Zeny, ktoré beriete lieky na riedenie krvi. Uz ste ich museli vysadiť, kvoli mensiemu zakroku? Napr. trhanie zuba alebo odstraneniu znamieka? Ako sa to riesi? Čaká ma asi obidvoje 😢 a velmi sa bojim vysadenia liekov.
@stellarstar takže injekcie, no to by bol ten lepší prípad, ako nemat nic. Ďakujem
@nostres áno len si už nepamätám koľko dní / týždňov predtým prešla na inj
Najlepšie poradiť sa s lekárom a on doporuci čo je vhodné pri konkrétnom prípade. Ja to tak robím a vždy ok
Ja som užívala fraxiparin v tehotenstve a keď som išla k zubárovi a hrozilo že bude.trhat tak v ten deň ráno som si nepichla
@nostres Idem o chvilu rodit, a praveze musim brat, aj po zakroku, aby sa nevytvorila zrazenina, ako aj pri kazdom takomto zakroku, tak bolo povedane mne kedysi som mala fraxiparine, teraz mam clexane
otec - pred trhaním zuba nebrať - myslím 5 dní.
Muž berie aspirín protect a pre trhanim zuba mu dr kázal vysadiť deň pred zákrokom
Aké lieky na riedenie krvi? Niektoré stačia si nedat len v to ráno a potom sa pokračuje, iné sa musia vysadiť 2-3 dni, sleduje sa riedenie krvi a pichaju sa injekcie. Niektoré netreba ani vysadiť.
Mne každý odporučil inak /hematologicka,cievny,zubár, chirurg/ večer som si normálne pichla a na druhy deň šla na zákrok/operácia žil, trvanie 2zubov múdrosti naraz/
Môj otec už veľmi dlho berie lieky na riedenie krvi, minulý rok bol na operacii pruhu a v pohode, potom si mesiac musel pichať. Horšie bolo keď nato o mesiac zakopol a spadol na schodoch,mal rozrazenu tvar a zlomený nos a krv liala potokom.
Vzdy muz vysadi, podla toho ako mu povie kardiolog.
Moja mama užíva warfarin a pred zákrokmi vždy musela vysadiť a prejsť na clexane alebo fraxiparin