Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  🥕🥕🥕

  wayfarer
  11. dec 2020    Čítané 119x

  "Všetci za jedného - Plasmacreme pre všetkých"

       Kozmetiku testujem na sebe roky. Takmer každý mesiac mám u seba niečo „nové“ v nádeji, že mi to aspoň malou čiastkou pomôže na moju problematickú pleť. Takže nie, už dávno nie som toho presvedčenia, že na trhu existuje výrobok, ktoré nás všetky spasí, a vyrieši naše pleťové problémy v jednom produkte. Za starostlivosťou o pleť stojí celý rad denno-denných rutín a množstva správne používaných produktov.

  To, či produkty Plasmakosmetiky zapadli do môjho kozmetického „must haves“ sa dočítate v článku.

       Úvodom vám najskôr predstavím moju pleť. Pojem problematická u mňa znamená – suchá, dehydrovaná, so sklonom k „šupinkám“. Aby toho nebolo málo, tak okrem iného mám aj zväčšené póry so sklonom k akné, po ktorom mám zas sklon k hyperpigmentácií* (*stopy po akné v podobe začervenaných fľakov). Úžas, že? Kto rieši podobný pleťový „kolotoč“ vie, aké je náročné nájsť na trhu produkt, ktorý by pomáhal jednému problému, a zároveň nezhoršoval druhý.

  No pri správnom používaní správnych produktov, plus vysokej dávke odhodlania, nie je nič, čo sa nedá riešiť.

  Správne nastavená kozmetická rutina vie robiť zázraky. Tá moja pozostáva z troch hlavných krokov – resp. pilierov, bez ktorých to jednoducho nejde:

  1. Čistenie – Áno, znie to ako „žiadna veda“, ale nájsť správny produkt na čistenie pre moju pleť bola pre mňa asi najdlhšia cesta. Veľa čistiacich produktov vysušuje, a keď máte suchú pleť, tak je to potom ešte horšie. Keď máte väčšie póry, na dehydrovanej pleti, začnú si produkovať vlastný maz a tým spôsobujú priestor na tvorbu najmenej želaného akné a vzhľad mastnej pleti (áno, aj suchá pleť vie byť mastná). Takže u mňa jednoznačne jemné čistiace vody (nie micelárne), a nepenivé gély určené na suchú pleť. Na upchaté póry ideálne kyselina salycilová, ílové masky a pravidelná kozmetika.

  2. Exfoliácia – alebo „peeling“ – Naše bunky sa vekom prirodzene „spomaľujú“, rovnako tak naše kožné bunky. Vekom sa nám pleť obnovuje pomalšie ako v mladosti. Peelingom jej laicky povedané, pomáhame urýchľovať túto výmenu buniek tým, že tú najstaršiu vrstvu "odstránime". (Dúfam, že to vysvetľujem správne, ak je tu nejaká "beautyznalkyňa" kľudne ma oprav.) Slabšie AHA a BHA kyseliny sú dostupné na trhu v rôznych podobách. Na silnejšie by som si trúfla jedine u riadnej kozmetičky/lekárky.

  3. Hydratácia – tento bod síce píšem ako posledný, ale pre mňa kameň uholný. Tak ako veľa čistiacich produktov pleť vysušuje, tak veľa hydratačných produktov naopak upcháva póry. Ako vravím „kolotoč“. Nájsť krém, na rannú a večernú hydratáciu pre môj typ pleti je a dlho bol „pokus-omyl“. A ako v tomto testovaní obstál Plasmacreme? Čítajte ďalej.

  Plasmacreme future

  Tento krém ma zaujal už pri jeho popise v letáčiku: „PLASMACREME Future je omladzujúci a vyživujúci krém so silným regeneračným účinkom. Obsahuje unikátnu formulu RAF na báze krvných proteínov, vďaka ktorým je dosiahnutý omladzujúci, regeneračný a upokojujúci účinok. Je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. Skutočne mimoriadny krém určený pre citlivú a starnúcu pokožku, ktorý možno aplikovať aj do očného okolia. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu z krvných proteínov, esenciálnych olejov, vitamínov a masla karité vyživuje, regeneruje a omladzuje. Možno použiť aj ako podklad pod make-up. Osvedčil sa aj ako krém pre osoby s problematickou a ekzematickou pleťou, vrátane atopikov.“

  Znie to dobre, ale aká bola moja ozajstná skúsenosť? 

  Plasmacreme ma v úvode zaujal tým, aký je jemný, príjemne vonia, rýchlo sa vstrebe, nezanecháva na pleti po sebe žiadne stopy (žiadna mastná, lesklá pleť). Používala som ho každé ráno a večer na vyčistenú pleť, a testovala som ho aj ako podkladovú bázu pre make-up. Na výbornú obstál aj v tomto prípade. Osobne používam ľahký make-up, s cieľom zjednotiť tón pleti (pri tej mojej hyperpigmentácií, je to pre moje sebavedomie častokrát nevyhnutný krok). Tu si ma úplne získal, lebo s make-upom si sadli na výbornú. 🙂 

  Ako som spomínala, mám dehydrovanú pleť, na dotyk je suchšia, po asi týždni používania krému Plasmacreme future som si večer uvedomila, že pleť nie je na dotyk taká suchá, ako som bola zvyknutá (hoci som s predchádzajúcim hydratačným krémom bola veľmi spokojná, nikdy mi nevydržal ten hydratačný efekt celý deň. Takže som naozaj „ohúrená“ a za seba poviem k Plasma krému už len jedno – „vitaj v mojej každodennej rutine!“ 🙂

  Plasmagel

  "Plasma gél je gél na ochranu a regeneráciu pokožky. Je to jedinečný kozmetický prípravok určený pre poškodenú, porušenú a podráždenú pokožku. Vďaka svojmu zloženiu, predovšetkým pomocou unikátnych krvných proteínov, vytvára takmer ihneď po aplikácii na pokožke ochranný film. Pôsobenie krvných proteínov má na koži silný regeneračný a upokojujúci účinok, gél je tak vhodný napríklad na pokožku po nadmernom slnení, drobné odreniny alebo na zahojené jazvy. Tiež napomáha starostlivosť o pleť atopikov."

