Ahoj chcem sa opýtať ako zbiť tlak 150/100 ?
magnezium, cesnak
Ďakujem ešte info je to zlý tlak ci taká hranica ? Nevyznám sa v tom
je to už dosť, ideálne je okolo 120 ten horný. Ale ak si nervózna z výšky tlaku, koľko nameriaš, nameriaš vždy viac 🙂 Ja mávam nízky a u dr. v pohode aj 140 na niečo 😀 Inak to magnezko skús, ale vo väčšom množstve 🙂
Ďakujem za radu 🙂
Tak toto sa povazuje za vysoky tlak
Idealny je 120/80
Ten spodny diastolicky je nebezpecny
Je ale tiez dolezite, ci taky tlak je namerany viac krat, alebo raz ... Tlak nad 140/95 je uz brany ako vysoky ... Ak je skutocne taky tlak dlhodobo, je potrebne navstivit svojho lekara, magnezium tlak moze znizit, no problem neriesi dlhodobo
Zeleny caj znizuje tlak😉
Vysoký a v tehotenstve nebezpecny...viem o čom pisem
Ak sa jedná o dlhodobú záležitosť, tak lieky... Áno aj v tomto veku 😉
Tiež som skončila ako 30 ročná s liekmi na vysoký krvný tlak...hold už keď chodia sanitky a su tlaky za hrudnou kosťou...
Toto netreba podceňovať, akurát dnes idem na pohreb spolužiakovi čo zomrel na infarkt 😒 tiež mal problémy, ale ich neriešil a takto to dopadlo...
Magnezko