Ahojte všetci, len informatívne. Chodí Vám výplatná páska v deň výplaty/skôr, alebo až deň/dva po výplate? Každý nadáva, že už má peniaze na účte, ale pásku ešte nemá.🤣Akože, načo Vám je páska, keď máte peniaze. Zaučte ma niekto do tejto problematiky niekto. Výplatná páska, Vám asi účty nezaplatí.
Najprv páska a potom výplata ale preto lebo mám inú banku .Kolegyni zasa naopak 😁mne to je jedno v podstate,u nás je trojita kontrola výplat .Keby nebolo niečo ok su ochotný hneď riešiť
V ten istý deň, zväčša do 2 hodín po výplate
Ty si nekontroluješ pásku?
Akoze naco, ved vzdy si ju prekontrolujem, ci je vsetko, ako ma byt. Chodi mi mailom vzdy den pred vyplatou, kolega kedysi dostaval v papierovej forme 1-2 dni po vyplate. Manzelovi (iny zamestnavatel) chodi mailom v den vyplaty.
V ten istý deň, doobeda mám pásku aj výplatu na účte
Vacsinou v ten isty den, niekedy s 1dnovym omeskanim, raz pridu skor peniaze, inokedy paska. Pasku vzdy kontrolujem, najviac ma zaujima zostavajuci pocet dni dovolenky
Akokedy, je mi to sumafuk. Mame papierove niekedy aj o tyzden pi vyplate.
No pásky si odkladám. Nikdy neviem kedy budem v budúcnosti potrebovať
Mne v deň výplaty, ale manželovi cca 3-4 dní pred výplatou.
Páska chodí pred výplatou. Aj mzdárky su ľudia a mizu sa pomýliť, zákaze kontrola vôbec nie je odveci
Najmä ak tam máš pohyblivé čiastky: nočné, stravné, sluzobky, cestovne a ….
Páska mi príde na email v robote vždy medzi 7-8.. výplata potom pípne na účet okolo 9:30😀
Papierová, aj týždeň po výplate. Nemám ich odložené všetky. Robím na jednom mieste 25 rokov, verím, že ich nebudem potrebovať🤔
Jasme že si človek prekontroluje , ale ako zabráni , keď príde deň pred výplatou a niečo nesedi? Nijako . Takze je to totálne bezpredmetné, kedy príde
Ja si pásky odkladam a aj kontrolujem dovolenku. Nakoľko som zistila ze mzdárka viacerým dokafrala dovolenku. A to ked robis v skole a mas ist do roboty cez prazdniny nechces .
Chodí v deň výplaty , mužovi vždy deň dopredu
Ono je super si tu pasku aj skontrolovat… u nas sa uz na tolko nezrovnalosti prislo ze az…
Áno, aj ja si vždy poctivo prekontrolujem a obkladam. Chcela som len vedieť, že prečo niekto, keď už má výplatu na ban. účte, stále nadáva, že ešte nemá pásku, keď vie, že mu príde.
Nam chodi najprv vyplata a ptm paska 😀 ale u nas je to tak ze ti co mame pasku na mail mame skor ako ti co maju "klasicky" 😀
My nemame pasku papierovu, my mame k tomu system a prihlasovacie udaje a tam mame zaarchivovane vsetky pasky.
Nám chodí na mail niekedy aj týždeň po výplate
Áno, aj ja si vždy poctivo prekontrolujem a obkladam. Chcela som len vedieť, že prečo niekto, keď už má výplatu na ban. účte, stále nadáva, že ešte nemá pásku, keď vie, že mu príde.
@kvetinka_2 ....lebo sa mu možno nezdá suma? Lebo napríklad u nás buď dostaneš 23% odmeny alebo 17% odmeny.A tu sumu si všimnes.
Áno, aj ja si vždy poctivo prekontrolujem a obkladam. Chcela som len vedieť, že prečo niekto, keď už má výplatu na ban. účte, stále nadáva, že ešte nemá pásku, keď vie, že mu príde.
