icon
avatar
wayfarer
7. jún 2018
1257 

Čo sa vám oplatí zbaliť do prebaľovacej tašky

       

         Ako matka dvoch malých detí, ktorá je denne na hodinových prechádzkach mimo domu, som sa ocitla v nekonečno situáciách, kedy mi “niečo” chýbalo. Pre zvýšenie komfortu môjho pustovníckeho života som si zostavila, nazvem ho “must-have zoznam”, všetkého, čo nechcem, aby mi viac vonku chýbalo. So zostavením zoznamu mi pomohli aj vaše odpovede, ktoré som rovnako zaradila do článku 🙂

Naša najvernejšia  kabelka - prebaľovacia taška:

Bavlnená plienka - širkospektrálne využitie, keď dieťa grcká, keď zaspinká, keď mu svieti slniečko, keď sa potí, a vedela by som pokračovať…(POZOR na prekrývanie kočíka plienkou - teplota v kočíku sa tým veľmi rýchlo zvyšuje!)

Plienka - podľa toho na ako dlho a kam sa chystám nosím aj počet, no na kratšie prechádzky nosím väčšinou len jednu #pampers

Vlhčené utierky - milión vlhčených utierok. S rastúcimi deťmi rastie aj ich spotreba. Pravidelne nimi čistím ruky, zmrzlinu z tváre, piškóty z kočíka, moje topánky od kamienkov z ihriska, no a v neposlednom rade, asistujú samozrejme pri prebaľovaní. 

Prebaľovacia podložka - tip od vás, ja som na túto nespratnú “rárohu” rezignovala, a keď mi treba prebaliť malú mimo domu, využijem bavlnenú plienku

Papierové vreckovky - lebo detské slíže pod nosom sú never-ending story.

Dezinfekčný gél - deti majú rôzne záľuby,, napr. dvihnúť slnkom vysušené h0vn0 zo zeme, je jeden zo skvelých nápadov môjho staršieho stopára…, atď.

Náplaste - lebo žiadne “bobo” pod náplasťami nebolí 😉

Náhradné oblečenie - lebo počasie cez telefón vám ráno garantuje slnečno 30°C, ale na ihrisku uznáte, že svetrík s ponožkami pre malú by sa celkom hodil.

Balzam na pery - keď vonku mrzne. Alebo aj nemrzne. Kedykoľvek. Nie je nič horšie ako nutkavý pocit natrieť si suché pery a niet čím.

Krém na ruky - Lebo vyjsť s dvoma deťmi na ulicu je zároveň vyjsť zo svojej komfortnej zóny. A nemať suché ruky je jedno z mála potešení, ktoré prebaľovacia taška odnesie.

Žuvačky - lebo vždy potešia. Vždy.

Kľúče - lebo odkedy som sedela s dvomi deťmi na schodoch hodinu a pol, kým mi manžel mohol otvoriť dvere, si vždy pred odchodom opakujem jedno “kľúč od domu, je kľúč od šťastia”

Telefón - keby si tie kľúče náhodou predsa len zabudnete, tak aspoň ten telefón prosím. A okrem katastrof , občas nastanú momenty, kedy sa jedno dieťa hrá (samé) a druhé spí, a vy si môžte dočítať ten tri dni rozčítaný článok. Alebo s vašou pohotovou reakciou s ním môžte stihnúť zachytiť foto-moment: Radosť v očiach dieťaťa, keď máva s tým sušeným h0vn0m napríklad.

Okuliare - lebo je len jedna hošia vec ako zabudnúť slnečné okuliare v lete na ihrisko, a to, stratiť slnečné okuliare v lete na ihrisku.

Pero - keby stretnete Jake Gyllenhaala, aby sa vám mal čím podpísať na telo. A tak.

Nákupná taška - lebo žiadna prebaľovacia taška, nie je bezodná. A keď sa vyberiete na malý nákup, ktorým zapracete okrem prebaľovacej tašky aj podvozok kočíka, tie zvyšné - 2 mlieka, 4 jogurty, maslo a banány sa naozaj ťažko nesú na hlave.

Tampóny - také aj také. U mňa predovšetkým tie na kojenie. Kto kojí vie. Lebo chodiť po vonku s mokrým tričkom, neznamená, byť “miss mokré tričko”.

Peňaženka - lebo muž vás v práci nevidí a vo vašom obchode majú akurát akciu na horalky.

Manikúrky - lebo zlomený necht je zlomený necht a buď ním doškriabe vás, alebo seba. A ak ste k tomu Monk ako ja, párajúcu nitku z trička treba tiež niečím odstrihnúť.

Hračky/bublifuk - u nás predovšetkým bublifuk. Malý sa hrá v piesku a malej treba robiť teátro. A bublinky nikdy nesklamú.

Hryzátko/cumlík - toto snáď nikdy žiadna matka nezabudla vziať spolu so svojím dieťaťom von 🙂

Keksíky/piškótky/ovocná kapsička/ovocie/voda a TRPEZLIVOSŤ - lebo aj keď dáte deti vycikať doma, a von vyjdete bezprostredne po raňajkách, stačí napočítať do desať kedy sa spustí to čarovné “mamáá daj”....

