Áno sú ,pripnem sa ...dcérka má tiež taký menši,tak by ma zaujímalo,čo pomôže 🙂
ano, v barefoot ta to nebude tak boliet lebo su sirokanske a netlacia nato ale urcite nevyrovnavaju halux,nemaju ako.
skus tie rozne nadstavce na vyrovnanie kym je este cas.
Odporucam navstivit fyzioterapeuta, a podoskop. Fyzio ti nastavi presne cviky, zmenit samozrejme obuv na barefoot, kde topanka bude siroka a nebude ti stlacat prsty.
nepomože nič. Jedine vhodná obuv
Ťažko povedať, či na toto ešte nejaký fixátor pomôže.. či nie je ten palec už vybočený príliš. Skôr zájsť ku ortopédovi a nerobiť pokusy. Mne operovali jeden keď som mala 14 rokov.
ano halux. moja mamka ich má a veľmi ju bolia. chcela si ich dať robiť ale vraj to veľmi boli.
Rázové vlny, lokálne obstreky kortikoidov, po vyčerpaní možnosti ortovoltazna rontgenova terapia
@alzbeta222 a prosim vas nejaku stránku kde ste take topánky kupili.
@monikaduskova je potrebne omerat nohy, idealne obkreslit a zmerat. Na zaklade tychto udajov viete potom kupit topanky.
@monikaduskova anatomic All in sú najlacnejšie tenisky, som s nimi spokojná. 🙂
@monikaduskova bolí ako každá operácia kosti,bolesť je vďaka liekom taká,že sa dá vydržať,na cca 5ty deň sa to začína zlepšovať,prežila som to a teraz len ľutujem,že som roky trpela a pritom sa to dalo riešiť skôr....pred operáciou som peši neprešla ani pol km bez bolesti,po nej som pobehala paríž,londýn,petrohrad...
autorkin halux je súci na operáciu
Siroka obuv... Aj sa mi to upravilo samo...
@viktoriatk aka zn pls?
@kopeccc nepotrpim si na neakej konkretnej znacke, ak nam cas a situacia to dovoluje idem do obchodu a skusam... Tak to mam najradsej... Ale tak napr. V deichmanne si viem kupit obuv napr aj fila, potom ta ich znacka... Vsetko treba skusat.... Uz som to aj tak riskla, ze ma trochu tlacili a ved to rozchodim... No nakoniec som ich musela posunut dalej... Cez tyzden mi maju prist zo sportisima na turistiku tak hadam nebudem sklamana 🤔
@viktoriatk skusala si sa postavit na nejaku vlozku z tych topanok? Lebo tieto co si vymenovala urcite nie su na siroku nohu a uz vobec nie na halux.
@kopeccc siroka obuv je belenka, fare bare, feelmax.
@kikuska555 ja poznam BF ,
@viktoriatk som chcela vediet ,ze ci konkretne odporucas nieco ,dik
@kikuska555 pisem, ze topanky treba skusat a ze mi na moju nohu sadli(aj to neboli hned prve, ktore som vyskusala)! Aaa nejdem ich vyslovene odporucat pretoze jej nemusia sadnut! Opisujem moju skusenost!
@kopeccc tak ako pisem vyzsie 😉
@kikuska555 no a este v nich mam dostatok miesta aj na ortopedicku vlozku, nieje lahke najst moje cislo a este aj siroke... Ale skusim do buducna kuk znacky, kt. odporucas... Hadam sa medzi nimi najde aj cosi na moje laby
@viktoriatk akoze ja som to nenapisala vobec v zlom. Ale vsetky tieto topanky maju spicu velmi uzku aj ked sa zda ze je to ok pocitovo. Ale v skutocnosti sa zuzuju presne na mieste kde stlaca prsty a vytvara halux
@kikuska555 urcite sa to iste deje aj s vlozkou z komercnych topanok, ktore sa nam zdaju ze sedia super
@viktoriatk toto je napr ortopedicka vlozka. Ktora je viac na skodu ako pomoc
@viktoriatk hej hej
@janinah no ja si to urcite operovat nedam
@ikaika PN 3 mesiace,chodenie nepamätám,ale najprv s barlami ,potom dovolený jemný dostup na pätu,dni som nepočítala...
@silvuskova tvoja vec,ja som po operácii max.spokojná
@silvuskova ak ti nevadi tvar ta kost ale vadi ti bolest, tak sa oplativinvestovat do topanok a minimalne po bolesti bude. Ak budes cvicit a chodit vela bosa, je mozne ze halux sa napravi




Áno sú, mne pomohla barefoot obuv po roku som videla výsledky