avatar

Rôzne ovocné/ bylinkové nápoje, najlepšie v takých veľkých nádobách
Veľa ladi do nápojov
Ak máte pivopicov, tak pivo, aj nealko
Šaláty, misy pidla preferencií
Zmrzlinu
Ľadovú kavu alebo este lepšie cold brew kávu
Niečo sladké/ kolacik, najlepšie ovocný

Záleží od počtu ľudí, I h chutí, xi budú aj deti, možnosti chladenia atď.

22. jún 2026
avatar

Ja by som si dala ten guláš aj v teple. A k nemu melóny, hrozno, zmrzliny, vody, pivo, a zo dva záviny by som kúpila a tyčinky

22. jún 2026
avatar

Možno nejaký studený šalát, kľudne aj cestovinový, zmrzlinu, melón ,pagáče

22. jún 2026
avatar
@michelle567

Ja by som si dala ten guláš aj v teple. A k nemu melóny, hrozno, zmrzliny, vody, pivo, a zo dva záviny by som kúpila a tyčinky

@michelle567 ine je ho zjest a ine 5h varit

22. jún 2026
avatar
@viestta

V takom teple by som sa na gulas vykaslala a radsej urobila nieco uplne ine. Stat par hodin pri kotliku v tej horucave je za trest, nie pohoda. U nas v taky cas ide trhane maso uvarene doma vopred, ktore sa len prehreje na grilovacej panvici, k tomu salaty, dipy a zemle. Kazdy sa obsluzi, nikto nemusi otrocit pri ohnisku, lebo zohriate je to za chvilu

@viestta poprosím recept na trhane mäso. Ďakujem

22. jún 2026
avatar
@natalka13

@michelle567 ine je ho zjest a ine 5h varit

@natalka13 a tak bežne v lete na chate varíme guláš aj keď je teplo. Veď pri tom nestojis 5hod vkuse

22. jún 2026
avatar
@natalka13

@michelle567 ine je ho zjest a ine 5h varit

@natalka13 ale veď pri ňom človek reálne nestojí celú dobu..😊 varievam kotlíkový guláš pre mojich chlapov čiže o tom viem naozaj dosť..🙂

22. jún 2026
avatar

Ja by som si v piatok poobede popratala a v sobotu už len vonku krájať, variť. Kuchyňu už budeš mať čistú, pár riadov umyť. Podľa mňa ideál 😃

22. jún 2026
avatar
@sendy1977

@viestta poprosím recept na trhane mäso. Ďakujem

@sendy1977 ten nas ti asi nedam, pretoze u nas je to zakazdym ina kombinacia korenia, ale na nete najdes kopu receptov, ktorymi sa mozes inspirovat. Podstata je maso dlho piect na nizku teplotu, tak dlho kym sa nezacne rozpadat, potom ho natrhat. Ja robim v tlakaci, kilo bravcoviny asi tak 30 - 35 minut

23. jún 2026
avatar

Sice nie jedlo ale obcerstvi...hadicu s vodou alebo rovno vodnu hmlu kupit, z toho boli deti najviac nadsene.

23. jún 2026