Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

Skupina Prešovský bazár pre inzerciu s osobným odberom veci.Usetrite na poštovnom.
https://www.modrykonik.sk/group/5535/

Ak sa niekto bál,že sa nám premiér stratil...
" Robert Fico sa našiel. Ako správny sociálny demokrat trávi čas v luxusnom apartmáne v Hanoji, ktorý stojí vyše 6.000,- eur za noc. To je krásny novoročný pozdrav ľuďom na Slovensku, ktorí od januára platia vyššiu DPH a zdraželo im prakticky všetko.
Sebe papalášske výlety a doživotné renty, ľuďom drahotu a chaos. Dobre, pán premiér, postaráme sa, aby sa o tom dozvedel každý jeden Váš sklamaný volič.
A vyzývam Vás, vysvetlite, z čoho si takýto luxus platíte a či Vám na to naozaj stačí Váš plat, ktorý ste si tak príhodne zvýšili."
M.Simecka na FB

Z FB Jaro Naď z Demokratov...
Len aby sme nezabudli v tom mori reznov a kolacov,ze zlo nespi.Fico vystraja ako besny,ťaha nas do zahuby ,opozicia spi a bezni ľudia spia aleze uplne...
Naď na FB...."Áno, aj my sme ešte chceli tráviť sviatky s našimi rodinami, no na pozadí udalostí, ktoré bezočivo realizuje Ficova vláda, potrebujeme viac, ako kedykoľvek predtým, hovoriť o riešeniach, ako z tohto, odpustite, bahna vonku.
Na dnešnej tlačovej konferencii sme predstavili 3 riešenia👉
•napísali sme návrh na vyslovenie nedôvery vláde R. Fica, už nie je čas vajatať. Potrebných je 30 podpisov poslancov, poďme do toho, neexistuje argument, pre ktorý to neurobiť! Ľubomír Galko samozrejme, podpisuje.
•opakovane vyzývame na spojenie celého demokratického spektra, a to ako opozičného, tak aj apolitického odvetvia. Občiansky sektor, kultúrnu obec a ďalšie inštitúcie. Potrebujeme masívne protesty, spoločné podujatia s jasnými a tvrdými požiadavkami, so zapojením odborov, aby ten rusofil na čele slovenskej vlády konečne pochopil, že Slovensko si nedáme!
•stále ponúkame spoluprácu pri zbere podpisov za petíciu Stačilo Fica, ktorou môžeme dosiahnuť predčasné voľby, pretože tie nemusia byť v rukách koalície!"

Ja...keď som dnes prvýkrát držala v náručí vnúčika.

(2 fotky)

Najkrajší vianočný darček na svete sme dnes dostali.
Vitaj,milovaný vnucik.❤️
Bože,vďaka.🙏

Robi tato vlada vobec nieco pre ludi???
VLÁDA NIE JE SCHOPNÁ NAČAS ROZDAŤ POTRAVINOVÉ BALÍČKY Z EURÓPSKYCH FONDOV
Potravinové a hygienické balíčky financované z Európskeho sociálneho fondu už niekoľko rokov pomáhajú ľuďom v hmotnej núdzi. Napriek tomu, že máme k dispozícii desiatky miliónov eur na takúto adresnú pomoc, tento rok sa k ľuďom vôbec nedostala. Ministerstvo práce totiž od februára hľadá partnerov, ktorí budú balíčky plniť a distribuovať
https://kdh.sk/ludia-marne-cakaju-na-potravinov...

Santa sa klania sv.Mikulašovi....

Daruj kostnú dreň,môžeš zachrániť život .
https://www.bratislavak.sk/fotogaleria/619/foto...

Stále aktuálne a pravdivé aj keď autorka je skoro 50 rokov po smrti.

