No takto... Už ste bola niektorá na svadbe v bielom a nebola nevesta??? Že či je to fakt riadny trapas? No ja idem sestre v piatok a nemám ešte ani šaty ani topánky..dobrá som? Jediné šaty aké sa mi páčia sú biele, také maslové..ale sestra-nevesta má svetlé sivé, také s farebnými vyšívanými kvetmi, nemá biele klasické šaty...
Určite sa opýtaj sestry. Mne by to napríklad na mojej svadbe vadilo.
Tu nejde o predsudky, ale o to, ze nevesta ma byt ta, ktora puta pozornost a ma v ten den "hviezdit". Ak ma nejaka ina pozvana tiez biele, mozu si ju mylit s nevestou a akoby jej tym "kradla" slavu.
Mne osobne bolo jedno, kto v com prisiel na svadbu, ale ja by som to druhym neurobila.
Este aby tebe negratulovali, ked sestra nema ani biele saty 😁
Podla mna zalezi na tom, ze ako tie saty naozaj vyzeraju. Ak sestra nebude klasicka nevesta, tak aby si v tych maslovych nevyzerala ako nevesta ty ;)
A spytaj sa sestry, ci by jej to vadilo
Ked si das nejake farebne doplnky,tak to bude v pohode ... Nikde nie je napisane,ze nevesta ma byt biela 😉
Na svadbe ma vyniknut nevesta. Biela farba siat je urcena jej. Netreba ju zatienit. Existuje milión druhov farieb,nechapem preco sa vzdy najdu zeny,ktore si na svadbu chcu obliecť práve biele saty 🤔
to oste som rieaila pred tyzdkom ale nakoniec som zohnala ine ako biele... nasvadbe mali zeny aj maslove saty, tak preco nie... ja som mala k dispozicii biele so striebornymi kvetmi ale radsej som si ich nedala...
@bibyke ked sa jej stylovo pacia,hodia sa jej,tak preco nie 😉 treba burat stereotypy 😉
Záleží od toho aj či sú tie šaty veľká róba, dlhé či krátke? Aby si proste nevynikala.
@zuzanockamt no neviem ktorej neveste by sa to páčilo
@bibyke mne by bolo jedno,keby aj vsetci prisli v bielom 🙂
@zuzanockamt mne nie
@zuzanockamt burat stereotypy moze byt podla mna neobliekat dievcatka zasadne do ruzovej alebo muz co zostane na materskej, nie navliect sa do bielych siat na svadbu.
Ale iste, kazdy ma na to iny nazor...
Potom kebay niekto dal vyslovene temu vsetci V bielom tak to je ine..Ale To je uz tematicka svadba
*keby
Hadam neni problem kupit ine saty 🙈 Biela sa na svadbu ako host nenosi, je jedno ci kremova ci aka. Nenosi. Ano moze tam byt par pokrokovych ludi, ktorym to bude jedno a zvysok si poklepka na celo, ze nepoznas zakladny dress code. Do piatku casu dost, next dodava do 2 dni, tak si sadni a objenaj aj 5ro na skusanie a zvysne posles nazad, pondelok-utorok to mas doma.
ja som kupila saty v cinaku... a potom som nasla pekne aj v tescu... kedzenie som satovy typ, tak som si pre istotu aj tie z tesca kupila, nech mam co na sebe, ked by bola dalsia taka prileztost...
@zuzanockamt to nie sú predsudky, to je bontón...
Sú situácie, ktoré si vyžadujú určitý dresscode, tak ako nepôjdeš v rifliach, tak by si nemala ísť ani v bielom. Samozrejme sú ľudia, ktorým je to jedno a pokojne si dajú aj tepláky a neriešia, že sú za "sedlákov", je len na tebe, ako sa chceš prezentovať.
