Mamičky prosím Vás synček má 6 mesiacov mal teplotu 37,8 dala som mu 2,5ml nurofenu zaspinkal spinkal dve hodiny zobudil sa tak som mu opäť zmerala teplotu a mal 38,3 nlkde sa zvyknú dávať zábaly bábätkám
Ďakujem za radu
Teplotu po spinkani môže mať vyššiu teraz ak spinkal zakrytý.. zmerala by som neskôr..
@betka269 maličký má 9050g
@monika20111990 treba dať viac sirupu
@parvinka0001 len koľko
@monika20111990 polovičku váhy . 4.5 ml
@monika20111990 nurofen sirup sa davkuje polovica váhy dietata. Teraz by som nedávala nič. Možno je prehriaty po zobudeni. Skus zmerať neskôr. A dodržiavať dostatočný prísun tekutín.
A na co davas dietatu liek proti teplote ked ma 37,8? 🤔 teplota ma svoje opodstatnenie a liecive ucinky.
Zo zobudeni dat viac napit a tak zmerat znovu..
Zmeraj este neskor, nebabus ho, nech sa napije, ak bude mat 38,3 este nemusis hned nurofen davat. Viac ako zabal odporucam kupel. Do teplej vody dietatku pomaly pridavat studenu vodu, ta voda v ktorej lezi mierne ochladne (nie je to sok) a ked ho vyberies nechaj kvapky uschnut na tele. To je sposob ako zrazat teplotu bez liekov, alebo ked teplota neklesa. Ps: nurofen ma na obale zle davkovanie, dievcata ti dobre radia. A opakujem, zbytocne lieky nedavaj ked netreba
Nurofen musíš dat vždy polovicu váhy.
Jednak určite daj viac, tak ako ti vyššie píšu a jednak by som teplotu do 38,5 neznižovala. Má svoj význam pre organizmus.
Zabal ale nemozes dat ak ma dietatko studene koncatiny aby nedostalo sok.
Zábaly vôbec nie maximálne vlažnú sprchu...ale pri teplote 37,8 by som nedávala nič iba ak by plakal že ho niečo bolí ..a polovicu váhy...
Do 38,5 sa teplota neznižuje, organizmus bojuje s infekciou. Ani sirup, nie ešte zábaly.
ja som citala vyjadrenie jednej lekarky na IG ze neznasa ked matky nechavaju deti “trpiet” do 38,5 ze my dospeli ked mame teplotu tak si dame paralen. a ked tak nad tym rozmyslam tak oravdu ma. vsimam si aj aky je maly. niekedy 38,7 a normalne sa hra a niekedy ma 37,8 a vyzera strasne zle. ja tak pri 38-38,2 uz davam
@decembrovka2019 tak ale je rozdiel ak má len teplotu alebo niečo aj boli. Ja tiež niekde dám aj pri nízkej teplote ak vidím že boli hlava alebo telo…
@decembrovka2019 pozri čo som vyššie napísala.....ja sa stretávam skôr s tým že matky dajú už pri 37 a deťom nič není len majú zvýšenú teplotu
@miky132 no ano ja poznam aj take ze preventivne 😩
Maly má 5 kg? Lebo sa dáva polovica váhy dieťaťa