Matersko-pekárska demencia level 1000. Odkladáš veci do umývačky, bábovka sa už pečie v rúre, keď v miske objavíš vyšľahané bielka. Aj sa mi to cesto zdalo dáke tuhé...
Vraj najlepšie kulinárske počiny vznikli náhodou. Ale obávam sa, že tento počin sa do histórie mischelinských pekárov nezapíše 😅
Máte podobné "slabé chvíľky" aj vy? 😉
Pred pár dňami šla mamina robiť roládu. Piškótové cesto sa už krásne pečie a tiež takto zrazu pozrie a na linke vyšľahané bielky 😂
zabudnute viecko na mixeri so spenatom....👽
Ja som dnes s malým pripravovala pizzu.. cesto sme nechali kysnúť a medzitým som si všetko nachystala.. keď išiel spinkať, tak si krájam šunku, paradajky, strúham syr.... A v tom ma napadlo, že nemám vajicka.. nevadí, uvarila, ochladila, pizza už v trúbe.. schovavam ingrediencie a nájdem kukuricu, aj na tu som zabudla.. jedine ospravedlnenie, že máme ťažké noci, ale pizza je mnaam!! 😉
Ja som raz dala robiť bublaninu a tiež som potom pri upratovaní nasla prášok do pečiva 🤣
Sviečkovú som začala mixovať ponorn mixérom a nešlo to,no to silikonové čudo koreniny sa mi zaseklo do nožov
Ja som raz robila dvojitudavku jedneho kolaca.
Sice som ha davno nerobila, ale zdal Sa Mi akysi husty...
Ano, vsetko som zdvojnasobila, iba mlieko nie!!!
Zosrabala som ho z plechu. Prihodila mlieku a dodnes nikomu nic nepovedala😀
Stalo sa mi presne 23 januára. Keď som doobeda piekla MM do práce tortičky, keďže mal meniny s tým, že si ich dobehne zobrať a jedna mala byť ovocná so želatínou navrchu. Korpus krásne vyskočený. Po vychladnutí som natrela lekvárom, navrch dala scedené čučoriedky a rebarboru. Scedenú šťavu som ešte doliala vodou, dala ešte 2 lyžice cukru a šup variť 2 minúty. Všetko automaticky, lebo však ju máme najradšej a robíme často, tak žiadny problém predsa, nie? Povarím, trošku nechám vychladnúť a spievam. No už pri zalievaní sa mi to nezdalo lebo vždy mám pochladnutú želatínu hustejšiu. Samozrejme, že po chvíľke mi to začalo vytekať z formy po stole... No a keď som si začala robiť poriadok po sebe, tak som našla sáčok so želatínou,ktorú som zabudla použiť. No čo už, musela stačiť iba čokoládová a narýchlo ešte potom upečená bábovka. Ako sa hovorí,keď sa darí, tak sa darí....
Doteraz si pamätám ako sme na praxi robili medové rezy. Rozvlakat presne na 28x32cm pekne nachystané zo 4 dávok takže 8 veľkých plechov a v tom sme našli kypriaci prášok takže sup dolu mäsu spojiť a zas gulkat úplná hrôza 😂
Pred vianocami som robila zltkovy rez: v miske boli vymiesane orechy, cukor, maslo, bielko. A ja som tam v chla tie zltka... No super, kaslem na to a vyliala som cesto na plech. Hm, a muka kde? :D davaj zliat cesto z plechu a dodat muku. Korpus skoncil v mrazaku a po novom roku bol z neho fajn kolac s tvarohovym kremom :D
@nesvadbovo ďakujem za 💙 💙💙 a prajem pekný zvyšok nedele 🙂
@nesvadbovo dakujem ❤️
😂😂😅🙏👏 Mne sa ešte nezadarilo.. Ale keď poteším, tak moja mama sa raz takto otocila, koláč už bol v rúre a múka v miske na stole... 🤣🤣🤣 Rsk sme z plechu odlupovali skladku tuhú masu čohosi a žužvali v ústach 😘