kocikopedia
23. júl 2022
9568

Recenzia kočíka Easywalker Jackey: malý veľký pomocník na dovolenky a výlety!

Športový kočík holandskej značky Easywalker Jackey je mojím malým/veľkým pomocníkom už nejaký ten mesiac, a tak nastal ten správny čas na jeho celkové zhodnotenie. Ak hľadáš kočík s podobným využitím a funkciami, možno ti to pomôže pri rozhodovaní.

A prečo práve Jackey? Pretože v malom balení prekvapivo nájdeš naozaj priestranný kočík.

Jackey patrí na trhu športových kočíkov k TOPkám, no a po aktívnom testovaní môžem povedať, že právom.

Je to presne ten typ športovo-cestovného alebo golfového kočíka, po ktorom sa začneš obzerať, keď sa ti už tvoja dvojkombinácia (trojkombinácia) zdá byť ťažká a nespratná.

Je skvelou voľbou aj v prípade, ak hľadáš kočík na dovolenky a výlety. Skrátka, ak tvoje dieťa ešte potrebuje kočík na poobedný spánok alebo nezvláda celý pobyt vonku na nôžkach a potrebuje svoje miestečko na oddych, je naozaj ideálny.

TOP vlastnosti:

+ Nosnosť: od 0 mesiacov do cca 3-4 rokov (max 22 kg).
+ Cena/Kvalita: cena športového kočíka sa pohybuje od 319 eur.
+ Využiteľnosť nielen na cestovanie lietadlom, ale aj na výlety po kamienkových plážach.
+ Rozmer príručnej batožiny sa vždy hodí, teda u nás pri troch deťoch určite.
+ Samoskladanie je perfektná funkcia, stačí stlačiť dve tlačidlá a Jackey sa poskladá úplne sám.
+ Odpruženie všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy je pri prechode nerovnosťami dostatočne citeľné.

Mínusy:

- Fixná výška rukoväte - 104 cm je pre niekoho nevýhodou, pre mňa s manželom je to vyhovujúce.
- Nákupný košík - pri polohe úplného ľahu chrbtovej opierky je doň o čosi horší prístup.
- Náhľadové okienko - na strieške mi veľmi chýba, a to hlavne kvôli kontaktu so synom sediacim v smere jazdy.

Prečo Jackey?

Pretože som hľadala ľahký cestovný pokračovací kočík, ktorý splní moje očakávania a poskytne synovi pohodlie.

Zoznam mojich požiadaviek na športový kočík:

• malé rozmery (nakoľko ho mám väčšinou v kufri auta)
  • nízka hmotnosť
  • 22 kg nosnosť
  • jednoručné skladanie (samoskladanie je pre mňa výhodou, nebolo podmienkou „must have")
  • úplný ľah
  • ventilačný otvor chrbtovej opierky pre kvalitnú cirkuláciu vzduchu v teplom letnom počasí
  • odolné kolesá
  • dobré odpruženie, aby kočík zvládol nerovný terén na výletoch
  • dostatočne veľká slnečná strieška
  • pomer kvalita/cena (max. 350 eur) - podmienka je, aby sa mi kočík „nerozhegal" po pár mesiacoch používania
  • využitie počas celého roka

Konštrukcia

Jackey má čisté elegantné dizajnové línie, ktoré ja uprednostňujem. K tomu má pevnú a ľahkú čiernu hliníkovú (teda ALU) konštrukciu, vážiacu iba 7,5 kg. Unesie až 22 kg dieťa spolu s 5 kg nákladom v nákupnom košíku. Jeho celková nosnosť je tak 27 kg, a to už je na tak ľahký kočík čo povedať.

Vo farbe Shadow Black s čiernou konštrukciou

Športové sedadlo

Vo svojej kategórií cestovných golfových kočíkov je výnimočný práve pre svoje priestranné športové sedadlo s možnosťou sklopenia chrbotej a nožnej opierky do úplného (86,5 cm) ľahu. Opierku sklopíš za pomoci páčky na jej zadnej strane jednou rukou. Typovo podobné kočíky, ako sú Bugaboo Butterfly, Joolz Aer alebo model Cybex Eezy S+² práve touto, povedala by som mamičkami obľúbenou a vyhľadávanou funkciou nedisponujú.

