icon

Dobrý večer prajem!
Možno moja otázka zostane pamätnou, alebo ma neminie tristotisíc výškerných komentárov .
Pýtam sa teda: V Číne zúri nejaký nový Korona virus. Mesačne mi z Číny príde niekoľko balíkov technického tovaru. Je čisto teoreticky možné zavlečenie nákazy infikovaným balíkom, teda poštou?
Nebránim sa žiadnym názorom, kľudne budem na túto tému s vami žartovať. Rád by som však prijal aj nejaké odbornejšie vysvetlenie. Ďakujem

avatar

Nie 🤦‍♀️

23. jan 2020
avatar

skor sem prenesu tarantuli ako virus

23. jan 2020
avatar

To mi nenapadlo, teraz budem mat chrobáka v hlave 🤷‍♀️

23. jan 2020
avatar

o tom viruse som začula.. zalezi ako sa prenasa a co je vlastne zac.. otázka na mieste...

23. jan 2020
avatar

Noo tu je hlavne veľa Aliexpress maniacok som zvedavá veru 🤔

23. jan 2020
avatar

@katarina1984 prenasa sa vzduchom

23. jan 2020
avatar

Presne to iste ma dnes tiež napadlo🤷🏻‍♀️

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

@liz_lemon vzduchom do balíka a ďalej na Slovensko?

23. jan 2020
avatar

Z Ciny sa denno denne dovaza tovar rozneho charakteru. Ak by nievo hrozilo, uz davno by boli opatrenia. Aliexpres je len zrnko v piesku.

23. jan 2020
avatar

@katarinaba presne tak, z číny nejdu len balíčky z aliexpresu...keby niečo hrozilo riešilo by sa to určite....

23. jan 2020
avatar

@sliznik myslím si. ze postu by zastavili ak by sa to dalo preniesť takto.. ale 🤷🏼‍♀️ ktovie

23. jan 2020
avatar

Virus prezije na vzduchu len 3 h tak na balíkoch resp z balíkov sa určite nenakazíte je to ako chrípka čiže z človeka na človeka

23. jan 2020
avatar

🙂
Nechám sa poučiť 😉

23. jan 2020
avatar

tiez sme to doma preberali

23. jan 2020
avatar
23. jan 2020
avatar
23. jan 2020
avatar

Nie nebojsa,to nie je mor 🙂

23. jan 2020
avatar

Nečítala som všetko ale napadlo mi osloviť maminu, ktorá žije v Číne..len neviem nick, viem že je z Oravy.. že ako to tam je...
Ja len že či to zas médiá nenafukuju..

23. jan 2020
avatar

@casavina určite nie.. naposledy pri epidemii to cina pekne posrala teraz uz robia opatrenia o 17mrtvych svet vie,vraj je ich 2x tolko... Za par dni :;(

23. jan 2020
avatar

@ouwecka to bol len nápad...

23. jan 2020
avatar

no pamätáte sa na vtačiu chripku , boli pripady aj na slovensku , a tiež to začalo v čine
ebola v keni , tie mesta odrezali od sveta a aj letisko proste zavreli, nič
zase človek nevie či kto čo na ten tovar kychol, ale niekde niečo bolo on sa toho chytil , potom chytil tovar
nedá sa povedat , každopadne čina pravdu nepovie zaručene

23. jan 2020
avatar
23. jan 2020
avatar

Virus neprezije mimo hostitela, sam sa nevie mnozit, potrebuje zivu bunku. Cize aj.keby nakychali Cinania na balicky, tak virus ma spomenutych par hodin a koniec. Ak je balicek dni az.tyzdne niekde.v kontajneroch bez pristupu k zivym bunkam, tak ma smolu... Teda hovorime o tomto type virusu...

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

Tak len pre istotu, keď mi príde GPS, alebo mobil, strčím ich na päť minút do mikrovlnky. Istota je istota!

23. jan 2020
avatar

Neviem kolko prelozili v spravach, ale Wunhan je momentalne uplne odrezany od sveta, komplet zastavena doprava, nic nejde dnu ani odtial...

23. jan 2020
avatar

v podstate zatial priznali že nevedia ako velmi je infečkny , mlžia
Európske centrum kontroly a prevencie chorôb, čo je nezávislá agentúra EÚ, v pondelok oznámilo, že šanca, že vírus príde do Európy, je zatiaľ „nízka“. V stredu však už pravdepodobnosť zvýšila na strednú.