Ivan Korcok na FB
Róbert Fico sa opäť venuje tomu, čo mu ide najlepšie - straší vlastných občanov, tentokrát 3. svetovou vojnou. Zapríčiniť ju má súhlas USA pre Ukrajinu s použitím rakiet na území Ruska.
Najprv fakty:
1. Rusko je agresor a Ukrajina sa bráni v súlade s medzinárodným právom.
2. NATO nie je vo vojne s Ruskom, nijako na vojenských operáciách na Ukrajine neparticipuje a akýmkoľvek bilaterálnym rozhodnutím členov NATO sa na tomto nič nemení. Slovensko nemôže byť zatiahnuté do vojny s Ruskom cez NATO.
A teraz kontext:
Zajtra si svet pripomenie tragické výročie - 1000 dní od napadnutia Ukrajiny Ruskom. Je úplne zjavné, že celý civilizovaný svet odsúdi tento akt agresie. Prezident Putin samozrejme nechce, aby sa na prvom mieste hovorilo o civilných obetiach na Ukrajine ani o desaťtisícoch Rusov, ktorí padli v tejto nezmyselnej vojne, o zbombardovaných nemocniciach, civilných cieľoch, skrátka o ruskej bezohľadnosti. Rovnako nechce, aby sa hovorilo o ruskej vojenskej potupe, keďže namiesto ruského víťazstva za týždeň, vojna trvá už tretí rok a Ukrajina stále odoláva. Preto V. Putin chce, aby sa hovorilo o 3. svetovej vojne a nie o tom, že vraždia nevinných.
A u nás doma?
Od vyhlásenia ruského prezidenta uplynulo pár hodín a hovorcom Putinovej perfídnej propagandy sa stal premiér SR.
Nie, my nemáme premiéra, ktorý sa postaví pred občanov ako premiér krajiny EÚ a NATO a ukľudní nás, lebo ľudský strach je prirodzený. My máme premiéra, ktorý siaha po osvedčenom scenári - strašiť, strašiť a strašiť. Lebo toto funguje a hlavne, tak ako V. Putin prekrýva, že je zodpovedný za vraždenie, premiér Fico prekrýva svoju domácu zodpovednosť - za kolabujúce zdravotníctvo a školstvo a rozpadajúcu sa koalíciu.
Ľudia sa boja všade rovnako, aj v Čechách, aj v Poľsku, aj v Nemecku, Francúzsku či USA. Rozdiel ale je, že u nás ide strach z Úradu vlády.
S veľkým záujmom si vypočujme, aké stanovisko k 1000 dňom ruskej agresie dá zajtra Vláda SR.
PS: Pán premiér, kde ste sa vyjadrili so znepokojením, že Rusko nasadilo severokórejských vojakov na zabíjanie slovanských bratov na Ukrajine? To nie je eskalácia a zatiahnutie ďalšej krajiny do vojny?

Zase raz " vyhral" obycajny človek....👎

Ak niekoho zaujima co nas slovutny pan premier robi a s kym sa kamarati....
Jaro Naď FB
DOBRO DOŠLI, PÁN PREMIÉR
Pán premiér, cez víkend vás videli v Chorvátsku v spoločnosti poslanca Stredáka, ktorý je viac ako výkonom v parlamente známy tým, že je pravou rukou “podnikateľa” Bödöra. Okrem poslanca s vami bola aj istá podnikateľka, ktorú diplomatickým jazykom nazveme “kontroverzná” a ktorá je tiež manželkou “kontroverzného” právnika.
Iste, aj vy si zaslúžite oddych. Pýtam sa vás, ale ako sociálneho demokrata: je na mieste letieť luxusným súkromným tryskáčom do Chorvátska, keď aj váš volič s prepáčením, padá na hubu, lebo si nemôže kúpiť maslo, ktoré je za vašej vlády najdrahšie v histórii?
Pán premiér a čo ten manéver, že ste zrušili priamy let Split - Bratislava, ale išli ste Split - Praha - Bratislava? Koho ste museli vyložiť po tom, čo ste sa dozvedeli, že máme info o vašich čudesných utajených výletoch?
Pán premiér, je pravda, že si kupujete nehnuteľnosť v Chorvátsku, pričom si mladý človek na Slovensku nemôže dovoliť ani garsónku, tak ide vašimi rozhodnutiami všetko hore?
Pán Fico a je alebo nie je pravda, že s vami neletela ochranka aj napriek tomu, že tu každý deň plačete, v akom ste ohrození? Ja to nespochybňujem, veď na vás strieľali, ale prečo s vami teda neleteli aj tí, ktorí vás majú chrániť?
Pán premiér, tak teda dobro došli 🇸🇰. Nemajte obavy, na Slovensku je všetko tak, ako aj pred vašim odchodom: koalícia je rozhádaná, ceny potravín idú hore, ministerka kultúry je mimo, stále nevieme čo s cenami energií, policajný zbor sa rozpadá, zdravotníci odchádzajú.
Tak verím, že ste si aspoň vy ste oddýchli, veď sa vám na to skladáme spoločne všetci občania požehnane, špeciálne po tom, ako ste si sám sebe zvýšili plat o 100%…

Daňový bonus od januára 2025
"Ďakujeme,ficovolici!!!"
https://rodinka.sk/vazne-veci/stat-pre-rodinu/d...

16. október je Svetovým dňom záchrany života, ktorý slúži na zdôraznenie dôležitosti kardiopulmonálnej resuscitácie (KPR) a jej správneho prevedenia. Keďže vyšší počet KPR, zvyšuje počet prežívajúcich pacientov s náhlym zastavením obehu.