  V jednom z mojich testovacích príspevkov som  spomínala, že nemôžem odporúčať produkt ďalej, ak si ho sama neplánujem kúpiť. Tým ale nechcem povedať, že je tento produkt neúčinný, nebodaj zlý. Výrobca k produktu uvádza, že ma multifunkčné použitie vhodné pre celú rodinu a všetky vekové skupiny. U nás v rodine som ho testovala v troch prípadoch – obstál, síce výrazne, ale iba v jednej:

  + Môj nos – moje šupinky – príde zima – prídu ony. Neznášam ich, doposiaľ som nenašla krém, ktorý by ma ich v zimnom období zbavil – až na Plasmagel! Po troch dňoch bolo po nich. Ale – na udržiavanie bezšupinkového stavu mi zatiaľ stačí Plasmacreme, Plasmagel už nepoužívam z dôvodu číslo dva: 

  - 5ml – je to naozaj mini produkt. Šikovne spravená pumpička, ktorá gél vytláča smerom hore síce nenechá ani stopu vo fľaške, no pri pravidelnom používaní ráno aj večer na problematické miesta – čo je v mojom prípade takmer celá moja tvár, bolo po ňom rýchlo fuč. A to by bolo vzhľadom na jeho cenu (cca 10 €) asi drahý špás. Efekt okrem nosa som nepostrehla v mojom prípade žiadny. Ale aby som bola voči Plasmagélu fér – ak by sa mi vrátili späť šupinky z chladného počasia aj počas pravidelného používaniu Plasma krému, Plasmagél by som si pravdepodobne opäť kúpila.

  - Môj 5 ročný syn ma ekzém okolo pusinky (začalo to povinnosťou nosiť rúško, a bojujeme s tým stále). Skúsila som zázračný Plasmagel – ale: syn sa sťažoval, že ho veľmi štípe (čo by nebol úplne neželaný efekt, ale po dvoch použitiach sa mu stav rapídne zhoršil, mal to celé veľmi začervenané, takže som s týmto pokusom prestala a vrátili sme sa späť k zarábanému krému z lekárne. 

  Plasmagel si neviem vzhľadom na veľkosť predstaviť používať na pravidelnej báze a väčších plochách, ako napr. suché ruky ale tým rozhodne nepodceňujem jeho účinnosť v iných prípadoch. Som presvedčená, že v prípade ako sú drobné poranenia kože, prípadne jazvy, tento gélik obstojí na výbornú, tak ako obstál na mojom nose 🙂

  Na záver...

  Toľko z mojej strany k testovaniu k produktom Plasmakosmetiky. Som veľmi rada, že som sa do tohto testovania zapojila, a zároveň vďačná, že ste mi tu na koníkovi dali túto možnosť. Vďaka nej som si doplnila do môjho kozmetického boja s nedokonalosťami jeden skvelý výrobok! 

  Dúfam, že vás milé čítajúce moja recenzia zaujala, a ak máte podobné kozmetické nároky a potreby, Plasmacreme vám za seba určite odporúčam

  PS: Ak ešte rozmýšľate nad vianočným darčekom, Placmcreme odporúčam, aj ako darček, lebo s ním sa do tipu pleti určite trafíte každému. 🙂

  Ahojte!

  #test_plasmakosmetika #recenzia #plasmakosmetika_skusenosti

  Dva týždne utiekli ako voda, a ja by som mala vyjadriť svoju skúsenosť s produktom č. 2 - z rady Plasmakosmetika.
  Na to aby som mohla napísať to často opakované "odporúčam" by som musela byť neúprimná, a to naozaj nemám v úmysle.
  Jednoducho povedané, tento produkt by som si opakovane nekúpila, preto ho nejdem ďalej odporúčať - koho zaujímajú dôvody, dočítate sa ich v mojej finálnej recenzii.

  ⭐ Napriek tomu, celkové testovanie hodnotím pozitívne ⭐ Plasmacreme ma naopak milo prekvapil, a rada ho zaradím do každodennej rutiny 👌😊

  #test_plasmakosmetika

  Kto má náročnú pleť (rozumej zmiešanú 👉 suchú so sklonom k akné) len ťažko nájde na trhu krém, ktorý pleť dostatočne hydratuje bez toho, aby zároveň neupchal póry a zhoršil tým akné 🤐)
  Po 10tich dňoch s týmto krémom môžem za seba zhodnotiť, že Plasmacreme sa rýchlo vstrebe, pleť je po ňom vláčna takmer celý deň, tvár sa po ňom neleskne, ani nemastí, je ľahký, takže neupcháva póry - za mňa zatiaľ spokojnosť 👌😊

  #test_plasmakosmetika

  wayfarer
  Správa bola zmenená    3. dec 2020    

  Karanténa deň štvrtý: "Rodičia sa trasú, zavreli ma na terasu. Na terase kalamita jak na Sibiři, dva centimetři snehu, a za vresmi štyři"

  #jarek

  wayfarer
  Správa bola zmenená    1. dec 2020    

  Karanténa deň 2.: ...A za odmenu sme si pustili rozprávku Coco ❤️

  "Vzpomínku máš
  I když přijde loučení
  Vzpomínku máš
  Čas lásku nezmění
  I když jsem v dálce veliké
  Já dál tě v srdci mám
  A každou noc ti potají
  Svou píseň zazpívám
  Vzpomínku máš
  Zpívej hezky postaru
  Vzpomínku máš
  Když slyšíš smutnou kytaru
  Víš, že jsem ti v srdci blíž
  A že tam držím stráž
  Nežli tě sevřu v objetí
  Vzpomínku máš

  wayfarer
  Správa bola zmenená    30. nov 2020    

  Karanténa deň 1.: Dnes sme s deťmi rozsvietili naše obľúbené - vianočné ⭐

  wayfarer
  Správa bola zmenená    28. nov 2020    

  5ty deň s Plasmakozmetikou:

