Maminy ako boli ste reagovali?
Chlapec 5 rokov schvalne pichne spoluziaka do oka.
Bez dovodu. Kamaráti.
Aky trest, zaracha, ako vysvetlit, aby sa to nestalo.
Vysvetlit...a teda aj nejaky trest, aby pochopil, ze len porozpravanim to nie je prec...ja nie som fanusik len vysvetlovania...videla som.u kamosky, bohovala sa, ze ziadne tresty a dnes jej chlapec skace po hlave a to ma len 11 rokov...dlho si nechcela pripustit, ze urobila chybu..dnes to vie a ako vravi...keby som dala na teba, nemali by sme dnes peklo doma
Opýtala by som sa ho prečo to urobil. Následne by som navrhla, že by mohol kamarátovi niečo vyrobiť ako ospravedlnenie. Kľudne len na papier nejaký obrázok. Ja osobne by som svojho syna zobrala do hrackarstva, povedala nech syn kúpi nejaké z tých 2€ autíčok a dala to ako odškodné kamarátovi.
Chlapec možno len skúšal, to sú také veci čo občas dieťa nevie ani vysvetliť, len treba hovoriť že také správanie nie je vhodné, no dôležité je, aby sa vedel ospravedlniť.
Tresty určite nič neporiešia. Ani zaracha. Normálne sa porozprávať a skúsiť vysvetliť a dohodnúť sa. V živote som synovi nedala nikdy trest. Vždy sme si vysvetlili veci a s kľudom sa porozprávali.