oriesok
6. dec 2020
130 

„Šťastie si nekúpiš, ale môžeš si kúpiť čaj a to je v podstate to isté.”

„Či budem zajtra žiť, samozrejme, neviem. Ale to, že ak budem žiť, tak budem piť čaj, to viem celkom určite.” Gotthold Ephraim Lessing 

Tak tento výrok je niečo, čo mňa plne vystihuje. 🙂 Zbožňujem čaje - sú prvé po čom siaham, keď cítim, že so mnou nie je niečo v poriadku, keď cítim nachladnutie, akýkoľvek problém, ale taktiež je to moja forma relaxu. 

Som veľmi vďačná Modrému koníkovi, ale aj Popradským čajíkom, že som mala tú možnosť ich vyskúšať. 

Keď mi čajíky doručil kuriér s netrpezlivosťou sme ich s deťmi vybalili. Veľmi ma zaujal dizajn, ktorý majú krásne prepracovaný. Už na prvý pohľad je jasné, pri akých ťažkostiach sa čajík odporúča, aké bylinky obsahuje. Na zadnej strane každého čaju je účinná látka, kde je napísané aké má účinky. Deti samozrejme zaujali zvieracie motívy. 🙂 Obal je veľmi milý, nevtieravý a dizajnovo krásny. 

Ďalšie veľké plus je Aroma seal bag - je to obal, ktorý viete opakovane uzavrieť a tým pádom vám čajík ostane dlho krásne voňať, neznehodnotí sa, takže si môžete pootvárať veľa rôznych druhov a denne ich striedať podľa chuti. 🙂

Ako výhoda pri týchto čajoch nám príde aj pyramídové vrecúško. Prečo?

Pyramídové vrecká by mali mať priestoru najviac a teda sa do nich nemusia dávať "smeti", ale si výrobca môže dovoliť rôzne veľkosti častíc. Vo vrecúšku sú rôzne bylinky a každá je nakrájaná inak. Koreniny sú na malé kúsky, dužinaté časti a listy na väčšie. Až vrecko zalejem, tie ľahšie idú v pyramíde nahor, ťažšie ostávajú dolu, no celá čajovina sa takto pekne rozloží. Vďaka tomuto rozloženiu voda rovnakej teploty prenikne rovnomerne do všetkých jej štruktúr, zatiaľ čo u malých vreciek by najskôr zmáčala čajovinu na okraji a až potom by sa dostala doprostred. Kým by sa tak stalo, už by nemusela mať správnu teplotu a účinné látky by sa z čaju dostali len dlhším máčaním. To však samozrejme na úkor chuti. A toto je presne to, čoho sa chytajú výrobcovia a v čom majú pravdu. Pyramídové vrecúško naozaj lepšie rozvinie chute. Čaj nepotrebujete tak dlho lúhovať, máte správnu dávku a chuť by mala byť naozaj lepšia (i vzhľad), keďže nepijete balasty.

Teraz k samotným čajom. 

Ako prvý som vyskúšala čaj IMUNITA + vitamín C a Echinacea. Po otvorení vás očarí jeho krásna vôňa - prevláda vôňovec (citrónová tráva) ktorú aj krásne cítiť aj vôňou aj v chuti, rumanček pravý, rozmarín, listy černíc, jablko, pražený koreň čakanky... Myslím, že chute sú tam dokonalo zladené a dali si na tomto čajíku veľmi záležať. Tento čajík si obľúbil za tých pár dní skúšania aj môj manžel, ktorý čaje teda nemusí. Len vtedy, keď je nachladnutý.

Druhý v poradí bol čaj na NACHLADNUTIE. Prišiel mi úplne vhod, nakoľko som sa s deťmi vybrala na dlhšiu prechádzku, kde sme poriadne premrzli a na druhý deň som pociťovala škriabanie v hrdle, tak so mnou putoval aj do práce. Po celodennom pití čaju sa mi vážne pocitovo polepšilo. Obsahuje zázvor, šípky, rooibos, mätu piepornú, koreň čakanky, rakytník, kvety lipy, koreň sladkého drievka. Taktiež dokonalo vyvážené chute. Zázvor je v podstate prvé po čom siaham, keď som nachladnutá a v tomto čaji je plus, že sú tam aj iné vhodné bylinky, ktoré pomáhajú pri uzdravení.

Čaj TRÁVENIE. Tento bol čaj, ktorý som myslela, že bude ten posledný, ktorý budem ochutnávať. Jeho hlavné zloženie je plod koriandra, mäta pieporná, citrónová tráva, repík lekársky, rasca lúčna, šípky, zázvor, koreň sladkého drievka, pomarančová kôra. Neviem, prečo tá rasca ma dosť odrádzala. Až prišiel deň, keď som "vďaka niektorému z jedál " získala veľké kŕče do žalúdka. Čo iného by som si naordinovala, ak nie čaj. Asi po tretej šálke som konečne cítila uvoľnenie, a bolesť pekne začala ustupovať. A viete čo? Varila som ho aj svojmu manželovi, a viete ako, chlapi a vetry... 🙂 Môžem odporučiť aj z tejto stránky. 🙂 Vetry sa mu zmiernili. 🙂

Štvrtý čaj v poradí bol PRIEDUŠKOVÝ. Jeho zloženie: tymian, fenikel obyčajný, kvety lipy malolistej, listy lipy malolistej, stavikrv vtáčí, aníz, koreň sladkého drievka. Na lipu som zvlášť zaťažená, nakoľko za domom máme svoje tri stromy lipy, ktorú vždy v lete nazbierame a nasušíme si. Preto som bola skeptická. Po otvorení čaju krásne rozvoniavala spolu s feniklom, ktorý zbožňujem. Pri pití tohoto čajíku som sa vrátila do detstva a musela som upiecť šišky, ktoré sa mi akosi spájajú s lipovým čajom od starkej. 🙂 Áno, vážne krásne tam tú lipu cítiť, chute dokonalo vyvážené, nie je cítiť žiadnu "papierovú" chuť.

Posledný čaj bol UROLOGICKÝ. Tento čaj nesmie u mňa doma nikdy chýbať, od kedy som prekonala zápal obličiek. Zloženie: plody brusnice veľkoplodej, listy žihľavy, kvet ibišteka, mäta pieporná, listy brezy, zlatobyľ obyčajný, listy černíc, praslička roľná. Je tam veľa účinných látok, ktoré pomáhajú pri zápale močových ciest a obličiek. Na rozdiel od ostatných urologických čajov, tento nie je vôbec horký, nepríjemný. Budem sa opakovať, ale vážne aj tento čaj je veľmi chutný, krásne vonia, má krásnu farbu. Môj bežne používaný urologický čaj určite vo svojom repertoári mením za tento od MISTRALU.

Právom si tieto čaje zaslúžia pomenovanie EXCLUSIVE TEA MISTRAL

Určite ich budem odporúčať aj ľuďom v mojom okolí, a budú aj súčasťou niektorých vianočných darčekov. 🙂

#test_mistral3 #recenzia #caj_mistral_skusenosti

ĎAKUJEME 🙂

14. dec 2020
oriesok
autor

@marton_popradske ja ďakujem za možnosť vyskúšať úžasné čajiky.. Manžel, ktorý, čaje odmietal sa na ne neskutočne namotal a nakúpil novú zásobu 🙂

16. dec 2020

Začni písať komentár...

Odošli