Ficovolici,spokojní ste?

avatar
janinah
Správa bola zmenená    11. okt 2024    

z FB,len aby ste ,pacienti,vedeli koľko je 2+2...

Slovenské zdravotníctvo produkuje najbohatších Slovákov.
Posledné roky sú v médiách takéto správy zo Slovenska :
Slovenské zdravotníctvo nemá dostatok financií na liečbu pacientov... slovenské nemocnice sa rozpadajú...
nie sú financie pre zdravotníkov - premiér im odkazuje, že sa musia uskromniť...
49 % slovenských lekárov má nad 50 rokov.., tretina slovenských lekárov je v dôchodkovom veku a ešte pracujú...
polovica slovenských sestier sa blíži dôchodkovému veku...
Slovensko je jediná krajina, kde počet sestier klesá ...
Pacientovi s rakovinou nepreplatili liečbu - je pridrahá...
Pre nedostatok personálu zavreli oddelenie/ nemocnicu..
Lekári odkazujú vláde - Miesto toho aby sa šetrilo na chýbajúcich zdravotníkoch, zakročte voči finančným skupinám v našom zdravotníctve.
"Ministerka zdravotníctva Dolinková sa pred parlamentnými voľbami údajne stretávala so šéfom Agelu Tomášom Chrenekom a riešili nominácie v rezorte. Slovenského šéfa Agelu chcel v minulosti za ministra aj premiér Heger."
Ale sú tu aj iné titulky z nášho zdravotníctva (citácia Forbes) :
"Ďalším dôvodom medziročného navýšenia súhrnnej hodnoty majetku najbohatších Slovákov v rebríčku Forbes je rast niektorých aktív z portfólia prvej pätice milionárov, ktorí všetci dosiahli majetok cez miliardu eur.
Napríklad rast na poli zdravotníctva pozdvihol výšku majetku Tomáša Chreneka a jeho siete Agel, to isté platí aj v prípade Jaroslava Haščáka a Penty, ktorej vlajkovou loďou je sieť lekární Dr. Max.
Najväčšia zmena v tohtoročnom rebríčku Najbohatších Slovákov podľa Forbesu nastala hneď na prvej priečke, ktorú obsadil Tomáš Chrenek, oceliarsky magnát a spolumajiteľ skupiny Moravia Steel, do ktorej patria napríklad Třinecké železiarne, ale aj zdravotnícka sieť Agel.
Napriek tomu, že oceliarsky sektor zažíva náročné obdobie, či už pre konkurenciu čínskej ocele alebo v prípade Moravia Steel aj pre vojnu na Ukrajine, v dôsledku ktorej prišli o niektoré dôležité aktíva, sa nemá Tomáš Chrenek na čo sťažovať.
Podľa našich odhadov dosahuje jeho majetok hodnotu dve miliardy eur, pod čo sa podpísala predovšetkým jeho zdravotnícka sieť Agel, ktorej hodnotu odhadujú aj audítori na zhruba 1,5 miliardy eur.
Jaroslav Haščák sa iba pred pár týždňami vrátil do vrcholového manažmentu Penty, po tom, čo ho prokurátor zbavil obvinení v kauze Gorila. Rovnako sa ako pôvodca rodinného majetku prinavrátil aj do rebríčka Najbohatších Slovákov podľa Forbesu, a to rovno s majetkom 1,8 miliardy eur, čo je nárast o 300 miliónov eur v porovnaní s vlaňajškom."
Nie je načase sa spýtať vlády, kde končia NAŠE ZDRAVOTNÉ ODVODY ?
Ja chcem platiť zdravotné odvody aby tie moje peniaze pomáhali chorým. Na ich liečbu, na najlepších zdravotníkov, ktorí sa o neho budú starať a na kvalitnú nemocnicu, kde bude ležať, nie na biznis v zdravotníctve!
Kto ešte uverí vláde, že v našom zdravotníctve treba šetriť na chýbajúcich zdravotníkoch ?

avatar
janinah
Správa bola zmenená    21. sep 2024    

"Do pekla?Áno,ale na veľkom bielom koni.A my sme na toto pripravení."
Autor výroku na konci videa.
Pomôcka pre nedočkavcov....nedávno bol postreleny...údajne.
https://fb.watch/uK4oa8Mm7T/
PS zapni zvuk

Zem je nádherná, neničme si ju.
Zakyntos a v pozadí Kefalonia.

