Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
shilou
10. dec 2016
152 

Vianočné mesto Michalovce

Moje rodné mesto je pre mňa najkrajšie práve v tomto zimnom období. Keď sa 6.decembra rozosvieti a rozozvučí na námestí prvýkrát vianočný stromček a mesto je vyzdobené svetielkami. Tento anjel zdobí mesto len v tomto predvianočnom období.

Najznámejšou fontánou v meste je Fontána lásky, ktorá s nachádza na Námestí osloboditeľov pred mestským úradom. Na vysokom podstavci vo Fontáne lásky je súsošie Jar Zemplína, už od roku 1965.

Mestský úrad v Michalovciach.

Vo vnútri budovy sa nachádza najväčší Betlehem má dĺžku 5 metrov, šírku  2,10 metra a najvyššia postava 1,75 metra. Pán Igor Svítok zo Slovenských rekordov potvrdil, že ide o ustanovujúci slovenský rekord. Vyrobili žiaci základnej školy a tým vytvorili ustanovujúci rekord v stavbe betlehema z papiera technikou papierového pedigu. V betleheme boli vytvorené postavy Márie a Jozefa, Jezuliatko v jasličkách, anjel a tri ovečky. Súčasťou diela boli aj stromy zhotovené rovnakou technikou.

Pohľad cez mesto.

Nočná prechádzka s vianočnou atmosférou. V stánkoch cítiť vôňu vareného vína, punču, pečených gaštanov, karamelových jabĺk a iných dobrôt. Toto obdobie je pre mňa najvzácnejšie.

Každý v dnešnej dobe sa naháňa za darčekmi, no najväčší dar je, ak je človek zdravý a má s kým stráviť sviatky. Je mi smutno keď viem, že ani tento rok si ku stolu nezasadne moja milovaná babka a ani môj dedko no teším sa, že mám svojich rodičov, sestru, manžela a moje milované deti. 

Toto srdiečko pribudlo len teraz v decembri.

 Svetielka, anjelik, gule a ozdobené stromy v meste vyzerajú nádherné.

Fantastické.

Dokonca aj ryby v bazéne majú vianočnú výzdobu.

Neuveriteľný zážitok. Som rada, že nielen ja, ale aj moja rodina žije práve v tomto meste.    

#mk_blog_academy #blogujem

#vianoce

#michalovce       
#foto
#cestovanie

  Janka krasne napisané 🙂

  11. dec 2016
  shilou
  autor

  Dakujem 🙂 @fajnzienka

  11. dec 2016

  👍❤️nieje to moje rodné mesto ale prežila som tam krásne detstvo, milujem zo tam a navštevujem 🤗❤️

  5. jan 2017

Odporúčame

Predčasný vianočný darček
26.11.2019 • 565 
Ako umyť okno bez šmúh
5.12.2019 • 1031