A tak 🙂 Budem rada ak sa v komentári podelíte ak máte aj vy svoju špeciálnu “must-have” vecičku, bez ktorej si neviete predstaviť prechádzku s kočíkom, určite to mnohým uľahčí niektoré situácie. A teda dúfam, že sa zoznam dobre čítal, čoskoro pokračujem ďalším článkom - čo nechcete aby vám chýbalo v pôrodnici 😉

Pekný deň všetkým,

Radka

avatar

nie sice priamo v prebalovacej taške ale v kociku naspodu v uloznom priestore nosim teraz aj mlieko na opalovanie, sprej proti kliestom a komarom ktorym ich nastriekam ked sa hraju v tráve, kriedy , par formiciek do piesku( posluzia aj umyte kelimky z pastet a tresky) ked ideme okolo parku a v neposlednom rade aj dazdnik, prsiplast ci bundu do dazda

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

Prebalovaciu tasku uz nenosim, ale este stale mamickovsku kabelku, a.k.a. ruksak 😀
Ale v tej mojej som nosila zhruba to, co je tu vymenovane, plus:

Ja som tiez mala v lete opalovak, v zime krem proti mrazu.
Sacky na spinave oblecenie (taky pruser sa stane raz-dva, dieta sice prezleies, ale co s tym aromatickym oblecenim?!)
A podla dlzky planovaneho pobytu nahradne oblecenie aj pre mna (teda aspon tricko 😉)

Ale ZASADNE, VZDY, NA 100%, sa mi deti dosr*li az po lopatky vtedy, ked som nemala nic so sebou, lebo vsak idem iba tuto vybehnut 🙄

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

@helka77 podvozok kočíka to je snáď na druhú kapitolu😅 v mojom rovanko opalovací krém, menšia deka, formičky a kriedy....a kamene, ďatelinu, nezrelé orechy, palice... lebo syn má asi obdobie “to sa zíde”

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

@ichbinich ja kradnem vrecká na psie hovienka, keď je najhoršie 🙊 aj tak psíčkari evidentne ešte neprišli na to, na čo to tam je 🙄

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

@wayfarer
Hihi, to je super tip!
Ja zase vidam deti, co z tych vreciek piju vodu (mame tu fontany s pitnou vodou, deti si naberu tie vrecka a piju z nich 🙄). Ale pochybujem o tom, ze ten sacok je na to vhodny...

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

U nas take sacky nemame volne dostupne, na MsU rozdavaju psickarom

Odpovedz
5. jún 2018
avatar

Aku to mas znacku tasky? Paci sa mi farebne 😊

Odpovedz
7. jún 2018
avatar

@mariankahr ahoj, to je skor neznačka 😊 ja som ju objednala tu: https://www.mall.sk/tasky-prebalovacie/babyono-... - vzhľadom na cenu ostatných ju vrelo odporúčam, ja som maximálne spokojná 😉

Odpovedz
7. jún 2018
avatar

@wayfarer dakujem krasne 🍀

Odpovedz
8. jún 2018
avatar

no, my nosíme v prebaľovacej taške iba potrebné veci - prebaľovacie podložky (jedna textilná zo spodu pogumovaná, jedna "jednorázová"), vlhčené obrúsky - na riťku, zvlášť na cumlík a zvlášť na tváričku, textilná plienka, jednorázové plienky (vždy aspoň 6 ks), podbradník, vatové tyčinky (lebo šušník sa zjaví hocikedy), krém na riťku, cumlík, peňaženku, malý dáždnik, čisté igelitové vrecko, skladaciu tašku na nákup a fľašku s vodou. pod kočíkom máme vždy nánožník, sieťku proti hmyzu, pláštenku proti dažďu, teplejšiu dečku, tenučkú bambusovú dečku.
krémom na opaľovanie natieram malú pred odchodom z domu, takže ten nenosím. chodíme von zrána alebo na večer.
hračky nenosíme ani v taške ani nemáme zavesené na kočíku. moja malá sa na prechádzke s nimi aj tak nehrá. pozerá sa okolo seba, džavoce mi a potom aj tak zaspí, čo je vlastne aj účel našej vychádzky.
chrumky, keksíky a podobné hovadiny tiež nenosíme.malú neučím jesť v kočíku. jedlo jej beriem iba vtedy, ak viem, že sa nestihneme vrátiť domov a teda jedlo bude potrebovať. jedlom myslím naozaj jedlo (desiata, obed, olovrant), nie chrumky a keksíky. inak chodíme na prechádzku najedené z domu.

Odpovedz
14. jún 2018
avatar

v prebalovacej taske mam jednu latkovu plienku, mini dezinfekcny gel, mini bepanthen, sacok, vlhcene utierky, 3-6 plienok (lebo sa nam obcas stave ze niekde neplanovane prespime), a minimalne jednu kompletnu sadu nahradneho oblecenia. Podbadnik, lyzicku, kvapky do nosa a nejake DM jedlo v sklicku pripadne nejaku kapsicku - a flasku s vodou. Maly ma rok a pol. Tasku berieme bez ohladu na to kam a na kolko ideme.

Odpovedz
10. júl 2018

Začni písať komentár...

sticker
Odošli