@katka79daniel a dôvod? Nemáš čas alebo sa bojíš aké to bude?
Mala som ju požičanú cez 2 roky, prehryzla som sa cez cca 50 strán. Ale toto ma proste nebavilo tak som ju zahanbená vrátila majiteľke. Cítila som sa normálne trápne, lebo všade boli na to pochvalné ohlasy, ona sama nechápala, že ma to nebavilo.
No silné to ešte len bude, začiatok je len taký rozbeh
@emily5551 jasne keďže viem co príde :(
@miniminka nie si sama.
Ja neviem, mne neprišla taka “super” ako ju každý vychvaluje. Už som podobnych knih prečítala viac a nebolo to nič speci. Akože oproti iným myslím. Silne sú podľa všetky.
Mne sa páčila veľmi kniha
Ono každý máme ten emocny prah niekde inde. Za mňa to silné určite je. Je aj e-kniha ktorú narozprávala Božidara Turzonovova. Hovorila ze mala problemy občas čítať lebo sa rozplakala. A tak robili pauzy.
Aj ja som ju čítala, zo začiatku tak do polky podľa mňa nuda ale už ako sa odohrával dej v koncentráku to už bolo iné kafé. Obzvlášť kde opisuje aké robil pokusy mengele na ľuďoch to bolo že hnusné.....
Za večer som ju prečítala, je silná, ale súhlasím, že sú aj silnejšie knihu s touto témou.
Za mňa je to úžasná kniha. Prvá polovica je priam idylická a postupne sa táto idyla, bežný, každodenný život preklopí do najčernejšej nočnej mory. Veronika príbeh pani Violy napísala krásne, citlivo, ohľaduplne. Táto kniha vo mne veľmi rezonuje aj preto, že je to skutočný príbeh "hmatateľnej" ženy z Lučenca a Veronika na besedách vždy povie o knihe niečo nové, čo dopĺňa obraz o pani Viole. Asi je všetkým jasné, že ju silno odporúčam. A podotýkam, že Veronka napísala aj Mama milovala Gabčíka a tiež je skvelo napísaná.
Dobre napisana kniha o strasnych veciach, kt. sa diali, ked ta zaujima tato tema, tak najprepracovanejsia kniha plna faktov a odkazov na youtube dokumenty je kniha Odsudeni prezit.
@oxiba ďakujem zadovážim si 🙂
Ja odporúčam aj niečo pogooglit o samotnej autorke. Pre mňa veľmi inšpirujúca žena. Venuje sa téme holokaustu už veľmi dlho.
Plus podcasty s ňou sú všetky fantastické
@sofi23 tak to už asi budeš mať načítané...
O Vrbovi a Wretzlerovi ... Utiekol som z Osvienčimu /bola aj film/.
Sestry z Osvienčimu.
Samozrejme knihu o Mengelem, samotnom alebo niečo ako Bola som doktorkou v Osvienčime /myslím som ju čítala v češtine/.
A ešte jednu si neviem spomenúť, bolo to podľa čísla väzňa.
Tieto mi tak extrémne utkveli v pamäti podľa skutočných udalostí
Za mna velmi zle napisana kniha, samozrejme, a niet o tom pochyb, dej je tazky...tato tematika, je vzdy velmi tazka a smutna...citala som vela knih s touto tematikou a s cistym svedomim mozem vyhlasit, ze kniha by potrebovala vela korekcii, urcite sa z toho dalo vytlct omnoho viac
@erikavesela zdieľam totožný názor.
Knihu som čítala a občas som ju musela položiť a rozdychat...inak viete ,že dcéra hlavnej postavy je tu na koniku 😉
@adulka07 áno uz som si ju aj pridala k obľúbeným 🙂
Ja mám album s týmito knižkami...bola dobrá, ale sú aj lepšie od tejto 👍
Veľmi silná, plač , 3x odložená,,že to nezvladam , ale prečítaná za 1 deň


Mam ju kupenu 3roky,este som ju necítala