Priestranný úplný 86,5 cm ľah

Easywalker Jackey

Páčka na sklopenie chrbtovej opierky

Zdá sa Ti, že je vonku v týchto slnečných dňoch až príliš horúco? Nevadí, v zadnej časti chrbovej opierky je zabudovaný ventilačný systém zo sieťoviny. Stačí iba rozopnúť zipsy a prichytiť látku o horný okraj pomocou všitých nehlučných magnetov. Viem, že zipsový systém môže byť hlučný, no mne sa vždy podarilo rozzipsovať opierku nehlučne, bez prebudenia spiaceho syna.

Ventilačná sieťovina chrbtovej opierky

Dizajn kočíka a vnútorný priestor medzi sedadlom a strieškou na mňa pôsobia uzavretejším a teplejším dojmom. Zároveň mi vďaka tomu kočík pripadá vhodnejší na celoročné využitie. Priestor vytvára vnútornú izoláciu a zároveň dieťa chráni pred vetrom, dažďom a chladným počasím. Pri niektorých typoch kočíkov s čisto magnetickým uzatváraním (bez dodatočných zipsov) sa stáva, že silnejší vietor dokáže látku chrbtovej opierky odklápať. Naženie tak chladný vzduch priamo na chrbát dieťaťa, čo môže viesť k jeho prechladnutiu.

Detail otvorenia

Easywalker Jackey

Detail priestoru medzi strieškou a sedadlom

Opierku nastavíš do sedu pomocou jednoduchého systému zatiahnutia za pás smerom nahor, čím sama reguluješ a nastavuješ vhodnú a vyhovujúcu polohu pre dieťa. Jackey sa nedá dať do pozície úplného kolmého sedu ako napr. Bugaboo Bee. Synovi však nevadí ani takýto sed, pretože ho nechávam pritiahnuť sa rukami do tzv. „aktívneho sedu". Bezpečnostné pásy niekedy prepnem na trojbodové, teda je fixovaný medzi nožičkami a okolo bokov. Ale to iba vtedy, ak to stihnem 🙂.

Detail pásu

Aktívny sed

TIP: Viem, že mnohí z Vás kvôli nastaveniu chrbtovej opierky do pozície kolmého sedu dokupujú univerzálny pás, ktorý dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Bezpečnostné pásy

Jackey má nastaviteľné päťbodové bezpečnostné pásy, ktoré sú mäkko polstrované. Veľkým plusom je u mňa možnosť nastaviť ich ako trojbodové (využívam pri aktívnom sede). Mínusom je náročné prenastavenie ich celkovej výšky. Keďže sa však výška pásov mení maximálne dvakrát za celé kočíkovacie obdobie, nie je to nič strašné.

Päťbodové nastaviteľné bezpečnostné pásy

Strieška

Strieška Jackey je vodeodolná so zabudovaným UPF 50+ ochranným faktorom. Na cestovný športový kočík má primeraný rozmer. Taktiež je dostatočný aj priestor (teda výška) medzi strieškou a hlavou dieťaťa. Väčšina mamičiek v hodnoteniach uvádza menší rozmer striešky ako mínus a uvítali by jej predĺženie. Ocenili by to hlavne pri pozícií úplného ľahu, kedy môže slnko svietiť dieťaťu do tváre. Je viacero možností, ako si pomocť. Jednou z nich je predĺženie striešky univerzálnou clonou. Ja osobne som použila moskytiéru, ktorá synovi vytvorila dostatočný polotieň a zároveň ho ochránila pred lietajúcim hmyzom, a to hlavne v okolí vodných plôch.

Strieška má zabudovaný vyklápateľný šilt a dve menšie ventilačné okná, ktoré sú umiestnené po jej bokoch a ukryté pod zipsom. Chýba mi nehlučné uzatvárateľné náhľadové okienko pre priamy kontakt so synom sediacim v smere jazdy.

Easywalker Jackey

Rozložená strecha so šiltom a ventilačným okienkom

Rodičovská rukoväť a detské madlo

Rodičovská rukoväť spolu s detským madlom sú vyrobené z čiernej mäkkej a odolnej ekokože. V strede rodičovskej rukoväte sa nachádza systém aktivácie samoskladania. Je tam aj systém na rýchle zacvaknutie príslušenstva (napr. držiaka na fľašu či mobil alebo detský volant). Rukoväť je vo výške 104 cm pevná a nedá sa inak výškovo nastaviť. Mne a ani môjmu manželovi to neprekážalo, aj keď sme výškovo rozdielni. Ja pre predstavu meriam 165 cm a manžel 185 cm, takže sa kočík hodí pre stredne vysokých až vysokých rodičov.

