Moja babka mi povedala, že keď sa žena bude cítiť smutná, to, čo môže urobiť, je pozapletať si vlasy.
Bolesť tak zostane uväznená medzi jej vlasmi a nebude môcť dosiahnuť zvyšok tela.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol oči, pretože potom budeme plakať.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol naše pery, pretože potom by sme hovorili nepravdivé slová.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol naše ruky, pretože potom by sme varili horké jedlá.
Keď sa budeme cítiť smutné, zapleťme si vlasy a uväznime v nich smútok.
A keď zafúka vietor, tak ich uvoľnime, nech vietor náš smútok odnesie preč.
Naše vlasy sú ako sieť a sú schopné všetko zachytiť.
Nenechajme sa zastihnúť nepripravené smútkom, aj keď máme srdce zlomené, alebo telo studené niekoho neprítomnosťou.
Nenechajme smútok vniknúť do nás, zapleťme ho do vlasov.
A zajtra, keď sa zobudíme do nového rána, nájdeme ho vyblednutý v prameňoch našich vlasov
@timi1012 OK, nech to poteši 🙂
@helena56800 dakujem leti 💙
Krasne 🙂
Krasne a dojimave
@kamelf kuk 🙂
Krasne!!!
Prave som to prekladala mojmu drahemu... Aj jemu sa to moc pacilo.
Bože to je krásne
Zaujimave, krasne
🙂
nádherné 🙂 požičiam si aj ja nech sa tá krása šíri svetom 🙂 dakujem 🙂
@uzuzana 🙂 teší ma, ani som netúšila, že sa to tak bude páčiť 🙂
je to naozaj krásne a pre mňa aj dobre načasované ...niečo také som potrebovala ...ď a k u j e m
Akurat vcera som citala na fcb velmi pekne to si ty pisala?♥
Nádherne povedané 😵 No čo...múdrosť starých hláv je a vždy bude výnimočná 😵
krásne
@dreamer1 ja nie, ale dievčata si to požičali...
@ivett1 aj ja, zachvatil ma smútok , spomienky, preto som to dala...
Idem si ich zapliest...
@saska_tomasko zapleť všetko zlé čo má odísť 🙂
Po precitani tohto prispevku pred cca 5 rokmi si pravidelne zapletam vlasy s tymto pravidlom ze vsetko zle necham zapliest v nich.....je to az magicke.nas udel zien je mat stale usmev na perach i ked dusa place, starat sa o vsetkych naokolo i ked o nas sa nik nestara...

To je krasne. Poziciam si ak mozem.