nechali by ste si dieťa doma zo škôlky - predskolaka,keď ste doma na materskej,lebo kovid? 🙄 nieje povinná predškolská náhodou?
Tiež mám predskolacku a môžem ju nechať doma max 7dni v mesiaci, ak viac musí byť papier od Dr.
Ja mám predškolacku a môžem ospravedlniť 7dni po sebe mimo víkendov a sviatkov a prazdnin potom stačí keď ide 1den a zas môžem ďalších sedem.nieje to obmedzené že len za mesiac.ale môžeš požiadať o individuálne vzdelávanie tuším že ju necháš doma neviem presne ako sa to volá,ale je to niečo také.
Nie, predskolak má byt v škôlke.
Predškolská je u nás povinná
Doma by som bezdôvodne nenechávala, kovidom sa môže nakaziť kdekoľvek
Predskolska je povinna. Moj bol teraz doma 5 tyzdnov. Bol chory a mali sme aj kovid. Cize on je prekonany. V pondelok ide do skolky. Neviem, ci mi dr. da na dlho ospravedlnenku. Skolka mu prospeje. Mojej znamej je dr. ochotna dat ospravedlnenku do marca. Zavisi od dr. Podla mna aj tak zavru...
nie nenechala... dieťa má byť v kolektíve... už vie byť aj bez maminky zopár hodín
@ester83 myslíš? ešte do Vianoc?
@deti95060810 Urcite...
veď to že sa bude šíriť ešte do marca minimálne a toto nieje riešenie len svokra je iného názoru
@juliankah ja toto nechápem,načo to riešiš ?lebo svokra? a čo ťa po nej...je to tvoje dieťa a bude doma kedy ty budeš chcieť a nie ako svokra povie..Predškolská dochádzka je povinna,a tým že by si ho nechala doma ho niak neochrániš.Nakaziť sa môže hocikde aj v jednote...ukrátiš ho akurát tak od kamarátou + o prípravu ktorú ako predškolák má dostať.Moji chodia a nosia a ako jediný nosia aj ruško veľmi dobre vedia že si ho môžu dať dole keď budú jesť/spať alebo pôjdu von a podctivo to tak robia,aj učitelka mi to potvrdila
Som doma na RD a chodi normalne. Je predskolak. Sice mensi schyta daky ten sopel obcas no co uz…
Ja som sa rozhodla nechať deti doma, kým nebudú mať po druhej dávke. Sú z posledných v triede, čo nemali covid, a nemienim riskovať.
A ja by som nechala. Aspoň tých 7 dní. A nie je pravda ,že sa rovnako nákazí aj v obchode. v škôlke je tá pravdepodobnosť sakra väčšia.
A vyzdvihnúť na obed aspoň?
Tak môj je našťastie doma ale on to bude mat ospravedlnene od lekárky. Ide na operaciu nosnej mandle. V skolke nebol od 18.10.. Aby neochorel. Uz mal mat za tym ale preložili to na december. Chudatko viac neni v skolke ako je. Ale co spravim. U nas moze byt od rodica max 7 dni v mesiaci ospravedlnene. Nie ako pisala tu pani ze 7 dní jeden den do skolky a potom zas 7 dni. To u nas nieje tak
@pallacinka ty dávaš malé dieťa očkovať?
Ja nechávam tiež malého doma síce nie je predskolak ale aj tak...nič vôbec nestrati....ani mi pred 38 rokmi sme nechodili všetci do škôlky a sme tu.moj starší ani neskončil predškolskú ani nezačal poriadne prvú ročník nakoľko boli zavretý dlho doma.a.nic nestratili...vôbec....
Doktorka Prokopova z konzilia odborníkov vyzýva rodičov, ktorí si môžu deti nechať doma, aby tak urobili
@lucasko23 Neviem, čo je podľa teba malé dieťa, sú v kategórii 5-11.
Môj je predskolak. Aktuálne doma s kiahnami😥 volala som s Dr, ostáva už do Vianoc kvôli imunite doma. Ale od januára pôjde. On sa teší medzi deti. Teraz je par dni doma a je mu dlho
@juliankah ja mam dcerku doma od zaciatku,mam papier od dr. Nikto to aj tak nekontroluje. Aj ked je predskolacka. Je mi luto ze nie je v kolektive ale mam doma male babo a zdravie je prvorade. Je sikovna a doma robime kooopec uloh aj tvorime a chodime von. A ak bude takato situacia nepojde ani v januari.