Detské madlo sa dá odklopiť alebo úplne odobrať. Do jeho stredu, podobne ako pri rukoväti rodiča, môžeš tiež umiesniť voliteľné príslušenstvo. Medzi najpopulárnejšie patria volantík, pult na jedlo alebo LED svetlo.

Rodičovská rukoväť z ekokože

Kolesá a odpruženie

Keď testovať, tak poriadne! Kočík som si obstarala pre potreby rýchlej a pohodlnej prepravy v meste, na dedine, v prírode, pre pohyb na tráve či štrku, prejazd nerovným terénom a aj na prejazd pieskom. Môžem povedať, že to zvládol! Odpruženie všetkých štyroch kolies je kvalitné a nesklame na žiadnom povrchu. Odolné kolesá z tvrdenej gumy ostali nepoškodené, pri penových by som v nich už mala po takomto testovaní pozapichované kamienky, zničený dezén a hlavu v smútku, pretože by ich bolo potrebné vymeniť.

Kolesá a lesný terén

Kolesá na štrkovej pláži

Kolesá na tráve

Easywalker Jackey

Kolesá pri prechode kamenistým nerovným povrchom

Brzda

Brzda je umiestnená na zadnej náprave kočíka v pravo dole pri kolese, čo je výhodou pre vyšších rodičov, ktorých dlhé nohy nebudú o ňu zakopávať. Funguje systémom stlač/zdvihni.

Nákupný košík

Nákupný košík je priestranný, má vyššiu (5 kg) nosnosť a pojme všetky potrebné maličkosti. Jeho dno je pokryté nepremokavou tkaninou a boky sú sieťované. Ukrýva v sebe aj menšie sieťované vrecko, ktoré využívam prevažne na uskladnenie moskytiéry.

Menšie mínusy má u mňa dva. Prvým je zhoršený prístup pri polohe chrbtovej opierky v úplnom ľahu. Druhým je použitý materiál sieťky po bokoch košíka. Ten ja neobľubujem, pretože vo mne budí dojem ľahkého poškodenia a pretrhnutia. Upozorňujem ale, že sa mi ho nepodarilo poškodiť ani po piatich mesiacoch aktívneho využívania.

Priestranný nákupný košík

Skladanie a rozmery po zložení

Čo ma teší, vlastne túto funkciu milujem, pretože mi doslova uľahčuje život a šetrí chrbát, je jeho systém samoskladania. Ako som už spomínala, kočík mám prevažne v aute, aby som ho mala vždy po ruke. Menším mínusom je zase jeho skladanie športovým sedadlom smerom von, pretože sa niekedy ušpiní. Nie vždy sa mi totiž chce zabaliť ho do tašky na prenos. Hlavne so synom na rukách.

Taška na prenos kočíka

Rozloženie je tiež jednoduché, zvládneš ho hravo jednou rukou.

• Prvým krokom je stlačenie páčky bezpečnostnej poistky proti samorozloženiu smerom k sebe a jej uvoľnenie.
  • Druhým krokom je uchopenie kočíka na správnom mieste, je to ľavý bok rodičovskej rukoväti (viď. foto) a potiahnutie (pripomína mierne trhnutie) smerom nahor.

Treba mierny tréning s troškou cviku a rozloženie máš hravo zvládnuté. Pri rozkladaní sa sám automaticky zacvakne na štyroch bodoch (boky kočíka pri sedadle a strieške). Zvuky kliknutí budeš počuť. Ja vždy po zložení radšej (pre 100% istotu) tieto body zacvaknutia skontrolujem.

Easywalker Jackey

Správne miesto úchopu pre rozloženie

Ďalšími praktickými výhodami sú jeho nízka váha a kompaktný rozmer po zložení. Jackey je známy (uvádza to aj sám výrobca a predajcovia) svojimi rozmermi príručnej batožiny do lietadla. Je však potrebné dodať, že pred odletom je nutné si túto informáciu overiť priamo u tvojej leteckej spoločnosti. Nie všetky aerolinky majú rozmer príručnej batožiny rovnaký a viem, že sa viacerým mamičkám stalo, že im Jackeyho vziať na palubu lietadla nedovolili.

Jackey po zložení

Chceš sa predsa len presvedčiť, či je jeho skladanie a rozkladanie také ľahké? Pozri si moje videá, ktoré som pre Teba natočila.

- Zloženie:

- Rozloženie:

Cestovný systém

Dokúpením polohovateľnej autosedačky (tzv. vajíčka) s príslušnými adaptérami, si vytvoríš pohodlný cestovný systém a uľahčíš si tak prekladanie dieťaťa medzi autom a kočíkom. Voliť môžeš autosedačky známych značiek, ako sú napr. Cybex, Maxi-Cosi1 a iné.

