icon

Moja babka mi povedala, že keď sa žena bude cítiť smutná, to, čo môže urobiť, je pozapletať si vlasy.
Bolesť tak zostane uväznená medzi jej vlasmi a nebude môcť dosiahnuť zvyšok tela.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol oči, pretože potom budeme plakať.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol naše pery, pretože potom by sme hovorili nepravdivé slová.
Musíme sa postarať, aby smútok nezasiahol naše ruky, pretože potom by sme varili horké jedlá.
Keď sa budeme cítiť smutné, zapleťme si vlasy a uväznime v nich smútok.
A keď zafúka vietor, tak ich uvoľnime, nech vietor náš smútok odnesie preč.
Naše vlasy sú ako sieť a sú schopné všetko zachytiť.
Nenechajme sa zastihnúť nepripravené smútkom, aj keď máme srdce zlomené, alebo telo studené niekoho neprítomnosťou.
Nenechajme smútok vniknúť do nás, zapleťme ho do vlasov.
A zajtra, keď sa zobudíme do nového rána, nájdeme ho vyblednutý v prameňoch našich vlasov

avatar

To je krasne. Poziciam si ak mozem.

14. jan 2016
avatar

@timi1012 OK, nech to poteši 🙂

14. jan 2016
avatar

@helena56800 dakujem leti 💙

14. jan 2016
avatar

Krasne 🙂

14. jan 2016
avatar

Krasne a dojimave

14. jan 2016
avatar
14. jan 2016
avatar

Krasne!!!

14. jan 2016
avatar

Prave som to prekladala mojmu drahemu... Aj jemu sa to moc pacilo.

14. jan 2016
avatar

Bože to je krásne

14. jan 2016
avatar

Zaujimave, krasne

14. jan 2016
avatar

🙂

14. jan 2016
avatar

nádherné 🙂 požičiam si aj ja nech sa tá krása šíri svetom 🙂 dakujem 🙂

15. jan 2016
avatar

@uzuzana 🙂 teší ma, ani som netúšila, že sa to tak bude páčiť 🙂

15. jan 2016
avatar

je to naozaj krásne a pre mňa aj dobre načasované ...niečo také som potrebovala ...ď a k u j e m

15. jan 2016
avatar

Akurat vcera som citala na fcb velmi pekne to si ty pisala?♥

15. jan 2016
avatar

Nádherne povedané 😵 No čo...múdrosť starých hláv je a vždy bude výnimočná 😵

15. jan 2016
avatar

krásne

15. jan 2016
avatar

@dreamer1 ja nie, ale dievčata si to požičali...

15. jan 2016
avatar

@ivett1 aj ja, zachvatil ma smútok , spomienky, preto som to dala...

15. jan 2016
avatar

Idem si ich zapliest...

15. jan 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@saska_tomasko zapleť všetko zlé čo má odísť 🙂

15. jan 2016
avatar

Po precitani tohto prispevku pred cca 5 rokmi si pravidelne zapletam vlasy s tymto pravidlom ze vsetko zle necham zapliest v nich.....je to az magicke.nas udel zien je mat stale usmev na perach i ked dusa place, starat sa o vsetkych naokolo i ked o nas sa nik nestara...

23. máj 2022