Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
rusalinka
6. nov 2016
1138 

Týždeň zo života mamičiek

Ja teda neviem či len mne, alebo aj vám, utekajú tie dni tak príšerne rýchlo. Veď len teraz som písala o horúčavách, lete a prázdninách a odrazu sú pred dverami Vianoce. Darčeky už máte? Ja teda nie 🙂 No ale poďme k veci, usaďte sa a nech sa páči, krátky výber je tu pre vás:

 • Včera ma muž naháňal, že nech si pohnem, aby sme mohli ísť na cintorín... a toľko ma naháňal, že som si ja zblbnutá začala obliekať dcérkin overal, veľkosť 62.
 • Dnes sa nám podarilo obrať ešte pár kúskov hrozna, doniesli sme domov dnu a tu som ich večer čistila a dávala zatiaľ do misky. Ako odstrihávam uschnuté, zbadám na bobuľke niečo guľaté... Má to 3 milimetre, jééjknem, že slimáčik, aký drobučký.
  Deti, milovníčky všetkého živého, pribehnú a hneď si ho adoptujú. Ešte som našla jedného, tak má každá, nech sa nevadia. Dala som im kelímok a keďže bol večer, staršia sa pýta, čo jedia slimáci a hlavne takí trojmilimetroví. Že či môže na nete pokukať. Tak hľadá, našla, číta mi... no super, našli sme ho na hrozne, na večeru môžu mať hrozno, tak sme im ho tam nechali. Obrovská radosť!
  Zrazu sa ma staršia pýta: „Mamííí, to hrozno má semiačka?“
   Vravím jej: „Áno, určite.“
  Ona: „Ups! To potom nemôžu, píšu tu, že bez semiačok. Nezadrhnú sa?!“
 • Dnes v ZOO.
  Syn: „Mami? Aký je to vták?“
  Ja: „Emu.“
  Syn: „Aj v škole máme Emu!“
 • Včera sme boli v podzemnej garáži a syn sa ma spýtal:
  „Sme tulene?“
  Chcel vedieť, či sme v tuneli.
 • So mnou to začína byt už vážne. Týždeň si striekam taký inhalátor do úst a čudujem sa, že to nezaberá. Keď tu dnes na mňa kuká muž a hovorí mi:
  „Veď si to striekaš so zatvoreným vrchnákom!“

 • Vianoce za dverami a ja si spomínam, ako sme pred 4 rokmi povedali Šimonkovi, nech nakreslí Ježiškovi, čo by si želal pod stromček. Šimi nakreslil, priniesol nám kresbu... a  my s manželom kukáme, že čo to môže byť, nemali sme šajnu, že čo mu to kúpiť, tak sa ho pýtam:
  „Šimonko a čo si to nakreslil?“
  A on že: „Nepoviem, Ježiško bude vedieť.“
 • Miško (3r) si vysmrkal nos a podával sopľavú vreckovku bratovi so slovami:
  „Patiii sa Filipkoo, mošeš ju zachodiiiť.“
  Filipko (6r): „Nie som tvoj obsluh!“
 • Logopedické okienko. Učím moju dcéru „R.“
  „Olivika, to musíš ako pes, keď vrčí: vRRRRRR, vRRRRRRRR... Skús to teraz ty, ako robí pes?
  Olivka: „HAV, HAV!“
 • Najnovšia záľuba môjho malého sú dopravné značky. A ocko mu tie, čo chce, zvykne vytlačiť. Minule sme boli v Poľsku a malý zrazu kričí:
  „Ocino, túto ešte nemám!“
  „Akú?“
  „Zákaz stavať hrady!“

 • Urobte si pohodlie, o 3.. 2.. 1.. začíname... Večerníček:

 • Krájala som jablká do apple pie, malá sa veselo hrala. Stúpila som na niečo mäkké a hneď sa mi uľavilo, keď sa ukázalo že to bola papučka, ktorú tam pohodila a nie škrečok. Pocit úľavy hneď vystriedal pocit materskej demencie - veď my nemáme škrečka!
 • Tak! Plienka má byť na hlave:

 • Včera večer sme si s manželom otvorili fľašu vína. Ideme si štrngnúť a ja namiesto „na zdravie“ zahlásim „ham!“

Tak teda všetkým HAM k nedeľnému obedu, majte sa pekne 🙂

Z.

Krátke správy sú upravované doplnením diakritiky a odstránením „rušiacich“ znakov. Vyhradzujem si právo zasahovať aj do obsahu, pokiaľ nie je gramaticky a štylisticky správny. Ostatok publikujem v 100% znení.

#magazin #zivotmamiciek

  6. nov 2016

  Nemáme škrečka 😂😂😂 Pre mňa top 😂😂😂 A parádne som sa zasmiala aj na inhalátore 😂😂😂

  6. nov 2016

  Ema nemá chybu 😂

  6. nov 2016

  stim jeziskom to zabil👍thumbsup:-

  6. nov 2016

  😀 skvele som sa zasmiala.. dakujem

  8. nov 2016
  10. nov 2016

  Krásne.som sa zasmiala.deti nás dokážu najviac rozosmiať a v niektorých situáciách človek nevie či sa smiať alebo plakať.mňa tak dostal moj syn, keď prišiel celý nahý a medzi nohami mal nalepenu vložku.som nevedela či plakať alebo sa smiať.nemu potom nebolo moc do smiechu, keď som mu to odlepovala.to je tak, keď nikdy už nie ste sama na wc a dieta všetko odpozoruje aj to čo nemusí 😅

  10. nov 2016

  Zakaz stavat hrady, tak to hej 😀 Super!

  10. nov 2016