Mne ako neveste by to bolo jedno, ja som mala cervene na svojej 🙂 uplne si neviem predstavit, ze by si niekto zmylil hosta s nevestou (mozno len nemam dobru predstavivost). Ale ako vidiet z reakcii, niektorym by to vadit mohlo. Spytat sa segry bude asi to najlahsie.
Riesila som prednedavnom podobne, ale saty mali vrch farebny a suknu bielu, radsej som ich neobjednala.
@sissy27 teplaky a saty je hadam rozdiel 😉
Ja som raz bola v maslovych (a na nich boli take fialove kvety,cize tak 50/50). A vonku v tme si ma pomylili s nevestou 🤣
najskôr sa jej opytaj či jej to bude vadit, priprav sa že si všetci budú mysliet že ty si nevesta, ako stane sa ti niečo ked raz nebudeš zrovna v maslovej alebo bielej
ja to nepochopím , je to nevestin den
Ale tak tí ľudia čo sú pozvaní na svadbu poznaju nevestu aj rodinu, čiže by si ju zmýliť nemali. Ale fakt záleží od strihu a dĺžky, či je to róba , alebo len nejaké saticky. Mala by sa opýtať sestry.
Ja by som si nevzala biele ani kremove
Mne ako neveste by nevadilo keby mal niekto oblečené biele 🙂 ale tak ja som iná 🙂 ja som sa vydávala v krásnych princeznovskych, čiernych 😀
Ja som raz videla takú svadbu kde sestra nevesty mala tiež veľkú krémovú róbu vyzeralo to ozaj blbo akoby dve nevesty boli
@zuzanockamt bontón je stále bontón... Na pohreb tiež nepôjdeš v červených šatách s vlečkou - hoc sú to najkrajšie a najelegantnejšie šaty na svete, na pohreb sa proste nehodia. Rovnako tak sa nehodia biele na svadbu niekoho druhého. Nie je to o predsudkoch, ale o slušnosti a o tom, že sa človek oblečie adekvátne k danej príležitosti.
@sissy27 dakujem za rady 😀
@bibyke to mi je ľúto, že to nechápeš..
Keby tieto šaty mali aj v inej farbe, kúpim si ich..žiaľ nie som typ postavy, ktorá keď si oblečie čokoľvek bude v tom vyzerať dobre.. vyhovuje mi dĺžka, strih, pristane mi farba..a že samotná nevesta nebude v bielom, to je jej rozhodnutie a mne je to ale že uuuplne šum a fuk
@sisaklenkova urob podla seba, kasli na inych 🙂 a uz vobec neries co si myslia internetove mudrlantky - dokonalost sama 😀
@sisaklenkova a ja som pisala nieco o tom ze nevesta nebude v bielom?🤔
@sisaklenkova mimochodom nechapem preco sa pytas na nazor inych ked ty uz si rozhodnutá 🤔
@sisaklenkova kopírovanie z pravidel obliekania na svadbu:
Ona
Šaty
Ak máte na pozvánke predpísané oblečenie, bolo by fajn dodržať ho, inak sa budete cítiť trápne a budú na vás ukazovať prstom. Ak oblečenie nie je predpísané, myslite na zásadu, že nevesta musí byť najkrajšia a musí byť vidieť najmä ju, nie vás. Aj preto si nikdy, ale naozaj nikdy neoblečte biele šaty, vhodnejšia je krémová či farba šampanského, ale aj pastelové odtiene ako pistáciová, piesková, ružová či fialová. Ideálne sú puzdrové šaty, ktoré kopírujú siluetu, majú jednoduchý strih a pritom vyzerajú slávnostne.
Takze krémová v pohode!
Pobavilo, ďakujem za názory..vlastne keď má vyniknúť nevesta, načo sa maľujeme, češeme, veď nech je len nevesta pekná 😝
V pohodičke..tie šaty sú tak jednoduché, že by si ma s nevestou určite nepomýlili..
Ale ďakujem zúčastneným za účasť
Podla mna su to predsudky, preco by si nemohla mat biele sat,ked sa ti pacia