  + Plasmagel nanášam na vyčistenú pleť, do pár sekúnd sa vstrebe. Nezanecháva po sebe žiadne "stopy"
  + Po troch dňoch mi na nose zmizli šupinky, ktoré ma trápia každú zimu
  + Plasmacreme má príjemnú vôňu
  + Pleť po nanesení nie je mastná ani lesklá, a nebol problém s následným nanesením makeupu
  + celodenný pocit hydratácie - aj na dotyk (mám veľmi suchú pleť, takže to beriem ako najväčšie +)
  - Plasmagel je veľmi malinký
  - V letáčiku sa udáva, že je vhodný aj na detskú, citlivú, či atopickú pleť. dúfala som, že bude vhodný aj na drobný ekzém, ktorý sa objavil malému okolo úst v čase nosenia rúšok - malého štípal a po dvoch použitiach mal stav okolo pusiny zhoršený

  *** Počas testovania som sa rozhodla nepoužívať ostatnú kozmetiku (okrem tej, ktorú používam na vyčistenie pleti), aby som nehodnotila účinok iného produktu. #test_plasmakosmetika

  **

  No musím, ona je tak neskutočne neskutočná.
  .
  Minilop 🐰

  Okrem toho, že by som vám rada predstavila toho najmilejšieho pampúšika na svete - našu Lilly, vám počas najbližších dvoch týždňov predstavím aj pre mňa "novinku" zo sveta kozmetiky - značku ⭐ Plasmakosmetik ⭐
  V hlavnej úlohe "testovacieho králička" budem samozrejme ja - resp. moja citlivá, večne tvrdohlavá, akné "zdobená", často nevyspatá a ako to pri dvoch deťoch býva aj vystresovaná pleť.

  Teším sa - testovaniu zdar 🐰

  #test_plasmakosmetika

  wayfarer
  17. okt 2019    Čítané 958x

  Bezlepkovo s dmBio

  13 rôznych výrobkov, 6 z nich si u nás nájde svoje pravidelné miesto v jedálničku, 3 výrobky občas, a zvyšné 4 už skôr nie. Ako u nás bodovali bezlepkovo - bezlaktózové dmBio výrobky v #test_dm24 sa dočítate v článku.

  Do testovania s dmBio sa vždy rada zapojím, je to už vlastne moje tretie "dm" testovanie. A tak ako obyčajne, aj tentokrát som objavila výrobky, ktoré nám natoľko chutili, že sa u nás určite pripíšu na pravidelný nákupný zoznam.

  Tentokrát však bolo testovanie trochu iné, výrobky, ktoré sa testovali, boli určené pre ľudí so špeciálnou diétou, najmä pre tých, ktorí sa musia/chcú vyhýbať lepku (gluténu) alebo laktóze, či celkovo mliečnej bielkovine. Ja som momentálne zo zdravotných dôvodov na bezlepkovej, aj bezlaktózovej diéte, takže mi toto testovanie prišlo naozaj vhod.

  Začnem od toho najlepšieho

  Úplne prvenstvo si u mňa získala omáčka Gegrillte Paprika. 

  Pre mňa je jedna z najlepších, akú sme u nás v kuchyni mali. A u nás tieto paradajkové veci z dmky naozaj môžeme. 

  Cestoviny s tuniakom a omáčkou považujem za skvelú alternatívu k rýchlemu a výživnému obedu. Odkedy som ju ochutnala prvýkrát, bola kúpená a zjedená ešte ďalšie dva razy. Tak asi toľko k tejto mňamke 🙂

  Tesne za omáčkou ostali u nás vychválené aj tieto bezgluténové Fusilli

  Ja som totiž cestovinový človek a neviem si svoj jedálniček predstaviť bez nich. Keď som musela prejsť na bezlepkovú diétu, bezlepkové cestoviny boli prvé, na ktoré som v obchode siahla. Značka cestovín, ktorú som však skúšala pred týmito z dmBio, ma vôbec cestovinovo “neuspokojila”. Ale po týchto Fusilli môžem kľudne spávať 🙂 K úplnému šťastiu mi v ponuke chýba už len bezgluténové dmBio Penne 🙂

  A treticu víťazov uzavriem asi týmto bezgluténovo čokoládovým zázrakom: 

  Schoko Kuchen je opäť bezlepková zmes na výrobu čokoládového koláča. Príprava je veľmi jednoduchá a výsledok veľmi chutný. Najbližšie pečenie si ale určite dochutím zmes napríklad pridaním malín. A určite si viem tento základ predstaviť aj ako korpus na nejaký nepečený smotanový cheesecake.

  Jahodový džem 75 %

  Zaujal, v prvom rade už po vizuálnej stránke. Žiadnu krikľavú, neprirodzene farebnú hmotu v poháriku nenájdete, a chuť sama o sebe vás presvedčí, že je naozaj naozajstne jahodový 🙂

  Zmes na prípravu bezlepkového chlebíka Saaten Powerbrot

  V minulosti boli u mňa akési kváskové pokusy, no keď mi umrel tretí kvások (R.I.P), s domácím chlebom som to vzdala. Keď som však musela prejsť na bezlepkovú diétu, nemilo ma prekvapili ceny bezlepkového chleba. Kúpila som si asi 3 rôzne druhy, no žiaden z nich ma nezaujal natoľko, aby som platila 3,50 eur za pár malých krajčekov chleba. Preto ma táto zmes na prípravu domáceho bezgluténového chlebíka rozhodne zaujala a finálne aj milo prekvapila. 

  Prípravu zvládnu aj chlebové antitalenty, a výsledok sa určite nemusí hanbiť - aspoň chuťovo 🙂 Nielen, že mi chutil najviac zo všetkých (asi preto, že bol aj teplý a chrumkavý 🙂), ale cenovo to s ním tiež nie je najhoršie. Akurát najbližšie budem piecť chlebík určite z dvoch zmesí, keďže moja zapekacia chlebová misa je o niečo väčšia.

