ZienkY môžu sa mi sprat veci na 40 stupňoch??? Mam novú pracku, muž sa mi sťažuje, ze mu he akosi vsetko menšie.. a ja som si z neho srandu robila, ze pribral.. no neviem teraz, moj cardigan je tiez trochen menší...
Este sa mi to nestalo, ani na 60-ke ked periem
Asi ste teda pribrali obaja 😀
ak je na stitku pisane, ze prat na 30 a operiete na 40, tak sa moze zmensit. ale inak bezne pradlo by sa nemalo. svetre a kardigany by som na 40 asi neprala a len na syntetiku, nie bavlnu.
a na štítku tých veci sa pise aká teplota? Ak 30 tak sa mohli zbehnut
ano mozu ja zo zasady vsetko okrem uterakov,utierok,obliecok periem na tridsiatke..nielen s aveci bavlnene zmensia ale aj speru sa farby rychlejsie to mam oskusane😉
Mozno ako ktory material, moze sa stat ale aby vsetky? To nemyslim, ja periem hocikedy aj na 60tke a nikdy sa nic nezmensilo..
Svetre kludne, tie prat na 30ke, alebo na programe specialne urcenom na ne. ale bezne veci by sa nemali.
Urcite mozu, zalezi na materiale a takisto ako sa mozu zbehnut, tak ich mozes aj roztiahnut. Ja sa stale riadim stitkami a velky pozor najma na kasmir a vlnu, to periem len na programe na to urcene. Raz sa mi taky sveter zaplietol k ostatnym veciam na pranie a vytiahla som ho vo velkosti mojej trojrocnej netery 🙂
@bendinko aj mne sa to stalo s uplne novym vlnenym svetrom, uz je tomu rok a staaale mi je za nim smutno 😕 🙂
ZienkY odjakživa som prála na 40 St , iba jemne a svetre na 30... tak tomu naozaj nerozumiem..
@bendinko a Ako ich roztiahnem??
@sweetlife001 nie vsetky len bavlnené natelniky ...
@stanislavao písané 40 , tak preto som v šoku.. cardigan je bavlnený... tak tiez nechapacka!!
@katuskalis tak to neviem, zvlastne, vazne sa mi nic take nestalo ani s bavlnenymi natielnikmi a toho mam kopec hlavne dcerino oblecenie, no fakt sa mi to este nestalo (teda na ten sveter, ale to sa len priplietol,inak by som ho nikdy neprala v pracke) ale take bezne veci nie. Ale ked sa mi to s nim stalo hladala som na nete triky vseliake ako to roztiahnut a je tu kooopu navodov, pamatam si ze namocit do studenej vody a take nieco, skus pohladat a vyskusat mozno to das do takeho stavu ako predtym. 🙂
@katuskalis ja som to nemyslela tak, ze ich das v pracke do poriadku, ze sa natiahnu na povodnu velkost, ale ze niektore umele materialy sa pri vyssej teplote roztiahnu na handru. Ale ja som skusala natiahnut svetrik tymto sposobom: https://www.woman.sk/tipy-a-triky/tipy-a-triky-... Nenatiahol sa az do povodnej velkosti, ale mohla som ho nosit dalej
Presne aj toto som skusala co teraz pridala bendinko, ale mne to nepomohlo nic to s nim nespravilo ostal malicky 😀
@sweetlife001 mne sa pekne natiahol s Johnsons baby samponom. Natahovala si ho aj popri suseni na uteraku?Ja niekolkokrat, kym nevyschol a ked vyschol, natiahla som si ho hned na seba a este ponatahovala
@bendinko jasne, vsetko podla navodu som robila, tiez az dokym nevyschol ale uz som videla, ze zbytocne..on ostal po vyprati uz taky hnusny a strasne tvrdy..ani po roztahovani ani ruka mi donho nevosla, vyhodila som ho uz.. a na stitku bolo ze neprat, len rucne tak sa necudujem ze sa toto s nim stalo 😒
@sweetlife001 zaujimave. Ja som mala presne taky sveter,stvrdol no des a teraz je opat makkucky
Môžu