Dobrý večer prajem!
Možno moja otázka zostane pamätnou, alebo ma neminie tristotisíc výškerných komentárov .
Pýtam sa teda: V Číne zúri nejaký nový Korona virus. Mesačne mi z Číny príde niekoľko balíkov technického tovaru. Je čisto teoreticky možné zavlečenie nákazy infikovaným balíkom, teda poštou?
Nebránim sa žiadnym názorom, kľudne budem na túto tému s vami žartovať. Rád by som však prijal aj nejaké odbornejšie vysvetlenie. Ďakujem
skor sem prenesu tarantuli ako virus
To mi nenapadlo, teraz budem mat chrobáka v hlave 🤷♀️
o tom viruse som začula.. zalezi ako sa prenasa a co je vlastne zac.. otázka na mieste...
Noo tu je hlavne veľa Aliexpress maniacok som zvedavá veru 🤔
@katarina1984 prenasa sa vzduchom
Presne to iste ma dnes tiež napadlo🤷🏻♀️
Z Ciny sa denno denne dovaza tovar rozneho charakteru. Ak by nievo hrozilo, uz davno by boli opatrenia. Aliexpres je len zrnko v piesku.
@katarinaba presne tak, z číny nejdu len balíčky z aliexpresu...keby niečo hrozilo riešilo by sa to určite....
@sliznik myslím si. ze postu by zastavili ak by sa to dalo preniesť takto.. ale 🤷🏼♀️ ktovie
Virus prezije na vzduchu len 3 h tak na balíkoch resp z balíkov sa určite nenakazíte je to ako chrípka čiže z človeka na človeka
🙂
Nechám sa poučiť 😉
tiez sme to doma preberali
Nie nebojsa,to nie je mor 🙂
Nečítala som všetko ale napadlo mi osloviť maminu, ktorá žije v Číne..len neviem nick, viem že je z Oravy.. že ako to tam je...
Ja len že či to zas médiá nenafukuju..
no pamätáte sa na vtačiu chripku , boli pripady aj na slovensku , a tiež to začalo v čine
ebola v keni , tie mesta odrezali od sveta a aj letisko proste zavreli, nič
zase človek nevie či kto čo na ten tovar kychol, ale niekde niečo bolo on sa toho chytil , potom chytil tovar
nedá sa povedat , každopadne čina pravdu nepovie zaručene
@casavina je to @zuzanakovacova
Virus neprezije mimo hostitela, sam sa nevie mnozit, potrebuje zivu bunku. Cize aj.keby nakychali Cinania na balicky, tak virus ma spomenutych par hodin a koniec. Ak je balicek dni az.tyzdne niekde.v kontajneroch bez pristupu k zivym bunkam, tak ma smolu... Teda hovorime o tomto type virusu...
Tak len pre istotu, keď mi príde GPS, alebo mobil, strčím ich na päť minút do mikrovlnky. Istota je istota!
Neviem kolko prelozili v spravach, ale Wunhan je momentalne uplne odrezany od sveta, komplet zastavena doprava, nic nejde dnu ani odtial...
v podstate zatial priznali že nevedia ako velmi je infečkny , mlžia
Európske centrum kontroly a prevencie chorôb, čo je nezávislá agentúra EÚ, v pondelok oznámilo, že šanca, že vírus príde do Európy, je zatiaľ „nízka“. V stredu však už pravdepodobnosť zvýšila na strednú.
Podľa aktivistov tu však istá hrozba existuje. Napokon, vírus už identifikovali v Spojených štátoch a do Európy sa v minulosti dostal SARS a rovnako aj MERS, aj keď išlo iba o pár prípadov.
zákazali predaj a konzum cibetiek ale tak sa to nedodržuje, maju byt zatvorené tie ich trhy ale aj tak su otvorené, zatial z toho mesta je zakazené cestovat, železnica všetko stopnute
no najhoršie na tom je že sa prejavuje nádchou, kašlom, a potom bum zapal pluc ,
*myslím 😀
no tak zavreté su už tri mesta
https://edition.cnn.com/asia/live-news/coronavi...
Ja si myslím, že dovliecť to môže len nakazený jedinec a nie veci z pošty.
vieš čo zlatíčko, tak to radšej davaj posielať do nemecka, nie domov 😀
Dievcata klidek....ja som v Shanghai,tu je vaetko ok....na letiskach maju akurarlt vsetci rusky...aj deti v skolach dostali,v praci....iba opatrenia....inak.klidek....oni sa obacaju,dnes zacal Cinsky novy rok,7 dni volna ze sa to roznese ked budu Cinania cestovat.....ano Wuhan je uzavrety....no panika ide zvonka....tu su len opatrenia....ved chripka denne zabije tisice ludi prepana....tu zomrelo 17ludi celkovo a je z toho halo....aj to stary ludua,a ludia s oslabenou imunitou....tajze klid....myslim ze snrtiaci virus je dost silne slovo
@zuzanakovacova už sú prípady aj v Eú
Ale som rada že si nás uspokojila ak ťa môžem požiadať ak budú nejaké dôležité info prosím napíš sem
@bettymacd jasne,dam vediet keby nieco
@sliznik
doporučuji používat během manipulace se zbožím z číny kvalitní dezinekci- slivovici, savo, jodisol, sanytol,ocet,atd 😎.....bacily a podobná havět nemají pak šanci



Nie 🤦♀️