  Ovsené vločky Basis-Musli a Domáca GRANOLA.

  Tieto Basis ma potešili. A s nimi aj domáca granola, ktorú som z nich spravila. Keďže je veľa vecí, ktoré momentálne nemôžem (a to aj vrátane sladidiel), na domácej granole mi vyhovuje nie len to, že je chutná, ale hlavne, že si ju vyrobím na mieru tak, aby som ju mohla aj ja.

  Kto ste ešte doma neskúšali granolu piecť, smelo do toho, je to skvelá alternatíva na výživné raňajky, ktoré chutia aj deťom. Jej príprava je naozaj jednoduchá a fantázii sa medze nekladú. 

  Základ prípravy je vždy rovnaký: 3 poháre vločiek + 1 pohár semienok (slnečnica, tekvica, chia, sezam), za hrsť orechov, ½ pohára sladidla (ja som použila trstinový cukor, ktorý pri pečení príjemne skaramelizuje, a ryžový sirup dmBio, príp. med), ½ pohára kvalitného oleja (napr. kokosový), 1 lyžička soli (tá veľmi pekne zvýrazní všetky chute), a 2-3ks vyšľahaného bielka (vďaka ktorému bude granola pekne chrumkavá). Pečieme na plechu (vystlaný papier), na 140°C asi 40 min. Každých cca 15 min odporúčam granolu vytiahnuť a na plechu dobre premiešať, aby bola rovnomerne prepečená. No a na záver po upečení pridáme to, čo máme radi. V prvom rade odporúčam škoricu, ktorá granolu nie len dochutí, ale aj prevonia. Ďalej to môžu byť, sušené hrozienka, brusinky, jabĺčka, kokos, kakao, kúsky čokolády, proste čokoľvek 🙂 Za tento recept ručím, má len jednu nevýhodu, rýchlo sa to zje 🙂

  Ďalšie 3 výrobky boli síce chutné, no kupovať ich budem naozaj príležitostne

  Ovsené vločky SCHOKO-MUSLI

  Netvrdím, že tieto musli sú zlé, alebo nebodaj horšie ako tie BASIS. Jediná ich nevýhoda pre mňa je, že sú dochutené práve čokoládou, takže sa už nedajú upiecť na granolu, ktorú osobne preferujem viac ako ovsenú kašu.

  Ovsená múka

  Niet jej čo vytknúť, palacinky u nás padli ešte teplé, ale u nás je to jedlo, ktoré robievam asi raz za pol roka 🙂

  K receptu palaciniek, postupovala som presne ako pri klasických palacinkách z pšeničnej múky: 1 vajíčko, štipka soli, asi 1/2 litra mlieka som rozmiešala, a postupne pridávala múku. Jediné, na čo treba myslieť, je, že palacinkové cesto z ovsenej múky treba spraviť o niečo redšie a potrebuje trošku dlhšie odstáť. Pred smažením do cesta pridám ešte trošku roztopeného kokosového oleja, aby sa mi palacinky nelepili. 

  Hirse-Pfanne

  Je bezgluténový polotovar z prosa s orientálnym korením. Doma sa polotovarom vyhýbam a napriek tomu, že mi táto prosná minútka chutila, nehodlám ju zaradiť do domácich receptov 🙂 Miesto si však u nás určite nájde, ako chutná alternatíva k obedom na našich rodinných kempovacích dovolenkách, kde som jedlám s rýchlou prípravou v mojej polnej kuchynke naozaj otvorená 🙂

  Jedenkrát stačilo

  Lebo aj také výrobky sa našli a klamala by som, keby sa tvárim, že nie.

  K nátierke ERBSE MASALA však musím napísať jednu dôležitú vec. Keďže tieto nátierky poznáme a pravidelne kupujeme, toto je asi jediná, ktorá u nás nikomu nechutila. Podelím sa však o naše obľúbené, na ktorých si vždy radi pochutíme. Sú to predovšetkým: Paprika Hanf (pripomína mi Pali paštétu, jedlo môjho detstva 😀), Tomate + Quinoa a Toscana. Nám najlepšie chutia na hrianke 😉

  Snack LAUGEN-KNUSPER

  Ak máte radi tyčinky Dru a skončíte na bezlepkovej diéte, utekajte po tento snack. Bude vám chutiť. Mne však soletky nikdy nechutili, a toto mi ich výrazne pripomenulo. 

  Kešu jogurt

  Bez laktózy, bez mliečnej bielkoviny a pri všetkej skromnosti, aj bez chuti. V tomto prípade mi viac vyhovujú sójové alternatívy k jogurtom s príchuťou vanilky 🙂 Takže opäť skôr osobná preferencia.

  Ryžové mlieko

  Ja mlieko ako také k životu nepotrebujem, no latte bez mlieka proste nie je latte, takže pre mňa je mlieko iba to, čo dokáže môj kávovar dostatočne napeniť. Ryžové mlieko medzi ne rozhodne nepatrí. Ak má človek diétu obmedzenú okrem laktózy aj na mliečnu bielkovinu, nanešťastie v tomto prípade, dmBio ponúka niekoľko alternatív mliek, komu náhodou ryžové chuťovo nesadne.

  To je k testovaniu #test_dm24 z mojej strany všetko. Na záver už len doporučenie, koho moje testovanie zaujalo, sledujte @konik_testuje a pri najbližšom testovaní výrobkov značky dmBio sa nechajte sami presvedčiť o ich chutnej kvalite 😉 Alebo bežte rovno do dmky, k tomu vám prajem už len "Dobrú chuť!" 🙂

  Radka 

  Ak to tu už bolo sorry, ale ja sa neviem prestať smiať 😀

  https://www.youtube.com/watch?v=ay9MSPUKoNg
  wayfarer
  Správa bola zmenená    8. okt 2019    

  Viete čo je na 🌰DOMÁCEJ GRANOLE🌰 najlepšie?

