Adoptovali si dcérku z utajovaného pôrodu
Mama má Emu. Ema má mamu. Tak hovorí šlabikár. Alebo aspoň kedysi. Ako vyzerajú tie dnešné, nemám šajnu. Niekedy sa však stáva, že mama Emu nemá. A zase, že Ema nemá mamu. A prečo s tým niečo neurobiť?
„S manželom sme sa krátko po svadbe rozhodli pre ďalší krok – potomka. Nakoľko som vedela, že to nepôjde bez komplikácií, doktor ku mne pristupoval už od začiatku ako k problematickému prípadu. Cykly sme museli vyvolávať. Na začiatku agolutin, ktorý mal vyvolať menzes, clostylbegyt mal na starosti rast a dozrievanie vajíčok, po ovulácii a styku zase Duphaston atď., atď., atď,“ spomína na začiatky cesty k rodičovstvu Lenka.
Po niekoľkých neúspešných pokusoch o otehotnenie ju doktor po relatívne krátkej dobe poslal na laparoskopiu. Keď sedela u neho v ordinácii s výsledkami v ruke, v kolónke „diagnóza“ napísané „ženská neplodnosť, bližšie neurčená“, vyvstala otázka - čo bude ďalej?
„Nevedela som čo chcem, ale vedela som čo nechcem – ísť do centra asistovanej reprodukcie. Vedela som, že ďalej nasleduje rozhovor s mojim manželom. Bola som rozhodnutá, že touto cestou sa ďalej uberať nemienim. Keď človek opomenie náladovosť, zmeny libida, váhy a ostatných vecí spojených s nepretržitým užívaním nejakých hormonálnych liekov, je tu ďalšia, omnoho dôležitejšia vec – a to je váš vzťah. Nech by bola moja túžba po dieťati akákoľvek, náš vzťah som tomu obetovať nemienila. Zo sexu sa stala povinnosť – povinný čas abstinencie, povinný styk v určených intervaloch. Neviem si predstaviť, ako niekto môže niečo obdobné prežívať niekoľko rokov a nezblázniť sa. Ešte k tomu, keď výsledok nikdy nie je zaručený. Je to ako mať 10 eur a kúpiť si za ne los. Buď vyhráte majland alebo vám nezostane ani na rohlíky. Za seba som bola rozhodnutá – to čo máme je príliš cenné na to, aby som s tým hrala vabank. Manželstvo mojej kamarátky stroskotalo presne kvôli tomuto.“
Paradoxne ten, kto sa k adopcii postavil zo začiatku odmietavo, bol manžel. Napriek tomu, že muži nie sú tehotní, nenosia dieťa pod srdcom 9 mesiacov, je pre nich ťažšie prijať fakt, že dieťa, ktoré vychovávajú, nie je ich biologický potomok. Nakoniec sa však rozhodli, že kým padne definitívne nie, aspoň si o tom zistia viac. Zamierili na Úrad práce.
Mriežka "#" a vyhľadávanie pomocou mriežky
Mriežka je znak na klávesnici pod číslovkou 3 a vyzerá takto: "#". Skratka ako napísať "#" je - pravý Alt + X = #
Čo sa dá s "#" robiť?
Funguje to podobne ako používanie "@", avšak robí to niečo iné 🙂 Ak do vašich krátkych správ, popisov albumov a článkov vložíte znak "#" a bez medzery za ním slovo, napr. #kocik #rozpravka #tehotenstvo #20tt. Tento text sa po zverejnení stane odkazom, na ktorý môžete kliknúť a zobrazia sa vám všetky príspevky, ktoré to tiež obsahujú.
Vyskúšajte si kliknúť napr. #bazar (už som to pridal do viacerých svojich príspevkov).
Ako vám "#" pomôže?
Tým, že "#" budete používať vo vašich príspevkoch, vytvoríte jednoduchý spôsob vyhľadávania podľa kontextu. Vložte do vyhľadávania vo fotoblogoch #bazar a hneď máte príspevky, ktoré sa týkajú bazáru. Samozrejme, ak to niekto do svojho príspevku nepridá, tak to tam nebude, preto je dôležité, aby ste to používali často a čo najviac z vás.