Podľa aktivistov tu však istá hrozba existuje. Napokon, vírus už identifikovali v Spojených štátoch a do Európy sa v minulosti dostal SARS a rovnako aj MERS, aj keď išlo iba o pár prípadov.

zákazali predaj a konzum cibetiek ale tak sa to nedodržuje, maju byt zatvorené tie ich trhy ale aj tak su otvorené, zatial z toho mesta je zakazené cestovat, železnica všetko stopnute

23. jan 2020
avatar

@sliznik to mikrovlnka nedá 😂😂

23. jan 2020
avatar

no najhoršie na tom je že sa prejavuje nádchou, kašlom, a potom bum zapal pluc ,

23. jan 2020
avatar

@sliznik možno by pomohol skôr mrazák 😉

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

@10zabka alebo uvariť.....

23. jan 2020
avatar

@sliznik mylím, že "technický tovar" vydrží skôr mráz ako varenie 🙂... a vírusy s bacilmi zahynú krutou tuhou zimou 😀

23. jan 2020
avatar

*myslím 😀

23. jan 2020
avatar
23. jan 2020
avatar

@sliznik jasné, uvariť 😂 pomer voda : elektronika 2:1 jak ryža 😂✌️😉

23. jan 2020
avatar

@10zabka no také svinstvo z lišok na čučoriedkach napr v klude vydrží mrazničku do pohody, dlhy var až ju da preč, zabudla ako sa vola ta potvora

23. jan 2020
avatar

Ja si myslím, že dovliecť to môže len nakazený jedinec a nie veci z pošty.

23. jan 2020
avatar

@sara07 čučoriedka je "živý" organizmus... rastlina (možno inak, ale verím, že vieš, ako to myslím), kdežto na neživej veci sa vírus nemá na čom "uchytiť" a z čoho čerpať "živiny"

23. jan 2020
avatar

vieš čo zlatíčko, tak to radšej davaj posielať do nemecka, nie domov 😀

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

Však som bol prezieravý a aj som tak urobil. Domov to priveziem na záhradke a ako tu dievčatá píšu, hádam to vymrzne.
@katasa

23. jan 2020
avatar

@sliznik len preboha nie mikrovlnku

sticker
23. jan 2020
avatar
Autor komentár zmazal
avatar

@
@sliznik no elektroniku v mikrovlnke znicis ak o tom nevieš 😉 ci to bola ironia

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

@ouwecka faaaakt? Vedel som len, že habanero, alebo plienka okamžite vzbĺknu. Však @katasa !

23. jan 2020
avatar
sliznik
autor

@ouwecka jasné, že viem!

23. jan 2020
avatar
23. jan 2020
avatar

@ouwecka neverila by si... Pokúšal sa habanero do sušiť v mikrovlnke...

sticker
23. jan 2020
avatar

@katasa no americanka tam susila macku.. takze verila 😄😄

23. jan 2020
avatar

@10zabka hrotím robim si srandu ale taky kusoček šušníka niekde na tovare sa môže nájst, papat má čo , vzduch je tam primerane 😅😅

23. jan 2020
avatar

Dievcata klidek....ja som v Shanghai,tu je vaetko ok....na letiskach maju akurarlt vsetci rusky...aj deti v skolach dostali,v praci....iba opatrenia....inak.klidek....oni sa obacaju,dnes zacal Cinsky novy rok,7 dni volna ze sa to roznese ked budu Cinania cestovat.....ano Wuhan je uzavrety....no panika ide zvonka....tu su len opatrenia....ved chripka denne zabije tisice ludi prepana....tu zomrelo 17ludi celkovo a je z toho halo....aj to stary ludua,a ludia s oslabenou imunitou....tajze klid....myslim ze snrtiaci virus je dost silne slovo

24. jan 2020
avatar

@zuzanakovacova už sú prípady aj v Eú
Ale som rada že si nás uspokojila ak ťa môžem požiadať ak budú nejaké dôležité info prosím napíš sem

24. jan 2020
avatar

@bettymacd jasne,dam vediet keby nieco

24. jan 2020
avatar
Autor komentár zmazal
avatar

@sliznik
doporučuji používat během manipulace se zbožím z číny kvalitní dezinekci- slivovici, savo, jodisol, sanytol,ocet,atd 😎.....bacily a podobná havět nemají pak šanci

26. jan 2020