  👌 Jednoznačne to, že si ju spravíte presne tak, ako vám chutí najlepšie 😋

  👌 Recept si upravíte od výmyslu sveta, nie len podľa chuti, ale keď je treba, aj na základe rôznych potravinových alergií, intolerancií a pod.

  👌 Rovnako, osladíte si ju čím chcete, aj koľko chcete 😋

  👉 Podrobný recept nájdete v záverečnej recenzii na #test_dm24

  (2 fotky)
  wayfarer
  Správa bola zmenená    5. okt 2019    

  Bezlepkový ❤️

  Zmes* treba vymiešať s 200ml vody a 100ml oleja a piecť na 180*C asi 30-40min.

  A kto má rád chuť čoko+kokos+rum, do tej základnej zmesy som pridala ešte cca 2PL mletého kokosu, 2PL amaretta a za hrať sušených brusiniek 😍

  Výsledok sa veru nenechal zahanbiť, a určite nezahanbí ani ako korpus na nejaký ten nepečený cheese 😋👌

  #test_dm24 ❤️

  (3 fotky)
  wayfarer
  Správa bola zmenená    3. okt 2019    

  Aké je vaše najobľúbenejšie jedlo z rýchlych receptov?

  U nás si prvenstvo našli cestoviny s tuniakom a paradajkovou omáčkou.

  Čo sa týka rajčinových omáčok, prešli sme si cestu okolo sveta, vyskúšali sme snáď všetky. Ale tak ako sme zakotvili pri dmBio Passate, našla som konečnú aj tu. Grilovaná paprika naozaj príjemne dochutila omáčku, a napriek cibuly som to s ňou riskla aj ja.

  (Cibuľa má v Low Fodmap diéte veľké NIE, našťastie u mňa nedošlo k nijakým🤰 nepríjemnostiam 👌 )

  No a bezlepkové fusilli? Už mám z www.mojadm.sk objednané ďaľšie do zásoby 😍 Odkedy som na nechcenej diéte, som si konečne, naozaj že pochutila na obede ❤️

  (PS k 15min receptu: na vrchu je ešte trochu, parmezánu, lebo môžem 😁)

  #test_dm24

  Keď zo dňa na deň musíte skoncovať s lepkom aj laktózou súčasne na niekoľko týždňov, je naozaj náročné zostaviť si jedálniček s Low FODMAP potravinami.

  O niečo ľahšie je, keď vám v tom čase príde notifikácia od @konik_testuje že sa budú testovať bezlepkové výrobky značky dmBio ❤️

  Takže dnes boli u nás na obed bezlepkové a súčasne bezlaktózové palacinky z ovsenej múky dmBio 🍽

  Boli. Už nie sú 😋

  #test_dm24

  (2 fotky)
  wayfarer
  2. sep 2019    Čítané 1668x

  3 týždne s TV Samsung QLED

  Hádanka na úvod: Čo sa stane zo seriálovej maniačky, pozerajúcej filmy na monitore s uhlopriečkou 21,5”, keď dostane možnosť testovať QLED televízor s 55” uhlopriečkou?

  (*Odpoveď sa dočítaš na konci článku)

  Začnem (ako inak) od začiatku - na začiatku, ktorého som si ani nedovolila dúfať, že by na toto testovanie mohli vybrať mňa, nás, našu rodinku. Ale ako som písala v prvom príspevku, tam hore je Niekto, kto ma má asi veľmi rád. A nový Samsung QLED televízor, ku nám priniesli presne v deň mojich 30-tich narodenín. 

  Keďže sme nemali dosiaľ žiaden televízor, nemali sme v obývačke ani žiadnu TV stenu. Pred príchodom sme teda potrebovali trošku prehodiť skrinky a odpratať pracovný kútik do spálne. A keď už sa prehadzovalo, tak "trebalo" omaľovať, a keď už obývačku, tak rovno celý byt. No a keď už bolo vymaľované, tak sme konečne nahodili aj záclony. To som celá ja 😀 Ale uznajte, že taká parádna telka nemôže visieť niekde “len tak”. 

  Before / After Samsung QLED

  Na zavesenie TV bolo treba dokúpiť držiak na stenu. Zvolili sme ten od Samsung priamo určený na model Q85 s uhlopriečkou 55” - https://www.samsung.com/sk/tv-accessories/wmn-m15e-no-gap-wall-mount/

  Chlapi od Samsung si s inštaláciou hravo poradili. Inštalácia vrátane vŕtania a upevnenia držiaka, cez pripojenie, až po vysvetlenie základov ovládania, trvala niečo cez 30 minút.

  Pred rozlúčením sa ma páni opýtali, či mám nejaké otázky. Keďže som ich mala asi milión, slušne som sa rozlúčila a spoľahla sa na manuál. A viete čo? Nikdy nebolo treba, aby som ho otvorila.

  Ovládanie Samsung QLED s ovládačom One Remote

  Je jednoducho jednoduché. Intuitívne. Pokiaľ viete pracovať so smartfónom (čo v dnešnej dobe vie, myslím, každý), ovládanie vám príde úplne prirodzené. A tak sme sa aj my, rodina doposiaľ beztelevízorová, rýchlo s telkou skamarátili.

  Ovládač One Remote od Samsung stačí mať naozaj “One” (jeden), čo patrí k jeho veľkým bonusom. S pomocou jedného zariadenia môžete pohodlne ovládať všetky svoje AV prístroje bez dodatočných konektorov alebo komplikovaných nastavení. Jednoducho ovládate váš set-top-box, prípadne hernú konzolu, aplikácie aj klasické vysielanie - jedným ovládačom. A to je skvelé! 😉

  Kamarát Bixby

  Pokiaľ ste však váš One Remote ovládač nechali mimo dosah detí, a zároveň aj mimo vás, pre všetkých “couch potatoes” je tu vždy priateľ Bixby. Je to virtuálny asistent, na ktorého stačí zavolať “Hi, Bixby!” 

