Ahojte baby. Odkedy ste zacali davat detom vreckove? Rozmyslam ze starsiemu nastupuje do prveho rocnika by som uz nieco zacala davat. Otazka je ci priamo na ruku alebo je lepsie aby mal bankomatovu kartu. Detsky ucet a tam mu to davat. 🤔
Nedávam vreckové, najstaršia má 17r a peniaze nedostáva, keď potrebuje odpyta si.
Moj ide do tretej a vreckove nedostava zatial.Ak bude chodit sam autobusom tak mu par € budem davat ak by nahodou potreboval
Syn ma 12 a ma ucet, ale ako vreckove mu davam 5€ na tyzden, niekedy aj zabudnem a on nepyta, lebo nepotrebuje 😆
U nás nebol bufet. Tak zbytočne. Teraz idú do druhej školy a tam budem dávať "drobné" nič papierové. Starší bude stvrtak a mladší prvák. Tak mladšiemu neviem či má zmysel dávať . Staršiemu dám .ten už si poradí
v 1. a 2.rocniku dostavali "odmenu za svoju pracu" 50cent. za kazdu 1...neskor drobne podla potreby...vreckove 10€/mes. na 2.stupni..karty im zatial nemienim zalozit...mozno,ked pojdu na strednu
Nas ide do tretej triedy a vreckove este nedostava. Ani zatial o tom neuvazujeme. V skole peniaze nepotrebuje, ak ano, tak vzdy mu nejake dam.
Ďakujem baby tak budem este uvazovat o tom 🙂
Vreckové ako také, až od piatej triedy, keď začala dcéra viac chodiť von s kamoškami a vedela už hospodáriť s peniazmi
Od 1. ročníka dostávala 50,20,10 centov za známky - tie si odkladala do prasiatka a keď potrebovala vybrala
Pre také malé deti skôr hotovosť
Keď mu dávaš desiate do školy, chodí na obedy a necestuje, tak mu žiadne netreba. Na výlet keď pôjdu, tak podľa uváženia. Radšej mu hádzať do pokladničky, keď už mu chces niečo dať.
Syn skoncil 3tu triedu nedstava vreckove robim mu desiatu vodi. Do skoly v skole ma obed. Od3ho dostaval za jednotku 0,50 centov tak si daval do pradiatka za velku pisomku 1diktat. Tomu sa tesil lebo od nikoho peniaze nedostava na svitatky napriklad
Nedavam vreckové, kazdy den som mu niečo vyhodila, niekedy minul, niekedy si odkladal. Teraz ma kartu posielajú babky, dedkovia a ma na účte viac než ja, takze presúvam na sporici a logicky podľa uváženia vyclenujem.
@lizatko1009 len napis,ze je to osmak...tu ide o prvaka
Nedavam detom vreckove, nepotrebuju. Starsia bude piatacka, mladsia druhacka. Vsak v skole nemaju kde minut a po skole nikam nechodia, rovno domov s nami.
@jarmila2010 podľa logického uváženia musí každý zvážiť rodic toto sam a aké má dieťa nároky a co potrebuje
prvý ročník sš...15e/týždeň.
Ja budem mat tretiaka a tiez este nedostava..desiatu ma z domu, obed ma v skole, domov ide s nami takze zatial nepotrebuje. Myslim ze mu zacneme davat nieco ked zacne chodit sam domov, ak by nieco potreboval, aj ked si neviem predstavit co 😂
Nie a naco?sama nikde nechodi a ked bude chciet si vypyta alebo kupime my.ide do prvej nech sa najprv nauci hodnotu penazi,spocitavat a tak...
@lizatko1009 len je to zavadzajuce...ved,napis,ako ste to mali v 1.rocniku s vreckovym...nie teraz,ked ma 13r...
U nás školaci (5., 3., 1. r) nedostávajú vreckové, občas keď nemáme nič doma, dám im 2 eura na desiatu, coim ostane, môžu si nechať.
