Od koľkých mesiacov ste dávali dieťa na nočník??
Moja mama teraz 2 roky a jeden mesiac. Vcera som zacala , no ale cista katastrofa. Pekne sedi na nocniku aj 20-30 minut ( nenutim ju tam sediet) , jedniducho tam sedi a rozprava si Stelka kaka- cika atd. Ale vzdy sa postavi a uteka sa vycikat niekde inde a hned potom sa rychlo vrati na serblik a hovori mami čo to,čo to?
Starsia dcerka mala 18 mesiacov a za dva dni nemala plienku ani na noc
Vôbec a uz absolutne nie od kolkeho mesiaca.. Skusali sme pri starsom okolo 1,5 roka, bez úspechu, potom este niekoľkokrát, rovnako bezúspešne. Nakoniec sme to nechali nanho, odplienkoval sa v 3 rokoch aj 2 mesiacoch sam, zo dna na den, rovno zacal používat wc a bez akýchkoľvek nehod a ton precikanych veci 😉 mladsi drobec bude mat 2, odplienkovanie zatiaľ neriešim vôbec 😉
@gabikaml Presne tak 😊 dokonca mi aj povedal (von nosil plienku preistotu este nejaký cas) z ničoho nic ze on uz chce aj von trenky a nie plienku lebo je uz veľký 😃 zlate to bolo 😁 a tiez žiadna nehoda, stresy okolo toho, nic. Na noc mal plienku do 4 rokov aj 4 mesiacov, uz cca pol roka bola vzdy sucha, ale este si ju pýtal. Zrazu povedal ze je uz veľký, prosí si baterku s Minonmi a ked mu bude treba cikat pojde 😃 klop-klop, ani jedna nehoda 😉
ja som zacala, ked zacala sama sediet. najprv sa bala, ale ked som ju nechavala posediet oblecenu, tak potom to uz islo. davala som len 1x a to rano, hned ako sme sa zobudili. a niekedy cez den, ked som videla, ze sa cely den nevykakala. teraz uz aj na zachod chodime. sa len opytam ides kakat na zachod a bude ide k zachodu alebo mi ukaze nie. nenutim ju nasilu. podla mna je lepsie skor.
ked sama ukazala ze tam chce sadnut , teda mala 1 rok a 10 mesiacov a maly na 2,5 roka a boli hned uduceni bez nervov a stresov.