icon
avatar
lucika7682
Správa bola zmenená    11. jún 2021    

Ahojte maminky…chcem sa spytat na skusenosti ohladne domaceho ucenia deti na prvom stupni…prosim vas, je tu niekto, kto ste nechali dieta doma a ucite ho doma sami alebo mate nejaku pani-ucitelku, ktora vam ho uci…poprosila by som vase skusenosti…dcera ma ist do prvej…ako ste spokojni atd…dakujem

avatar

Pripojím sa, taktiež ma to zaujíma.

11. jún 2021
avatar

Tiez sa pripajam...

11. jún 2021
avatar

Je tu skupina domskolakov. My sme treti rok na domskole so synom

11. jún 2021
avatar

Skupina sa vola Domace vzdelavanie/home education

11. jún 2021
avatar

Baby mna len zaujima co vas k tomu vedie?
Bez rypania bez nicoho fakt ma to zaujima

11. jún 2021
avatar

Myslím, že ďalším rokom to len a len pribudne 👍

11. jún 2021
avatar

@marlent Aj mna to zaujima🙂 A tiez to,ci ti rodicia nechodia do prace,resp. ak kedy stihaju pracovat a kde je vtedy dieta? 🤔

11. jún 2021
avatar
11. jún 2021
avatar

Ja som doma…chce to viac moj manzel, ako ja…vzdy som sa tesila, ako moje dieta pojde do skolky, bude tam mat kruzky, vecierky, opekacky, nove kamosky, vela zabavy…a samozrejme potom do skoly…najprv nam to prekazili alergie, astma, nemocnica atd…potom korona…takze, do skolky moc nenachodila, kedze sme sa bali o jej zdravie…a teraz ju mam poslat do skoly, kde ju budu mozno k tomu pride testovat, bude musiet sediet v skole v rusku atd…

11. jún 2021
avatar

Ako mam hladat tu skupinu?

11. jún 2021
avatar

@cimage mozete mi napisat, ako tu skupinu najdem?

11. jún 2021
avatar

@cimage a mozem sa este spytat, ci vy sa so synom ucite a ci to v pohode zvladate…dakujem

11. jún 2021
avatar

@lucika7682 plná škola je detí, ktoré majú alergie a intolerancie.vyberte jej dobrú školu a prosím, nechajte ju do nej chodiť🙏.áno, dieťa sa dokáže naučiť aj doma, ale sociálny kontakt jej bude chýbať.bude ako kvet v skleníku... som učiteĺka

11. jún 2021
avatar

@lucika7682 ano ucim ho ja a v pohode to zvlada

11. jún 2021
avatar

Neviem preco si kazdy mysli, ze detom na domacom vzdelavani chyba socialny kontakt? Deti nie su doma zatvorene, maju kopec kamosov a to v roznych vekovych kategoriach, nie len prvaci s prvakmi, piataci s piatakmi, mozu chodit na kruzky. Za dalsie, kde je napisane, ze dieta v skole zapadne do kolektivu? To mu ten socialny kontakt bude tak na 2veci, ked bude svedkom sikanovania a stava sa to casto ako citam prispevky aj tu na mk.

11. jún 2021
avatar

@demartka moje deti minuly rok do skolky nevzali,bola som s nimi doma a vobec im socialny kontakt nechybal.Plna ulica deti,maju kopec kamaratov,tak nevidim problem...

11. jún 2021
avatar

@nika_17 škôlka a škola je rozdiel.obrovský.
@cimage ak sa mamička bojí o zdravie svojho dieťaťa, tak asi neplánuje vodiť ho na krúžky a ihriská.
A nejde len o kontakt s deťmi, ale aj s učiteĺmi-cudzími ĺuďmi.komunikovať s nimi, vytvárať si väzby.to dieťa raz pôjde na strednú školu a nebude mať šajnu, čo ho tam čaká.pre ostatných to bude školská rutina.
Áno, sú dôvody, kedy dieťa má individuálny plán, máme deti s leukémiou, s pohybovým defektom, dlhodobo hospitalizované, ale verte, že každé takéto dieťa vraví, že radšej by bolo v škole.

12. jún 2021
avatar

@demartka poviem vam tak, ano bojim sa o zdravie dietata, ale s detmi sa stretava… nebojim sa kontaktu s detmi, aj na kruzky chodi, ak sa da, skor ma desi to, co pocuvam v tv, co si vymyslaju ti ,,najmudrejsi,,testovanie deti, pride k tomu, ze ockovanie a nosenie rusok…toto nie je zdravie nasich deti…tak pokial ju budem moct pred tymto ochranit, tak to urobim…nevadi mi kontakt s detmi, na vsetky tieto veci ohladne skolky, skoly som sa tesila, ale prislo, co prislo a treba s tym bojovat…moj nazor…kazdy mame iny pohlad nato.

12. jún 2021
avatar

@lucika7682 presne koli tomuto, zvažujem aj ja túto alternatívu.... Nedovolím dieťa testovať a očkovať už vôbec nie... Ak by k tomuto došlo beriem dieťa zo školy preč....

12. jún 2021