Všetko čo dostanú na sviatky delia - 10percent na charitu/milodary/dobré skutky, 10percent si môžu nechať v pokladnicke a zvyšok ide "do banky", muž im to presne zapisuje koľko majú aj im to úročí. Naozajstné účty zatiaľ nemajú
Syn bude tretiak, každý deň doma raňajkuje, do školy mu chystám desiatu, chodí na obedy, školu máme v pešej dostupnosti (iba v zlom počasí ho odveziem autom) - takže žiadne vreckové nedostáva. Do bufetu u nich smú chodiť až žiaci 2. stupňa (je v inej budove). Iba, keď šli na školský výlet alebo ich pani učiteľka či vychovávateľka vzala na zmrzlinu, dala som mu na ten deň požadovanú sumu. Inak má svoj detský účet aj sporiaci účet, kde mu posielam všetky jeho peniaze (šibačné, meniny/narodeniny a pod. plus každomesačné prídavky na dieťa). Kartu k účtu však nemá (naša banka to mala obmedzené vekom, ktorý v čase zakladania účtu ešte nespĺňal a momentálne nevidím dôvod mu kartu vybavovať (do cca 12 rokov)).
Od cca 8rokov. Mladsi mal kartu.
Zalezi ako kam dochadza do skoly.
Dcéry majú 8 a 10. Ešte nepovažujem za podstatné, aby dostávali pravidelné vreckové. Účet majú, tam idú peniaze, čo dostanú k sviatkom a.i. keď potrebujú niečo, povedia, rozhodneme koľko dáme. Zatiaľ v pohode. Skola blízko, strava doma, všetko potrebné majú..
Syn má 12r a vreckové dostáva až teraz. Sem tam si ide kúpiť zmrzlinu alebo kebab keď ide zo školy. Teraz cez prázdniny mu ani nedávame chodi vonku vždy iba s nami. Dostáva 5eur na týždeň a ešte si z toho dokáže aj ušetriť 😁
Ja mam takmer 12 rocnu ta dostava 15na mesiqc a 9 rocnu a ta ma 10. Chodia za do kina s kamoskami, ked si chcu nieco ine kupiy. Alebo si odlozia
Ja davam 5 eur týždenne od prvého ročníka. Cestuje autobusom do inej obce ,ma síce kartu ale dávam mu pretože ma občas ah dlhší čas kým čaká na autobus tak ide do obchodu na nejakú drobnosť z obeda alebo v lete na zmrzku. Vie si aj ušetriť veľakrát si nasetril aj na lego, prip. Inú hru ...
Moje dostávajú 20€ mesačne .Tie si odkladajú a potom,keď chcú niečo si kúpia( knihy,kozmetiku, ked majú sviatok,malinký darček si kúpia jedna druhej .) .
Ja ako dieťa som tiež dostávala vreckové na 1. stupni som dostávala 10 korún,na 2. stupni až 20 korún .Vždy som si ich šetrila,a kúpila som potom rodičom,sestre darček na Vianoce ,narodeniny .
Moje dcéry majú aj svoje karty .Vždy sa ich spýtam,či im mám poslať vreckové na účet alebo im to dám v hotovosti .Takto sa učia šetriť a narábať s eurami .
@jarmila2010 hadam je logicke,ze ked osmakovi nedava vreckove tak prvakovi uz duplom nedavala😃
Môj ide teraz do 3.ročníka a vreckové zatiaľ nedostáva,ani o tom zatiaľ neuvažujem,ak majú v škole nejakú akciu alebo idú na výlet,tak mu dám pár eur,ale inak ich nepotrebuje,ja som začala dostávať vreckové v 5.triede,keď som nastúpila na gympel 🙂
@kkaciatko no ja 25eur/mes. Od 8. Ročníka.
V 5.rocniku na ZS,doteraz dostavaju 10e tyzdenne.