Ahojte dievčatá, mám 10 mesačnú dcérku. Uteka jej prave pravé očko do pravej strany pri pohľade do boku. Do 7.mesiaca to nemala :(. Taka som smutná trošku, lebo nerozumiem prečo. No stále verím, že sa jej to upraví🥹. Viem, že môjmu mužovi, keď bol malý tiež mu utekalo a upravilo sa to. Ak teda je to rovnaký problém.
Ak by to pretrvavalo, viete mi odporučiť nejakeho dobreho detskeho očného lekára v okolí Senec/BA ?
A aké presne postupy alebo má vyšetrenia detsky očný lekár s takým malým človiečikom?
Ahoj,detičky v tomto veku to majú bezne.Nemusis sa báť,prejde to🙂
Aby si bola kľudná,spomen to lekárke na poradni.
Vo väčšine prípadov to prejde...ak problém pretrváva, nám povedali ze po 3 roku, tak sa to rieši operatívne...niektoré nosia také to krytie na posilnenie oka...nemusíš sa báť...
Ja som bola takmer s 3rocnou kvoli tomu u ocnej.Mne sa zda,ze sem tam jej lave ocko utecie.Ocna povedala,ze u mensich deti to je normalne,bud to prejde alebo sa to riesi az po 3roku🤷🤷
Náš malý to mal a prešlo to samé aj čo poznám viac prípadov
My sme boli s dcerou v lamalens v BA v karlovke. Ale plati sa rocny poplatok 80eur.
Nečakaj na "ak by to pretrvávalo"
V NÚDCh sme boli s vyšetreniami spokojní. Strabizmus u dieťaťa riešim od jeho 11 mesiacov.
mne zas pediater povedal že do roka má dieťa nato nárok - nerieši sa.
dcére to začalo po roku a trápime sa s tým už roky. operácia bola vylúčená z dôvodu výsledkov krvi. podarilo sa to očnej lekárke v ZA pomocou okuliarov. Min. mi ukazovala že dcéra mala vychýlenie 20 st, teraz má 2 st.
mne zas pediater povedal že do roka má dieťa nato nárok - nerieši sa.
dcére to začalo po roku a trápime sa s tým už roky. operácia bola vylúčená z dôvodu výsledkov krvi. podarilo sa to očnej lekárke v ZA pomocou okuliarov. Min. mi ukazovala že dcéra mala vychýlenie 20 st, teraz má 2 st.
@deti95060810 Ahoj. Ako dlho musela dcéra nosiť okuliare kým prišli lepšie výsledky?
Rozhodne to treba dat vysetrit, necakat, ze sa to zlepsi
Ja si tiež myslím ze to treba nechat vyšetriť odbornikom a podla jeho vyjadrenia sa potom zariadit
Všetkým vám veľi pekne ďakujem za každy komentár, radu i povzbudenie 🥹
Určite to treba riešiť,žiadne že čakať po 3.roku,ak by išlo o strabizmus,tak ten sa rieši aj oveľa skôr,môj syn mal niečo vyše roka,keď sme mu začali jedno oko prelepovať a strabizmus mu operovali keď mal 2 roky a 4 mesiace..Takže za mňa radšej jedna zbytočná návšteva u lekára,ako niečo zanedbať..My chodíme na očné na Kramáre,predtým sme boli párkrát u MUDr.Fischerovej v Petržalke,ale tá mu zle určila diagnózu,resp.nám tvrdila,že ide o "klamlivé škúlenie kvôli širokému koreňu nosa",no mne to stale nešlo do hlavy,tak som to riešila aj ďalej a bum,žiadne klamlivé škúlenie to nebolo..Takže za mňa buď Kramáre alebo MUDr.Elizová,ona predtým robila na Kramaroch,môjho syna operovala práve ona,neskôr si otvorila súkromnú ambulanciu..
Same to neprejde , treba ísť k ocnemu , čo najskôr .