(9 fotiek)

Pohoda,klidek....

avatar
janinah
Správa bola zmenená    23. aug 2024    

Manuál pre rodičov na určenie závažnosti zdrav.stavu podľa priznakov

(3 fotky)

z FB
Rada by som takto oslovila dievčatá, mladé ženy, skrátka všetky ženy, ktoré sa cítia bezmocne ☹️ Ak vás niekto obťažuje, na ulici, v autobuse, v obchode, všade 🤨 Nebojte sa osloviť nás staršie. Hoci aj so slovami "ahoj mami, tento muž 👨 ma obťažuje a ja sa ho bojim" Verte mi. Všetky máme silne vyvinutý materinský, obranný cit 😏 a ťažké kabelky 👜 . Dotyčný bude v sekunde banovať, že sa vôbec narodil 😉 Myslím to vážne, nebojte sa požiadať o pomoc ❤️ Za zdieľanie príspevku vopred ďakujem 😉

10 tipov pre občanov, ktorým nestačí iba čakať na najbližšie parlamentné voľby.
Zo stránky DennikN...zaujimava je aj diskusia pod článkom
https://dennikn.sk/4136380/co-mozeme-robit-desa...

1. Môžete podporiť nezávislé médiá, ktoré upozorňujú na prešľapy vládnej moci (napríklad SME, Aktuality, Postoj, .týždeň, vznikajúce slovenské DVTV…). Niektoré médiá ako Denník N môžete podporiť – aj keď už máte predplatné – jednorazovým či opakovaným príspevkom.

2. Môžete podporovať mimovládne organizácie, ktoré sa snažia suplovať štát, vrátane protikorupčných organizácii, ktoré extrémne prekážajú súčasnej vládnej moci.

3. Aj vo svojom meste možno máte dobrovoľníkov, ktorí sa verejne angažujú. Vo viacerých menších mestách dnes s veľkou neistotou pôsobia kultúrne spolky, ktoré organizujú diskusie, vernisáže, filmové projekcie a ktoré budú možno onedlho odrezané od niektorých zdrojov financovania. Aj takéto spolky môžete finančne podporiť, prípadne sa ich opýtať, čo ďalšie by potrebovali.

4. Môžete sa angažovať aj v politike a pridať sa k niektorej z vám blízkych politických strán. Najbližšie ich čakajú komunálne voľby na jeseň 2026, pri ktorých sa súčasná opozícia bude snažiť získať čo najviac miest starostov a lokálnych poslancov.

5. Môžete prispievať na zmysluplné zbierky vrátane zbierok pre Ukrajinu.

6. Ak je vám sympatické, ako sa nejaký umelec či výrobca verejne angažuje, môžete ho podporiť kúpou jeho diel či výrobkov.

7. Môžete podpisovať či organizovať petície, ktoré vysielajú aspoň istý signál vládnej či lokálnej moci.

8. Môžete byť aktívnejší na sociálnych sieťach, kde si mnoho ľudí vytvára názory aj na politiku. Sledujte účty médií, mimovládok, novinárov, ale aj účty ochranárskych spolkov, vyhodených ochranárov či vyhodených riaditeľov kultúrnych inštitúcií. Následne im môžete pomáhať zdieľaním ich príspevkov, a to zvlášť, ak máte medzi kamarátmi ľudí, ktorí na takzvanom feede vidia primárne príspevky druhej strany.

9. Môžete sa pravidelne zapájať aj do diskusií pod príspevkami na sociálnych sieťach – buď tam sami napíšte slušný a vecný komentár, alebo aspoň iné takéto komentáre lajknite. Internetové diskusie sú ďalším prehliadaným priestorom, kde si mnoho ľudí tvorí názory.

10. Šírte toto všetko ďalej. Možno vám napadnú ďalšie podnety, ako by ste ako občania mohli angažovať. O týchto a ďalších nápadoch môžete povedať aj svojim známym či príbuzným, ktorí tiež nechcú zostať pasívni

Komu nie sú ľahostajné veci verejné,kto myslí na budúcnosť svojich detí...
Pozvanie do skupiny,kde sa môžete vyjadriť k veciam verejným,k tomu čo sa deje v politike.o dopade rozhodnutí " mocných" na bežných obcanov.pridať info,diskutovať....
https://www.modrykonik.sk/group/12838/

Kam na kupalisko z Prešova s 2,5r. a 10mes.? aj madarsko,polsko....aby tam bolo čisto a zeleň,tieň...mala nepojde do vody,starší len do detskeho bazenika,ale NIE do takeho,kde sa prechadzaju či dokonca aj sedia aj dospeláci a plavčíci to veselo toleruju..dakujem

avatar
janinah
Správa bola zmenená    7. júl 2024    

Kto tomuto divadlu môže tlieskať....