  Jeho reakcia je pohotovejšia, ako ktoréhokoľvek manžela. Môžete sa ho zároveň čokoľvek opýtať, a zaručene nebude zapierať! 🙂 Odpovedá rýchlo a pravdivo. Ja som ho skúsila vyskúšať s otázkou: "Kto je režisérom filmu Bohemian Rhapsody?"

  Bixbyho odpoveď: "Bryan Singer" 

  Bixby, máš len dve chyby. Rozumieš iba anglicky a nevieš variť, inak si fakt super! 

  PS: Nech mu veľmi nekrivdím, vraj ovláda aj mandarínsku čínštinu 🙂

  PS2: Keď sú decká fakt zlé, stačí zavolať "Bixby! TURN OFF TV!" ( "Bixby, vypni TV!" )

  (Presne tak, moje deti nemajú radi Bixbyho 😀)

  Inteligentná domácnosť so SmartThings

  Samsung SmartThings je integrované riešenie, s ktorým dokážete svoj domov premeniť na inteligentnú domácnosť. Takže pokiaľ máte doma aj iné inteligentné spotrebiče, Samsung QLED dokážete pripojiť do jej siete. S jej pomocou dokážete rozsvietiť, pustiť robotický vysávač a s inteligentnou chladničkou zistiť napr. jej obsah.

  U nás doma sa zatiaľ nachádza len vysokointeligentná klíma Samsung, ktorú menej inteligentná ja, doposiaľ nedokázala na SmartThings domácnosť pripojiť, ale “pomoc už je na ceste” 😉

  Samsung QLED si rozumie s Apple

  Naopak veľmi jednoduché bolo spárovať QLED s mojim iPhonom. 

  AirPlay je integrovaný prehrávač, vďaka ktorému môžete plnohodnotne streamovať súbory zo svojho iPhonu, iPadu, alebo Macu. Skvelé napr. na priemetanie fotografií, napr. keď chcete úspešne terorizovať rodinu na návšteve s fotkami z dovolenky 🙂 

  Ambient Mode

  Jedna obývačka na tisíc spôsobov? 

  To je režim Ambient Mode

  Vypnutý televízor dokáže premeniť na dizajnový kúsok a dodať vašej obývačke ten správny šmrnc. 

  Osobne som si veľmi obľúbila motívy diel svetových fotografií, ktoré volím podľa nálady a svetla zvonku 😉 

  Pokiaľ si chcete oddychovanie spríjemniť decentným spevom vtákov, aj to je možné s Ambient Mode. Super ku knihe s kávou..., a spiacim deťom 🙂

  A čo takto premeniť televízor na kvalitné premietanie vašich fotografií? Stačí si zostaviť album svojich najobľúbenejších fotiek. Alebo si zvoľte jedno z interaktivných pozadí, a jednoducho dolaďte dizajn vašej izby. 

  Možné je tiež zobrazenie základných informácií, ako je dátum a čas

  A pre vyznávačov minimalizmu je tu tiež možnosť nechať vypnutý televízor splynúť so stenou. QLED použije fotografiu steny, pri ktorej je umiestnená, a na svojej obrazovke zobrazí rovnaký vzor a farbu. Takže s ňou perfektne splynie.

  Auto Motion Plus

  Bez tejto funkcie by bola moja recenzia “neúplná”. Lebo práve táto funkcia v úvode testovania spôsobila isté nedorozumenie. Resp. úplne veľké zhrozenie. Kto ma sledoval počas sledovania na profile @wayfarer, pozná príbeh, ako dvaja ľudoopy z 21. storočia zapli svoj prvý televízor s hyperrealistckým obrazom. Počas dňa sa spolu s deťmi nechali únašať úchvatným obrazom pri sledovaní prírodných dokumentov a animovaných rozprávok. 

  Keď sme si však večer zapli svoj obľúbený seriál, miesto veľkého nadšenia prišlo veľké sklamanie. Mali sme dojem, že pozeráme nejakú paródiu na zlú telenovelu a nie Stranger Things. Neviete si predstaviť moje myšlienkové pochody 😀 Do noci sme sa bavili, či recenzovať úprimne, alebo QLED vrátiť, alebo si na ten obraz zvyknúť, lebo “to tak asi má byť”. Ale nie, nemá 🙂 Vďaka susedovi sme rýchlo prišli na to, že je to celé o funkcii Auto Motion Plus

  Auto Motion Plus je funkcia, kedy si dokážete navoliť režim obrazu, podľa programu, ktorý sledujete. Slúži na vyhýbanie sa pohybu, ktorá odstraňuje duchov a rozmazanie, ktoré sa vyskytuje pri rýchlo sa pohybujúcich obrazoch. Auto Motion Plus vyzerá skvele na živej televízii, ako sú športové udalosti alebo prírodné dokumenty, ktoré sa filmujú rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Väčšina filmov sa však filmuje rýchlosťou 24 snímok za sekundu a nie je určená na sledovanie touto funkciou. Pokiaľ je teda Auto Motion Plus zapnutý na nie na to vhodnom programe, vytvára to naozaj obraz ako zo zlej telenovely. Každopádne - IDE TO VYPNÚŤ / zapnúť podľa potreby, a vďaka tomu pozeráte každý program tak, aby bol zážitk z pozerania čo najdokonalejší 🙂

  4 prednosti QLED

  Kompletné informácie k modelu Samsung QLED Q85 55" nájdete priamo na stránke Samsung - https://www.samsung.com/sk/tvs/qled-q85r/QE55Q85RATXXH/

  Samsung tu garantuje 4 prednosti QLED a ja som sa na ne zamerala aj počas testovania, či sú to len sľuby alebo si zaslúžia ozajstnú pochvalu.

  1. Direct Full Array Plus 

  Znie to komplikovane, ale laicky povedané, je to optimalizácia svetla pre hlbší obraz. Toto riešenie umožňuje vašej QLED ovládať podsvietenie, a zabezpečiť tak naozaj úžasný kontrast a optimálny jas. Vďaka tomu si vychutnávate realistický obraz a máte zážitok z neuveriteľnej hĺbky obrazu. S týmto riešením vám neunikne už žiaden detail!

