Dievčatá vyrabate si doma maslo? Ak áno, tak ako? Oplatí sa to aj cenovo? Pri tých cenách masla dnes som nad tým začala uvažovať seriózne....
@viestta ďakujem krásne 🙂
Mam ten slahac z tescomy a robievam prilezitostne bylinkove maslo z kupovanej smorany len pre chut.
Z hladiska ceny sa to neoplati.To maslo ani nevydrzi dlho.
Ak máš čerstvé nadojené mlieko z ktorého odoberieš smotanu tak áno. Ak nemáš taku možnost ani nie. Aj šlahač zožerie elektriku aj premyvať to musís v čistej vode viac krat
Pri krave doma sa to oplatí. Chalani ma presviedčajú na kravu, keď že podľa ich slov sa môžem o niečo starať😁
ja len ked mam smotanu blizko koncu zaruky a viem, ze ju nespotrebujem
@amel ale tieto veci u nás aj tak dlho nevydržia ak máme čerstvé kravske mlieko tak zo smotany urobime kyslú polievku s rezancami decká to milujú.
Máme ovečky a tam tiež spotrebujeme čo najskôr ak už niečo chceme trvanlive tak to solime udime...
Také čerstvé bhlinkove maslo z kúpnej smotany by u nás bola jednohubka😀

Závisí od mnohých okolností. Keď sa vieš dostať k dostatočne u množstvu nehomogenizovaneho mlieka a pozbiera smotanu aspoň z 5 litrov, tak v aj lepšom prípade máš 10, 15bdeka masla. Keď kúpiš šľahačku, z 200g smotany máš niečo okolo 70g masla.
Výroba nie je zložitá. Dobre vychladenu smotanu slahas až kým sa nezrazi do hrudiek masla, najlepšie šľahačom, ručne to dosť trvá, necháš odtiect cmar na sitku a potom maslo dobre vyzmykas od zvyškov cmaru.