Zienky, co varite dnes na nedelny obed?
Kurací perkelt +halušky
Vymazaný karfiol, zemiaky, Tatarka.
pečené morčacie stehno s ryžou
Klasika-hovadzi vyvar a v nom je krasny kus masa, tak zemiaky k tomu.
Strasne sa tesim.. Nic, len prilohu americke zemiaky. Vcera chlapi odisli do prace, tak sme zostali mama a ja s detmi. Od vcera mame morcaciu roladu. Tento tyzden som denne varila.
Kacaci vývar a parmezanové rizoto
Ja dnes maďarský guláš
Vývar a bravčový perkelt asi s haluskami
Kuraciu polievku,pecene kuracie stehna,ryza a salat 👍 kolacik dnes pecu chlapi 🤗
Ja dnes len tak lenivo 😊 vývar som už včera spravila a dnes len pečené kuracie stehná a ryža
Paradajkovou polievku a kuracie na karí s ryzou
Španielsky vtáčik s ryzou
Kurací vývar, černohorsky rezeň, ryža s hráškom, pudingoš ako mňamka
Polievka je este zeleninova s haluskami a druhe bryndzove halusky
@katkaseiner máme rovnaký obed😋
Hrstkova polievka, kare na prirodno, zemiakova kasa a uhorkovy salat...
Telaci vyvar zo vcera a druhe bravcove kare na pore s dubakmi, ryzou a americkymi zemiakmi. A ako dezert snehova rolada s cucoriedkami 😉
Krémová cesnacka a nie klasické rezne z kašou alebo rezne na prírodno z ryžou a kroketmi ešte uvidím ale budú určite rezne 😅😊
Nam rodicom zostal gulas este a deti budu mat rajcinovu polievku so syrom a lievance 😉
Bolonske spagety 🤤
A bananovy chlieb budem miect zostali mi banany a uz su prezrete tak budeme mat ku kavicke a zajtra na ranajky 😊
Hovädzí stroganov a hranolky a fazuľová polievka sa dojeda od včera
koprovku si necham na zajtra a dnes bude hermelin s pecenymi zemiacikmi 🙂
Kapustnica,vysmazeny syr a karfiol so zemiackami na vnatke
Slepačia polievka a idem vyskúšať králika na horčici 🙂
Polievku nevarim... Bude plnena paprika s knedlou
Šošovicová polievka a obrátené rezne 😉
Znojemska rostenka s ryzou a slepacia polievka. 😁
@katkabublinka u nás dnes rovnaký obed 😉
@havlicka11 máš nejaký osvedčený recept na banánový chlieb? Už mi to lezie na nervy koľko banánov prezretých letí do koša u nas
Dojedame koprovu.
@katkaseiner ja robim bananove muffiny 🤔
@katkaseiner u nás top koláč, hlavne, čo sa prípravy týka... jedna miska a jedna vidlička 🙂 Popučím 3-4 banány prezreté, pridám jeden vanilkový cukor, 1 vajíčko, 1/2 šálky rozpusteného masla, 1 lyžičku sódy bikarbóny a polohrubú múku (cca 1 a 1/2 šálky, ja už to dávam od oka). A potom už na čo máme chuť, postrúhané jablko, nasekané orechy, hrozienky, škoricu, sušené ovocie... pečie sa dosť dlho, cca 50 minút v tej forme na srnčí chrbát
@zuzka_bluzka24 toho od Polreicha?
My dnes nakoniec slepaci vyvar, morcacie cernohorske rezne s ryzou a jablkovo orechove muffiny na poobedie
@lienka175 aj Polreich robil? Toto som zazrela vo volákom receptári na čt, králičie štvrťky okoreniť, potrieť horčicou a sprudka opiecť, potom na to nasypat slaninu, a počkať kým sa opečie a do rúry na hodinu. A potom aj omáčku robili vo výpeku s hladkou múkou. 🙂
Trenčianske rezne, šťouchané zemiaky a k tomu tzatziky😉
Sviečkovú🙂
@lienka175 ďakujem, určite vyskusam
@majerkovam môžem poprosiť ako robíš tzatziky? ďakujem
@zuzka_bluzka24 tak to je iný, ten Tvoj, to je taká super klasika, takého robíme veľmi často... ale skús niekedy aj Polreichovho, to je úplne iná chuť, ale je super 🙂
My ideme dnes s deťmi na obed ku mamine, mala narodky, a na obed máme sviečkovú s knedľou, vývar a dezert tiramisu.... 😉
@nikamt ja dávam biely jogurt, najlepšie s označením grécky, nastrúham si na strúhadle šalátovú uhorku, z ktorej vytlačím všetku vodu, dám do misky, pokorením korením na tzatziky, prípadne pridám sušený kôpor a pridám aj pretlačený cesnak, premiešam a nechám trochu odležať, aby sa ingrediencie premiešali , vyskúšaj, určite si pochutnáte 😉
@katkaseiner ano tento je mnamkovy 😉
https://nanicmama.sme.sk/kolace/bananovy-chlebik
Dnes som pridala mandlove lupienky namiesto tekvice a este take tie cokoladove gulicky co sa davaju do cookies 😉
Mala som aj zdravsiu verziu na bananovy chlebik ale neulozila som si ju a neviem sa po nu uz dopatrat ktory konkretne to bol 🤔 ale tiez bol vyborny no tento je lepsi
Segedínsky guláš