@juliankah mám predskolaka. Od utorka je doma práve koli kovidu aby to nedoniesol domov. Som tehulka riziková. Riešim to tak ze vypisem na 7 dní a potom doktorka dá ospravedlnenku. Aj kamarátky to tak urobili. Venuj sa mu každý deň čo sa učenia týka. Takže nič nezameska. Nechala som si doma aj mladšieho. Po víkende polka dediny ostala v karantene (detičky chodia so synmi do škôlky). Takže dieťa vôbec nič nestratí tým, ze ostane doma aj keď predskolak. 🙂🙃😉.
@mima1 a? Veď som vyššie pisala že 7dni môže ospravedlniť za sebou,nieje tam písané že za mesiac čiže stačí keď potom ide na jeden deň do škôlky.a znova môže byť 7dni doma.a okrem toho sa dá vybaviť individuálne vzdelávanie,treba to riešiť s riaditeľkou a matka musí mať minimálne maturitu,akurát som to pozerala v skupine že ako to jedna mamička písala ona tak nechala dieťa doma.aj moja kamarátka ma doma tretiaka(neriešim z akého dôvodu,jej rozhodnutie) do školy nechodí,učí sa doma,chodí len na preskúšanie takže ak autorka chce vybaviť sa to dá.
@pallacinka no keď chodí do škôlky je malé očkuje sa od 12 či?
@lucasko23 Písala som, že sú v kategórii 5-11, tá sa očkuje tiež.
@pallacinka ale iba keď majú nejakú oslabenú imunitu a tak.mne je jedno....
@lucasko23 Už nie.
@velvet9 u vas sa nekontroluje predskolska? U nas to riaditelka spisuje a posiela niekam ale neviem ci na mesto alebo kde. Nesmie mat dieťa neosptavedlnene dni proste...
Asi lekar moze aj viac. Zatial moj nebol dlhsie doma. Vacsinou zostane doma stvrtok piatok sobota nedela a je fit.
@juliankah ved hej ale covid uz tu bude a takto sa zit neda navzdy. Myslim nechodit do skolky, skoly atd. Ja sa bojim tiez. S nikym sa teraz nestretavame, mama a sestra k nam chodia len von na zahradu. Ale tak ci tak minuly rok to dovliekol muz z roboty a tam chodit musí, my sme sa vtedy nenakazili. V triede uz mali pozit.dieta aj bola na PCR a negat. A je dost mozne ze za 2t tie skolky a skoly zavrú aj tak a kto vie dokedy zase 🤷♀️ ked sa bojid nechaj do prazdnin doma myslim ze pediater Ti vyhovie. Ved zavolaj a povedz co je vo veci.
@juliankah a co sa tyka toho ospravedlnenia nam povedali ze 5dni po sebe. A bola doma so soplom aj 2t a stacilo im odomna. Najlepsie bolo ze skolka zavreta skrz karantenu a pytali odomna ospravedlnenie teda od muza rano ked ju viezol ten sa uz chytal tam za hlavu ze ci je toto normalne ze skolka zavretá a on ma pisat ze preco nebola v skolke 🙈
@mima1 ono možno si aj škôlka môže určiť pravidlá neviem.ale mne takto povedala učiteľka že jeden deň potom stačí keď príde a môžem zas ospravedlniť.ja som to riešila nedávno lebo u nás v dedine ms nieje,musím dcéru voziť a som ešte doma s mladším.no a úprimne nie som bohvieaký šofér u nás zimy,sneh,šmýka sa nepotrebujem sa zabiť s deťmi na aute niekde kvôli tomu aby som ju odviezla do škôlky a potom s mladším šla domov.buduci rok ide aj on do MŠ a ja do roboty takže budem ostávať v meste to sa bude dať aj busom ale nie aj s malým ju trepať autobusom a potom zas hodinu v zime čakať na ďalší domov.
Od 18.12 prázdniny
Nech sa páči po novom ho môžeš nechať doma podľa novej vyhlášky a budeš to mať ospravedlnene



Predskolak ma povinnú dochádzku.