Baby v nedelu mi trhali zub a dnes je uz skoro 3 den a stale ma boli to dasno po vytrhnuti.Je to normalne alebo mam zajst naspet k zubarke.Vyplachujem bude repikom alebo corsodylom.Davam si aj od bolesti tbl.
Bolesť moze byt kludne aj týždeň..
Natieraj klincekovym olejom, kloktaj salviou, repik neviem, ci je prave vhodny (uzatvara rany), ked sa to musi vyhojit...ale to je vec nazoru. Lieky na bolest a dat tomu trosku casu, zvysit prijem vitaminu C
Boliet to bude aj tyzden. Mne velmi pomohlo toto... Naozaj
Mne trhali pred dvomi týždňami a bolieť prestal len pred tromi dňami. Treba vydržať :( veľa síl.
Nemohol ti tam ostať nejaký úlomok?
Je to normalne, mna niekedy nebole vobec a niekedy len 2 tyzdne. A pozor ako vypachujes, prve dni by sa nemalo. Plus ziadne pitie zo slamky, cmukanie a pod. Ale to asi vies.
Vyplachujes od zaciatku? Lebo ozaj skorym vyplachovanim narusujes lozko a predlzujes hojenie.
Mne zubarka povedala,ze si to nemam vobec vyplachovat aby som si to tam neporusila,dava som si len tabletky od bolesti a k tomu atb co mi predpisala...kamoska si zase striekala nejaky sprej ale uz neviem aky
Ahoj aj mne trhali v sobotu zub a museli aj šiť.. mala som zápal opuchle som to trochu mala a boli to dodnes vyplachujem repikom a srriekam si aloe Vera na to a dávam si aj tbl od bolesti povedali že to bude aj dosť dlho bolieť ..na boli aj ucho mám ho také zalahnute ...😏🤦takže zrejme musíme len čakať kým to prejde 🤷😉
Vyplachovat sa nema po trhani...treba nechať to miesto ako je a aj čistenie kefkou opatrne...treba si dať od bolesti tabletku...ak treba silnejšie treba si dať predpísať.zial bolest moze byt aj týždeň.(zubna sestricka)
@mamelka 👌👌a teda keď môžem otázočku keď som tam prišla z bolesťou a pri RTG povedala že tam je zápal až ma aj ucho bolelo a celá strana tak netreba ATB .. dnes to mám ešte také trošku opuchle to ďasno a boli to .. je jasné že to môže bolieť ešte dosť dlho ...
@katarina9593 v takom pripade sa davaju ATB
@jonki mne povedala že netreba.. čo si myslím že treba ..
@katarina9593 ked trhame v ten daný deň alebo na druhý tak ATB nedávame...ak zub bude dlhšie v ustach tak dáme ATB ... záleží ale vždy od rozhodnutia zubara...
@mamelka no ten zub bol už dosť zlý takže tam už to bola zrejme len otázka času ale už som mala bolesť ucha a celej strany tak neviem
@katarina9593 ak si myslíš a mas pocit ze sa to nezlepšuje tak zajtra treba ist k zubárovi 😉
@mamelka neviem zas nechcem letieť z každou blbinou vieš ono asi to tak má byť kým to prejde zahojí sa aj tie štichy tak nechcem panikáriť 🤦😂ale tak uvidím ešte 😉
@katarina9593 a tie ti budu vyberať nie? Ci dali tie co sa nemusia? ... ak by dačo vzdy radšej chod...
@mamelka dali tie čo sa vstrebu ale že keby mi to veľmi vadilo tak mám prísť a že mi to vytiahnu ...však určite je lepšie ísť 😉ďakujem inak za radu
@jonki nie az vcera som zacala vyplachovat
Veru tak,vacsinou zakazuju vyplachovat,lebo ludia su schopni hocico davat do rany.
Mne trhali minuly pondelok bolel ma len v ten pondelok co som si dala 2tbl, vyplachovat mi zakázali minimálne 3dni doteraz som si nic na to nedala
Mene trhala sesticku pod zapalim.Tyzden atb a dva tyzdne bolesti.

Zlatko je to normálne ale bolesť môže byť silná aj vtedy keď si mala zápal tak to je že hnus vydržať ak bude bolieť tak antibiotiká mne to vždy pomohlo Dalacin