@kvetinka_2 lebo im hrabe. ved je v podstate jedno či príde papierová do ruky, alebo do mejlu, či den vopred alebo dva po pripísaní na účet, skontrolujem si ju ked ju mám v ruke a odložím. Ale sú ľudia, ktorí musia brblať na hocičo, aj keby si im ju medom natrela a vytlačila na zlatý papier
@irusa a dobre robis, pretoze vyplatna paska je niekedy jediny dokaz, ze si bola zamestnana a platila dane a odvody. Napriklad pri ziadosti o dochodok, ked sa stane chyba v evidencii
@viestta ja mám odložené niekde v pivnici ešte aj tie staré úzke metrové pásiky 🙂) a všetky zmluvy a dekréty. Hmm. mala by som upratať
@irusa a dobre robis, pretoze vyplatna paska je niekedy jediny dokaz, ze si bola zamestnana a platila dane a odvody. Napriklad pri ziadosti o dochodok, ked sa stane chyba v evidencii
@viestta pozrem si svoj ucet v socpoistovni vytlacim a zbytocne pasky vyhodim.
taku pasku na pocitaci vyrobi hocikto za 5minut,
Nam príde páska a na ďalší deň výplata. Tí, čo majú rovnakú banku ako zamestnávateľ, príde hneď aj výplata.
@viestta pozrem si svoj ucet v socpoistovni vytlacim a zbytocne pasky vyhodim.
taku pasku na pocitaci vyrobi hocikto za 5minut,
@natalka13 este si o dochodok neziadala. Nasej znamej sa stalo, ze nemali zaevidovane 4 roky, nie z davnej minulosti za komunistov, ale z cias elektronickych zaznamov. Zamestnavatel davno zruseny, ale mala pasky, nemusela chodit po archivoch, stacilo ich predlozit
@natalka13 este si o dochodok neziadala. Nasej znamej sa stalo, ze nemali zaevidovane 4 roky, nie z davnej minulosti za komunistov, ale z cias elektronickych zaznamov. Zamestnavatel davno zruseny, ale mala pasky, nemusela chodit po archivoch, stacilo ich predlozit
@viestta mi hovor, archívy a zrušení zamtel. Kolegyne robia výplaty a personalistiku, veľmi často hľadajú v príručnom archíve doklady pre bývalých zamestnancov, lebo sociálka stratila. a mňa tiež jeden čas často oslovovali, aby som poradila ktorý miestopríslušný archív ukladá dokumentáciu zrušenej firmy...
@natalka13 este si o dochodok neziadala. Nasej znamej sa stalo, ze nemali zaevidovane 4 roky, nie z davnej minulosti za komunistov, ale z cias elektronickych zaznamov. Zamestnavatel davno zruseny, ale mala pasky, nemusela chodit po archivoch, stacilo ich predlozit
@viestta ale ano, vybavovala som niekomu inemu. ako pisem kazdy ma moznost si roky skontrolovat a riesit to uz ako 30-40rocny.
a kocky co tu pisu asi za sociku nepracovali. od r 1993 je vsetko v soc poist co nieje nech si ludia idu vybavit uz teraz, ale tu vsetci frflu na cipove ID a ak niekto nevie ako ospravedlnit dieta z telesnej , administrativu cez slovensko.sk nezvladne co uz.
a okrem ineho socislka vypisy pravidelne zasielala aj vtedy si to vedel kazdy skontrolovat.
mam vytlaceny oficialny papier od socialky to je viac ako paska z minuleho roka.
@viestta ale ano, vybavovala som niekomu inemu. ako pisem kazdy ma moznost si roky skontrolovat a riesit to uz ako 30-40rocny.
a kocky co tu pisu asi za sociku nepracovali. od r 1993 je vsetko v soc poist co nieje nech si ludia idu vybavit uz teraz, ale tu vsetci frflu na cipove ID a ak niekto nevie ako ospravedlnit dieta z telesnej , administrativu cez slovensko.sk nezvladne co uz.
a okrem ineho socislka vypisy pravidelne zasielala aj vtedy si to vedel kazdy skontrolovat.
mam vytlaceny oficialny papier od socialky to je viac ako paska z minuleho roka.
@natalka13 ja nepopieram, ze si to nemoze skontrolovat. Ale ked tam najde dieru, tak ci tak bude musiet SP dokazat, ze bol zamestnany, platil odvody a kolko ich zaplatil. A vyplatna paska je povazovana za relevantny doklad.
Ja dávam skôr výplatné pásky a ked je všetko OK, posielam výplaty. A muž dostáva po týždni, ako mu príde výplatnú pásku.
Niekedy aj tyzden po vyplate
U nas su papierové pásky a kedy si spomenu vtedy nam daju, niekedy aj 2 mesiace po. Nikto to nezhana, prečítajú si to možno 2 ľudia a dobrých 20 ani netuší co tam je napísané a preco. 🤭 a máme aj taku co to nechce vobec.
Vyplatna páska je dobrá napríklad pre prekontrolovanie.Totizto aj pani mzdarky sa môžu pomýliť.A keď o tom nevieš,tak sa nemôžeš sťažovať.
Chodí mi o deň skôr ako vyplata