Easywalker Jackey s nasadenou autosedačkou

Príslušentvo

Ku kočíku si môžeš podľa potreby dokúpiť už spomínané voliteľné príslušentvo, výber je skutočne bohatý, tak ti ho tu zhrniem:

- Pultík na jedlo (Snack tray)
- Volant
- Nánožník
- Vložné hniezdo
- Ergonomická podložka
- a veľa ďalšieho...

Príslušenstvo na rukoväť a madlo pripojíš jednoducho, pretože má dômyselný zacvakávací systém Easywalker. Ten ti ho umožňuje rýchlo pripevniť, a to iba jediným kliknutím.

Easywalker príslušenstvo

Easywalker príslušenstvo

Dizajn

Easywalker Jackey je v čase vydania článku dostupný v týchto farebných prevedeniach:

• Shadow Black
  • Marble Grey
  • Steel Grey
  • Sand Taupe
  • Forest Green
  • Emerald Edition
  • Gold Edition
  • Platinum Edition

Môj Jackey je vo farbe Shadow Black, čo môžeš vidieť aj na priložených fotkách.

Údržba kočíka

Aj údržba kočíka je veľmi dôležitá a pre jeho správne fungovanie nevyhnutná. Netreba ju preto zanedbať, či je to malé očistenie látky handričkou alebo zložitejšie premazanie a dotiahnutie správnej skrutky. Viac o údržbe sa dočítaš v mojom článku Údržba kočíka: „Ako na to?".

Všeobecné informácie v skratke:

• Cena športového kočíka: cca 319 eur.
  • Hmotnosť: 7,5 kg.
  • Vekové rozmedzie: od 0 mesiacov do cca 3-4 rokov (max 22 kg).
  • Dĺžka chrbtovej opierky: 46,5 cm.
  • Šírka x hĺbka sedacej plochy: 37 × 22,5 cm.
  • Celková dĺžka ložnej plochy športového sedadla: 86,5 cm.
  • Priemer kolies: predné - 14 cm, zadné - 17,8 cm.
  • Nosnosť športového sedadla: 22 kg.
  • Nosnosť nákupného košíka: 5 kg.
  • Rozmer v zloženom stave (vך×d v cm): 56 × 47 × 26.
  • Čistenie: pranie v práčke na 30 °C.

Záverečné zhodnotenie

Celkovo by som dala Jackey-mu 8,5 bodov z 10-tich možných. Body strhávam za zhoršený prístup do nákupného košíka a tiež za jeho materiál. Taktiež za chýbajúce náhľadové okienko na strieške. Inak nemám tomuto športovému kočíku čo vytknúť a som s ním veľmi spokojná 🙂. Je to skutočne fantastický cestovný pokračovací kočík, ktorý ma v žiadnej situácií nesklamal a splnil moje očakávania.

Kočíky spomenuté v recenzií:

• Easywalker Jackey
  • Bugaboo Butterfly
  • Joolz Aer
  • Cybex Eezy S+²
  • Bugaboo Bee5

Zdroj

Dúfam, že recenzia bola pre Teba zaujímavá a naplnená potrebnými informáciami. Možno ti pomôže pri rozhodovaní a aj Ty sa staneš hrdou majiteľkou kočíka Easywalker Jackey.

Ak sa ti recenzia páčila daj 👍, poteší ma aj Tvoj komentár k článku. Ak máš akékoľvek doplňujúce otázky, potrebuješ poradiť alebo porovnať Jackey-ho s iným kočíkom, tak neváhaj napísať do Kočíkovej poradne.

Príjemné kočíkovanie
Vaša Ľudka

#redakcna_recenzia

🙂 perfektná recenzia, ďakujem krásne! Momentálne čakám kuriéra, myslela som si že sa viac tešiť na Jackey nemôžem, ale po tomto skvelom článku snáď už ani nezaspím 😍... všetko potrebné zhrnuté, naozaj skvelé čítanie už len sa dočkať...mám Harveyho2 a aj doňho som zamilovaná, dúfam teda že vernosť Easywalkeru ma nesklame ☺️

24. júl 2022

@luckynko44 Ďakujem ❤️

26. júl 2022

Veľmi by ma zaujímalo ako zvláda sneh na ceste ☺️ zvažujem kúpu a chcem ho vymeniť za cybex balios s ☺️

13. feb 2024

Začni písať komentár...