  2. Procesor Quantum 4K 

  Keď vám prednosť č.1 optimalizuje jednotlivé obrazové scény, prednosť č. 2 vám prispôsobuje jas a zvuk každej scény vašim izbovým podmienkam. Procesor Quantum 4K používa vlastný algoritmus upscalingu, čo je umelá inteligencia, ktorá umožňuje vašej QLED hotové zázraky. Redukcia šumu, obnovenie detailov a zaostrenie hrán zobrazených objektov alebo textu, vylepší ľubovoľný obraz takmer do kvality 4K rozlíšenia.

  Pozerať nočné scény počas dňa bolo u nás nie len utrpením počas sledovania, ale aj takmer nemožné. Kto pozná seriál Služobníčka, Dark alebo diel "The Long Night" z Hry o Tróny, vie, čo tmavá scéna a strácanie detailov znamená. U Samsung QLED som si však všetky tieto seriály mohla pozerať aj počas obednej siesty. A to už je čo povedať!

  3. Ultraširoký pozorovací uhol

  Quantum Dot Panel vám prináša zobrazenie so 100% objemom farieb, a to dokonca aj pri sledovaní z bočnej strany. S touto TV sa bude doslovne unášať sledovaním pestrosťou realistických farieb. A to z ktoréhokoľvek pozorovacieho uhla!

  Táto fotografia je dôkaz namiesto sľubov 🙂 Definícia farieb v prívlastkoch: sýte, pestré, ostré, mňam!

  4. One Invisible Connection

  Je v preklade “jedno neviditeľné pripojenie”. Lebo ako sa hovorí, menej je niekedy viac. A jeden kábel na všetko naozaj stačí!

  A ak to znie ako príliš veľa chvály, Samsung QLED si ju fakt zaslúži! Takže som naozaj šťastná, rovnako ako zvyšok mojej rodiny, že si tento kvalitný obraz môžme denne vychutnávať! Už menej si to síce myslí môj osobný spánkový deficit, ale kofeín ma počas týchto troch týždňov naozaj, že podržal! 

  neVÝHODY

  • CENA - bez okolkov, SAMSUNG QLED Q85 55" patrí do vyššej cenovej relácie. No svoju cenu obhájil na všetkých frontoch a s istotou môžem povedať, že táto QLED uspokojí každého, kto hľadá vyšší TV štandard
  • Ambient Mode - jedna z možností režimu Ambient Mode je možnosť nechať splynúť obraz so stenou. Avšak konkrétne pri tomto režime mi prekážal efekt tmavých rohov a tak nejak zažltnutý obraz. Neviem, či to tak je úmyselne, každopádne pri žiadnom inom obraze som podobnú "vinetáciu" nepostrehla, a celkovo je režim Ambient Mode úžasný!
  • Prudko návykový - bilancia za posledné 3 týždne = môj osobný divácky rekord! Tzv. trojtýždňový maratón, 7 seriálových sérií, 2 filmy, cca 70 hodín. Všetko na úkor spánku a domácich povinností. (Áno, zajtra sa u nás konajú veľké rajóny.)

  Takže už tušíte správnu odpoveď na moju úvodnú otázku?

  Presne tak: Stala sa zo mňa fakt, že unavená seriálová maniačka

  A teraz bez srandy, dnes idem spať s deťmi! Dobrú 🙂

  @konik_testuje ešte raz veľmi pekne ďakujem za túto možnosť testovania! Radka

  @konik_testuje ❤️ Jedno veľké ĎAKUJEME za celú moju rodinku za
  možnosť testovať najlepšiu TV na 🌍 !

  Samsung QLED 4K si nás doma všetkých získal a odporúčam ho ako najlepšiu voľbu každému náročnému divákovi 👌

  ⚠️ Upozornenie: výrobok je prudko návykový

  #test_samsung3

  Ready ❓

  Dnes posledný diel 3.série 🍹

  Toto je inak asi jediný seriál, počas ktorého dúfam, že to je posledná séria.
  Ja len dúfam, že týchto 60 minút neskončí ako posledná séria - a my budeme rok čakať, či deti preleteli, alebo nepreleteli do Kanady 🙈

  #test_samsung3

  wayfarer
  Správa bola zmenená    14. aug 2019    

  Včerajšie ráno, som mala pre vás otázku za 💙 a všetky ste odpovedali správne 👏 Samsung QLED dokáže zobraziť 💯% farieb, vďaka jeho technológii Quantum Dot. 👌

  Tu však Samsung QLED nekončí, a okrem toho, že ponúka sledovanie realistických farieb v akýchkoľvek svetelných podmienkach ☝️ Ponúka aj ultraširoký pozorovací uhol, vďaka ktorému si užívate ostré farby z každého uhla, dokonca aj pri sledovaní z bočnej strany ☝️

  ❤️ Počkala som si na náš večerný západ ☀️ kedy je naša TV stena najviac "svetlom ošlahaná", a pokúsila sa vám to, čo Samsung QLED sľubuje, ukázať v praxi 😍 Čo poviete? 😊

  #test_samsung3

  (2 fotky)

  Ahojte ☀️

  Dnes by som vám rada predstavila Bixbyho 👍

  Bixby je kamoš na telefóne, v tomto prípade - na televízore 📲

  Stačí na neho zavolať "Hi, Bixby!"
  A jeho reakcia je rýchlejšia, ako ktoréhokoľvek manžela 😁

  Môžte sa ho dokonca čokolvek opýtať, a zaručene nebude zapierať 😀

  Odpovedá rýchlo a pravdivo 👍

  Ja som to skúsila s otázkou: "Kto je režisérom filmu Bohemian Rhapsody?"

