#vianoce jedlo# Baby co varite na vianoce? Dajte rovno aj recepty ak mate po ruke. Inspirujte ma. Dakujem
Klasika- kapustnica, šalát, ryby . To musi byť a aspon na tie sviatky viem dopredu co budem varit. Inak som na tom podobne ako
@ddaassuullaa
Stedra vecera klasika kapustnica zem.salat losos
@ddaassuullaa spagety,zapekany chlieb v rure s vajcom a sunkou😉
variť, budem klasiku kapustnica, zemiakový šalát, ryba...piecť si dávam robiť. Tento rok to nejak nedávam...
Kapustnica mliekova,zemiakový šalát,rezne,pangasy vyprážané a pečené pstruhy. A samozrejme opekacne s makom...
My tiez klasika kapustnica ryba salat a este aj bobalky len akurat neviem si spomenut ako sa to nazyva spravnym nazvom😀
Chcem trisku zmenu lebo -U nas bude -kapustnica,rezne,file a rozmyslam ci aj plnenu kapustu?sanquikove rezy,rumove gulicky,balkansky jablkovy kolac,linecke ,listkove cesto na sladko i slano.Co este?
My mame rybaciu pokievku s opecenemi rozkami, robovu omacku so slivkami a vyprazany kapor s majonezovym zemiakovym salatom
Rybaciu polievku, kapor, šalát, losos, file...kapustnica na Nový rok
@stefyna moje decka su z 90% masozravce. zapekany chlieb = vikendove ranajky. toto ma uz zabija. kedze vcera som ich odpinkla na veceru palacinkami, dnes cakaju nasup zivocisnych bielkovin
@ddaassuullaa, U nas letia bolognske spagety a rizoto (je v tom maso a je to rychlo hotove). Alebo plnena paprika bez pariky (teda masove gulicky v paradajkovej omacke). Aj fasirku zbodnu, ale len malu (nie pecenu v kuse) a to uz take rychle nie je. Ale zase sa da spravit do zasoby...
Na Vianoce sme viac ci menej tradicni. Oplatky, sosovicova polievka, salat, ryza, losos a kolace na dorazenie. Prvy sviatok vianocny dojedame zvysky zo stedreho dna, ale co mam varit druhy sviatok - tak k tomu sa tiez akosi neviem dopatrat. Ked som sa opytala muza, len lakonicky navrhol: "Objedname si u cinana." Takze tiez hladam inspiraciu, lebo cinan kvoli nam asi neotvori 😇 (nie, ten navrh nebol mysleny vazne)
@stefyna holúbky robim každý rok na Vianoce...a potom klasika kapustnicu ca šalát filé rezne plus deťom kurací vývar var keďže v kapustnica či sú hríby, bobalky s makom,
@slavomira236 juuj babka moja robievala holúbky, dáš mi prosím tvoj recept? Ďakujem
Losos na masle a pecene zemiaky
Bobalky, kapustnica. My z mužom kapor a šalát zemiakový. Malý bude mať sumceka na masle a zemiakovú kašu. A na 26.12 urobím kačku s knedľou a lokše .
U nas dubakova omacka slahackova, zemiakovy salat kapor
@vroni ryzovo/masove gule v paradajkovej omajde by jedli do nemoty, 6 litrovy hrniec zjedia sami 2 za 2 dni😂 spagety a omajda bolognese ani pocut. odpor zo skol. fasirky dostavaju na cesty na preteky...ono je dost jedal, ale mam pocit ze tocim dokola par jedal, hlavne nech mam rychlo teple jedlo na stole, lebo chodia hladni ako cenkovej deti. casto pouzivam papinak...kym sa dovalime domov, vzdy cosi skrsne v tej hlave a ked su extremne zapchy, ze sa domov trepeme viac ako 30 minut, vytiahnem zeleznu rezervu / kottbular meatballs
Tak my toho máme viac:
"Breja" - spomienka na babky - to je polievka zo susenych sliviek, s klincekom, škoricou a rumom.
Hrachová polievka, ale zo zeleného nelupaneho hrachu, ten pusti šupku, je to originál vianočná hrachová.
Kapustová polievka so zemiakom, nie kapustnica, tu mávame na Silvestra.
Hríbová omáčka s varenými zemiakom.
A nakoniec zemiakový šalát s rybkou, väčšinou mávame aj vyprážané, aj na masielku, zubaca, pstruha, aliassku tresku.
A keď sa obalovana alijasska treska alebo file nespapaju, tak ich dáme do dózy, zalejeme uhorkovou vodou (zo zavaranych uhoriek - odkladáme uz dlhšie) a pridáme cibuľu, necháme prejsť do Silvestra a potom papame takúto silvestrovskú specialitu, mnaaaam!! Je to ako utopenec, ale rybaci 😉
Trošku preklepy, ale automatická oprava...
Spomienka na babku, druhá je tu ešte medzi nami.
netusim ani co navarim na veceru, nie na vianoce 😅