Ahojte baby, s manželom uvažujeme prvú dovolenku s dieťaťom. Naša dcérka bude mať v lete 1,5r. Chcela by som sa opýtať, už ste boli s takým malým bábom na dovolenke autom niekde ? Išli by ste znova a kde by ste najviac odporučili letnu dovolenku s ročným dieťaťom ?❤️
švagriná bola s ročným v Chorvátsku. OK
1,5 ročná už nie je malé babo. A áno boli dme aj s mladším. Šli sme v noci, doeta spalo a ráno hurá na pláž
Áno v Chorvátsku, od jedného roka sme chodili na noc úplne v pohode,.volili sme autom aby v prípade potreby môžme ísť domov kedy chceme.....
Chodime od 1.roku, zacali sme autom-cesta na noc- Taliansko
Boli sme na dovolenke autom v Chorvatsku s 3-mesacnym synom, s rocnou neterou a o dva roky znova s 2,5 rocnym synom. Za mna uplne super, isla by som v pohode znova.
Boli sme aj autom aj letecky. Chorvatsko, Taliansko, Grecko...Nasi radi cestuju zo statu do statu...more jazera mesta od malicka. Ked sme sli letecky vzdy sme poziciavali auto.
Jeden syn mal pol roka, ked sme boli lietadlom az pri Bordeaux. Tam sme stravili nieco vyse tyzdna - poznavacky autom po okoli, potom presun do Pariza a spat autom, navrat domov letecky. Druhy syn mal rok, ked bol prvy krat letecky v Tunise.
Dieti (aj mladsie ako vase) cestuju miliony. Otazka je, ako sa k tomu postavia rodicia.
Každé dieťa je iné. Musíš si poznať dieťa ako zvláda cestovanie. Odporúčam ísť v noci. Ja som bola sama s deťmi cez cestovku. Z nástupneho mesta sme odchádzali o 21 00 hod. a môj syn (3,5r) zaspal do piatich minút a spal celú noc. Zobudila som ho ráno o 5 hod. kvôli cikaniu. Po prestávke sme sa vrátili do autobusu, pokračovali v ceste a on znovu zaspal a spal až kým sme v Taliansku nevystupovali. To isté cesta späť: obe deti spali celú noc.
Odporúčam pre 1,5r. dieťa Lignano Sabbiadoro - pláž cca od 8-11.
Hoci kde môžeš ísť kde len chceš a zväz si proti a pre ci autom alebo lietadlom. Odporúčam hotel hned pri mori pokiaľ nebudete chodiť na výlety v okolí kludne lietadlom. Moj malý bol prvý krát v IT lietadlom ako 1rocny.
Moje deti su zvyknuté na auto a nikdy nebol s nimi problém.
Syn mal rok a pol, kde sme šli road trip cez celé taliansko až na Sicíliu a spiatky. Bol na Vezuve, na Etne skoro az hore, v Pompeii... ale aj na plazach a hral sa v piesku...
Každé dieťa je iné. My sme napríklad nikdy nešli na noc.
Párkrát sme boli i autom, dlhé cesty autom vsak neznasam, radsej volíme ine moznosti,deti lietajú od 4 mesiacov.
Co Ti vsak chcem napisat je,ze choďte tam,kam túžite ist Vy.Kdekolvek budete šťastní Vy,bude i dieta.Dietatu je jedno, kam idete.