  Bixby: "Bryan Singer" 👏👍

  Bixby, máš len dve chyby. Rozumieš iba anglicky a nevieš variť, inak si fakt super! 👌😘

  Čo poviete na Bixbyho? 😊

  #test_samsung3

  PS: Nech mu veľmi nekrivdím, vraj ovláda aj mandarínsku čínštinu ☝️💪

  Dobré ránko všetkým ☀️

  Spolu s #test_samsung3 som si pre vás na dnešné ránko pripravila takúto tipovačku za 💙💙💙 #srdiecka

  So Samsung QLED 4K sledujete skutočne realistické farby. Vďaka technológii Quantum Dot dokáže Samsung QLED zobraziť až:

  A) 95%
  B) 98%
  C)100%

  objemu farieb. To znamená, že zobrazí presné a nezkreslené farby a to pri akýchkoľvek svetelných podmienkach.
  👌
  Správnu odpoveď a viac o TV Samsung QLED - nájdete tu:
  https://www.samsung.com/sk/tvs/qled-q80r/QE55Q8...

  wayfarer
  Správa bola zmenená    12. aug 2019    

  No čo, mamka potrebovala vyskúšať, z čoho, kto povýrastol 😁

  Samsung QLED 4K v spolupráci so Samsung klíma 26*C navodili správne podmienky ☃️

  #test_samsung3

  wayfarer
  Správa bola zmenená    12. aug 2019    

  Ovládanie Samsung QLED 4K
  s diaľkovým ovládačom One Remote

  Tejto časti testovania som sa obávala najviac, ako bude niekto, kto nemal cez 15rokov televízor, vedieť ho vôbec ovládať? 🤷‍♀️

  V skratke? Ovládač One Remote s jeho minimalistickým dizajnom je naozaj šikovný, a ovládanie TV je naozaj intuitívne. V podstate som doposiaľ nemusela otvoriť žiaden manuál 👍 Všetky nastavenia pripomínajú prácu so smartfónom, takže žiadne ovládačové faus pais sa nekonalo 💁‍♀️

  Jeden z bonusov diaľkového ovládača One Remote od Samsung je, že sa môžte rovno rozlúčiť s ostatnými diaľkovými ovládačmi. S One Remote môžete pomocou jedného zariadenia pohodlne ovládať svoje AV prístroje bez dodatočných konektorov alebo komplikovaných nastavení. 👌
  Ovládač proste stačí mať ⭕️ne Remote 👍

  #test_samsung3

  Jedna obývačka - na tisíc spôsobov.

  S režimom Ambient som sa skamarátila hneď. Zatiaľ najčastejšie volím motívy diel svetových fotografií, ktoré volím podľa nálady 😊 chystám sa aj na zostavenie albumu vlastných rodinných fotiek. Na ten sa teším obvzlášť 😍

  #test_samsung3

  wayfarer
  Správa bola zmenená    10. aug 2019    

  Dnes je jeden z tých dní, kedy mám potrebu svoju nie najlepšiu náladu podporovať hudbou.
  Posledné mesiace siaham práve po tejto pesničke. Uhádnete z akého je filmu? 💙

  Samsung QLED poskytuje nie len dokonalý obraz, ale rovnako zvuk, takže ma to už pár dní láka na nejaký hudobný film. A ak mám byť plne úprimná, láka ma to len a len na filmové repete s Freddiem 😁😍🎼

  #test_samsung3 #srdiecka

  Samsung QLED sa testuje až moc ľahko, horšie to je s výberom seriálov, keď dopozeráte všetko "rozpozerané" 🙈

  Takže tu mám na všetky seriálové maniačky veľkú 🙏🏻PROSBU🙏🏻 za véľké 💙💙💙 #srdiecka 😊

  Dnes je zo mňa "slamená vdova", a moja súkromná Tlapková patrola ide čochvíľa hajde. Chcem začať pozerať nejaký fajn seriál, takže, prosím, prosím, za nejaký seriálový tip 🙏🏻🙏🏻

  Sedmilhárky, Chernobyl, Handmaid, Got, aj Stranger things mám už zhltnuté 😁

  Za mňa dám tip na Yellowstone 👍, ale ten nemôžem sledovať bez chlapa 😀

  Prosím, nenechajte ma dnes na suchu 😁 ❤️

  #test_samsung3

  wayfarer
  Správa bola zmenená    8. aug 2019    

  12.diel 3.série je vonku. 🥳
  Kto tiež sleduje? 😉

  Posledný diel bol skvelý (konečne, keďže to už celé naťahujú ako gumu na gacoch..) Tak dúfam, že sa to opäť nevráti do nejakej "bezvýchodiskovej situácie" 🙄
  Inak toto je výnimočný stav, nie len, že obe decká cez obed spia, ale aj to, že si idem pustiť túto seriálovú depresiu počas dňa. Zatiaľ som každý piatok čakala na večer. Kvôli svetlu - kto pozerá vie, že 50% točia v noci a zvyšok v tmavom dome. Počas dňa som na to proste nikdy nemala náladu.

  Lenže teraz testujem Samsung QLED
  👉 A 👉
  už mi žiadene detaily neuniknú 👌

  👉 Direct Full Array 8X - optimalizuje svetlo a tiene pre fantastickú hĺbku obrazu a aj tie najmenšie detaily
  👉 Procesor Quantum 4K - je umelá inteligencia, ktorá optimalizuje zvukové a obrazové nastavenie, na základe svetelných podmienok v miestnosti

  👏👏👏 Tákže, moja jediná starosť počas sledovania uprostred dňa je ⚠️SPOILERS⚠️ prosím nech Waterfordovci hnijú v base po zvyšok celého seriálu 😁

  #test_samsung3 👉 Samsung Q85 55"

  Z maminej záhradky ❤️

  Alebo, ako Samsung QLED dokonale splynul s našou obývačkou.
  V režime Ambient 😍 ktorý okrem schopnosti premeniť televízor na dizajnový prvok v interiéri, ponúka aj zvukový podmas. Takže to, čo na fotke nevidno, u nás dnes obedný relax prebieha v sprievode príjemného štebotu vtáčikov 🎼

  #test_samsung3